Artykuły Promocyjne, Nowości

Screen & Digital Mix – synergia sitodruku i druku DTG

Nowa drukarka Texjet PLUS Advanced daje możliwość połącznia sitodruku z drukiem DTG. Łącząc te dwie technologie, a konkretnie unikając druku białej maski stosunkowo drogą farbą DTG, udało się uzyskać niski koszt produkcji wielokolorowych wydruków na t-shirtach z wysoką wydajnością.

Mając do dyspozycji podstawowy sitodruk z czterema stołami oraz dwie drukarki Texjet PLUS Advanced, można wydrukować nawet 100 koszulek na godzinę. Dodatkowo sitodruk może być wykorzystany do nanoszenia farb specjalnych (metalizowanych, puchnących, fluorescencyjnych, spękanych) przed lub po wydruku DTG.

Połączenie tych dwóch technologii stało się możliwe dzięki zastosowaniu w drukarce TexJet PLUS Advanced specjalnego systemu stołów Easy Tables. Został on zaprojektowany na bazie precyzyjnego szybkozłącza specjalnie do współpracy z sitodrukiem. Karuzelę wyposażamy w takie same mocowanie stołu, jak w drukarce, dzięki temu możemy błyskawicznie przenosić stoły z drukarki na karuzelę i z powrotem zachowując idealne pasowanie.

Proces tworzenia maski białego koloru umożliwia oprogramowanie Tejet RIP V7, dołączone w pakiecie z drukarką, a konkretnie moduł do tworzenia i eksportu maski do utrwalenia na przeźroczystej kliszy, używanej do naświetlania sit.

Film pokazowy: [youtube=”yBzQ63VHDg4″]

www.amatec.pl

KL