Druk Cyfrowy, Nowości

Konica Minolta wprowadziła nową serię urządzeń wielkoformatowych KIP 800

Konica Minolta wprowadziła na rynek polski nową serię urządzeń szerokoformatowych KIP 800. Rozwiązania te uzupełniają portfolio firmy w zakresie drukarek kolorowych i monochromatycznych do druku produkcyjnego. Nowe modele zapewniają wydajne i ekonomiczne drukowanie wysokiej jakości kolorowych obrazów. Uzyskane wydruki są wodoodporne oraz zabezpieczone przed szkodliwym działaniem światła.

Kolorowe drukarki KIP 800 to wszechstronne urządzenia szerokoformatowe przeznaczone do druku dokumentów architektonicznych, inżynieryjnych i budowlanych oraz plakatów czy powiększeń fotografii bez ograniczeń w zakresie jakości i wydajności. Wszystkie wydruki i kopie wygenerowane przez KIP 800 Colour są utrwalone i w 100% wodoodporne, dlatego można stosować je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Systemy pozwalają uzyskać żywe kolory, imponujące wydruki grafik, na których widoczne są subtelne odcienie i zabarwienia.

Nowa “wielka piątka” w skrócie

Urządzenia serii KIP 800 oferowane są w pięciu różnych wersjach, w zależności od indywidualnych potrzeb drukarni wielkoformatowych:

KIP 880 i KIP 890 zapewniają wysoką, wielofunkcyjną wydajność w zakresie kopiowania, skanowania i drukowania. Oba modele zostały wyposażone w profesjonalny skaner KIP 720 CIS lub KIP 2300 CCD i zaprojektowane z myślą o zapewnieniu najwyższej zgodności kolorów. Urządzenie KIP 880/890 posiada 4-rolkowy system wielofunkcyjny.
KIP 850 to 2-rolkowa drukarka sieciowa bez skanera, o niewielkich rozmiarach, która zapewnia szybki i tani wydruk wielkoformatowych dokumentów o wysokiej jakości zarówno w kolorze, jak i w czerni.
KIP 860 idealnie sprawdza się w drukarniach, które potrzebują wygodnego i przede wszystkim wydajnego, jednoelementowego urządzenia wielofunkcyjnego, które dodatkowo nie zajmie dużo miejsca. Posiada 2-rolkowy system wielofunkcyjny ze skanerem.
KIP 870 to 4-rolkowa drukarka sieciowa bez opcji skanera, z przeznaczeniem do obsługi projektów wymagających drukowania dużej ilości dokumentów.

Nowa seria urządzeń została zaprojektowana w taki sposób, aby nie zajmowała dużo miejsca, maszyny mieszczą się nawet w małych pomieszczeniach. Podobnie jak inne drukarki wielkoformatowe KIP, ta seria wykorzystuje kontroler KIP typu K, wysokiej klasy technologię, która zwiększa wydajność i ułatwia pracę.

Oprogramowanie KIP System K jest w pełni intuicyjnym rozwiązaniem, wyposażonym w duży, wyraźny wyświetlacz o przekątnej 12,1 cala, który posiada szybki czas reakcji. Dodatkowo funkcja KIP Touch sprawia, że ustawianie wszystkich funkcji urządzenia jest zbliżone do obsługi współczesnego tableta, czyli proste i intuicyjne.

Urządzenia KIP 800 bardzo dobrze sprawdzają się w środowisku CAD, ponieważ zintegrowany certyfikowany sterownik HDI AutoCAD umożliwia wydruk bezpośrednio z aplikacji.

Doskonałe dopasowanie kolorów w wydrukach ciągłych

W serii KIP 800 zastosowano wygodny system suchego tonera CMYK z wydajnymi,
o dużej pojemności wkładami do wykonywania wydruków ciągłych, który umożliwia uzyskanie wysokiej jakości obrazów, w pełni wodoodpornych. Użytkownik może wydrukować do 268 metrów kwadratowych na godzinę w kolorze lub w czerni, mając do dyspozycji funkcje automatycznej kalibracji oraz technologię szybkiego przełączania modeli 2- i 4-rolkowych. Wszystkie wydruki
i kopie są odporne na światło, nie blakną, ani nie wykazują utraty barw wskutek długotrwałego wystawienia ich na silne działanie światła.

Połączone urządzenia z 12-calowym ekranem dotykowym

Nowe urządzenia mogą być również łączone z innymi za pomocą inteligentnego oprogramowania, połączenia z usługami chmury oraz wbudowanego 12-calowego ekranu dotykowego. Zapewnia on bardzo dobry kąt widzenia, dzięki czemu można kontrolować kolejkę zadań, status urządzenia
i wyświetlać podgląd wydruku. Intuicyjna nawigacja za pomocą ekranu dotykowego, która automatyzuje czynności kopiowania, skanowania i drukowania, zwiększa wydajność pracy poprzez dostępność funkcji systemu za jednym dotknięciem wyświetlacza.
Drukarki wielkoformatowe oferują liczne możliwości połączenia z usługami chmury, takimi jak Dropbox, Google Drive lub SharePoint. Dzięki temu użytkownik praktycznie nie musi odchodzić od drukarki, aby uruchomić polecenia.

Wszystkie modele KIP 800 wyposażono w tryb uśpienia i programatory czasowe, pozwalające ograniczyć zużycie energii. Producentem nowej serii urządzeń jest firma KIP, z którą Konica Minolta ma podpisaną globalną umowę partnerską.

Dodatkowe informacje dotyczące serii KIP 800 dostępne są TUTAJ

KL