Druk Cyfrowy, Nowości

Ricoh Pro™ C7110X i Pro™ C9110 z nagrodami BLI PRO

Dwa urządzenia do kolorowego cyfrowego druku produkcyjnego Ricoh z serii Pro™ C7110X i Pro™ C9110 zostały wyróżnione nagrodami 2016 Buyers Laboratory LLC (BLI) PRO.

Jakość oferowaną przez Ricoh docenia również rynek. Zgodnie z najnowszymi wynikami infoSource Ricoh zajmuje pierwsze miejsce w sprzedaży kolorowych urządzeń do cyfrowego druku produkcyjnego na papier cięty w Europie Zachodniej. Udział firmy w tym segmencie rynku w pierwszej połowie 2015 roku wyniósł 37,7%. Systemy Ricoh jako pierwsze w historii zdobyły maksymalną ocenę – 5 gwiazdek za obsługę podłoży.

– Wyróżnienia BLI oraz wyniki sprzedaży stanowią najlepsze potwierdzenie jakości naszych rozwiązań. Cieszymy się, że urządzenia Ricoh zyskały uznanie i są tak chętnie wybierane przez branżę – powiedział Graham Moore, Director Business Development w Ricoh Europe.

Ricoh Pro C9110 zostało nagrodzone BLI 2016 PRO w kategorii “Wyróżniające się wysoko nakładowe kolorowe urządzenie produkcyjne”. Urządzenie oferuje:

• Wydajny druk na różnorodnych podłożach,
• Możliwość druku na mediach o gramaturze do 400 gr/m² (również w dupleksie),
• Szerokie możliwości wykańczania w linii m.in.: oprawa w spiralę, oprawa klejona, broszurownica,
• Wysoki poziom spójności kolorów – odchylenie nie przekracza Delta E 3.3 dla 1000 arkuszy wydrukowanych w jednym cyklu (dotyczy zarówno podłoży powlekanych jak i niepowlekanych),
• Szczegółowe odwzorowanie obrazu.

– Wysoka efektywność sprawia, że Ricoh Pro C9110 wyznacza nowe standardy na rynku i stanowi bardzo atrakcyjne rozwiązanie zarówno dla drukarni komercyjnych jak i firm tworzących Korporacyjne Centrum Druku – stwierdził Ian Latham, BLI Senior Analyst.

Ricoh Pro C7110X zostało nagrodzone BLI 2016 PRO Award w kategorii „Wyróżniające się średnio nakładowe kolorowe urządzenie produkcyjne”. Główne cechy urządzenia:

• Piąta stacja na toner biały lub przezroczysty. To rozwiązanie pozwala na druk aplikacji wykraczających poza gamę CMYK, punktowe lub całościowe nabłyszczenie, nadruk znaków wodnych oraz realizację unikatowych, niestandardowych i efektownych projektów,
• Wysoka prędkość druku na podłożach o gramaturze do 300 gr/m² (90 stron na minutę),
• Pojemne kasety na media pozwalają na realizację dużych nakładów w jednym cyklu,
• Dostęp do szerokiej gamy modułów wykańczania w linii m.in.: oprawa w spiralę, oprawa klejona, broszurownica,
• Wysoki poziom spójności kolorów – odchylenia nie przekraczają Delta E 3.9 dla 1000 arkuszy wydrukowanych w jednym cyklu (dotyczy zarówno podłoży powlekanych jak i niepowlekanych).

– Ricoh Pro C7110X bardzo dobrze wypadło podczas naszych testów. Piata stacja na toner to bardzo interesujące rozwiązanie, które wyróżnia ten model na rynku i oferuje dostęp do zupełnie nowych możliwości – ocenił David Sweetnam, Head of EMEA Research and Lab Services BLI.

– Ricoh Pro C7110X zasłużyło na nasze 5 gwiazdek zarówno za wydajność jak i obsługę różnorodnych mediów. Urządzenie umożliwia druk w dupleksie na podłożach o gramaturze do 350 gr/m², zachowaniu pełnej prędkości produkcji przy mediach do 300 gr/m² czy druku na arkuszach banerowych o długości do 700 mm – dodał Ian Latham, BLI Senior Analyst.

www.ricoh.pl

MO