Artykuły, Artykuły Promocyjne, Wielki Format

Podsumowanie targów tkanin i dodatków FAST TEXTILE

W dniach 25-27 listopada w Ptak Fashion City odbyła się druga edycja Międzynarodowych Targów Tkanin i Dodatków Fast Textile, największego święta branży tekstylnej w Polsce. Wydarzenie przyciągnęło ponad 250 wystawców z całego świata i aż 22 500 odwiedzających związanych bezpośrednio z przemysłem tekstylnym. Na imprezie nie zabrakło OOH magazine.

Jak inofmruje organizator Targi Fast Textile to niekwestionowany sukces organizacyjny i biznesowy. Najwięksi producenci z całego świata przybyli do nowoczesnej Hali Expo Ptak Fashion City z bogatą ofertą tkanin i dodatków. Hala została podzielona na specjalne strefy branżowe: dodatki i akcesoria, maszyny, tkaniny/dzianiny, przędza oraz usługi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się firmy z Turcji i Tajwanu – na czas Targów powstały Pawilony Narodowe z produktami tureckimi i tajwańskimi. Idealna przestrzeń handlowa w Hali Expo pozwoliła nawiązać setki nowych kontraktacji.

Podczas Targów Fast Textile odbyła się również prezentacja trendów na sezon wiosna/lato 2016. W specjalnie stworzonej Strefie Trendów goście mogli zapoznać się z najnowszymi materiałami, surowcami, kolorystyką oraz technologiami używanymi w przemyśle tekstylnym.

Wychodząc naprzeciw potrzebom polskiego sektora odzieżowego, organizatorzy Targów Fast Textile zadbali o przedsiębiorców, studentów jak i wszystkich związanych z przemysłem tekstylnym. Dużą popularnością cieszyły się liczne wykłady i prelekcje prowadzone przez ekspertów. W ramach współpracy z Wydziałem Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, na Targach gościli wykładowcy ze specjalistycznymi wystąpieniami. Była to unikalna szansa na poznanie tajników środowiska biznesu odzieżowego oraz kierowanie własnych pytań do grona profesjonalistów.

Na Targach gościły również szkoły, m.in. Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu, gdzie od 2016 roku – dzięki współpracy z Ptak Fashion City – młodzież będzie kształcić się w nowych kierunkach związanych z przemysłem modowym. Uczniowie mieli możliwość aktywnej nauki zawodu. Klasy, wraz z opiekunami, uczestniczyły w warsztatach, zapoznały się z procesem produkcji ubrań i miały okazję podejrzeć kulisy funkcjonowania branży tekstylnej.

W Mieście Mody cenione są innowacyjne pomysły i najwyższa jakość. Najlepsi wystawcy Targów zostali nagrodzeni Diamentami Fast Textile, prestiżowymi nagrodami za kreatywne podejście i wkład w rozwój branży odzieżowej. W poszczególnych kategoriach Diamenty Fast Textile otrzymali:

Innowacyjne rozwiązanie roku 2015 – SICO Polska
Produkt roku 2015 – Wimar Tech
Nowość roku 2015 – Union Knopf
Najlepszy polski wystawca 2015 – Colourama Sp. z o.o.
Najlepszy zagraniczny wystawca 2015 – Taiwan Textile Federation
Kreator trendów 2015 – Karina Design

Sukces Targów Fast Textile przełożył się na setki transakcji handlowych oraz duże zainteresowanie mediów. Podobnie jak pozostałe targi branżowe organizowane w Ptak Fashion City, Międzynarodowe Targi Tkanin i Dodatków Fast Textile wpisały się do kalendarza imprez branżowych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Kolejna, III edycja Fast Textile odbędzie się w dniach 18-20 maja 2016.

OOH magazine, partner targów, na swoim stoisku w sektorze “Media” zaprezentował największy na rynku Raport Dostawców Mediów i Maszyn, obejmujący również sektor tekstylny. Raport to szerokie zestawienie maszyn do druku na testyliach, maszyn do haftu, maszyn i mediów do termotransferu, sitodruku oraz sublimacji.

Ostatnie wydanie Raportu można pobrać TUTAJ.

KL