Druk Cyfrowy, Nowości

Ricoh ProTM VC60000 docenione przez wydawnictwo Elsevier

Ricoh Pro VC60000 przeszło gruntowne testy jednego z największych wydawnictw naukowych na świecie Elsevier. System współpracuje z serwerem druku TotalFlow R600A i pozwala na druk 100 000 obrazów A4 na godzinę przy prędkości 120m na minutę. Miesięczny cykl urządzenia może wynieść 40 milionów obrazów.

– Podczas zaawansowanej procedury testowej przedstawiciele Elsevier docenili możliwości i poziom druku oferowane przez Pro VC60000. Dzięki tym wynikom znaleźliśmy się na prestiżowej liście zaakceptowanych dostawców Wydawnictwa – powiedział Graham Moore, Director Business Development w Ricoh Europe.

– Pro VC60000 zapewnia wysoką jakość druku i sprawdzi się z pewnością jako platforma do produkcji niskonakładowych wydań oraz druku książek na żądanie – powiedział Johan van Slooten, Senior Director Global Procurement – Direct Spend w Elsevier.

Seria Ricoh Pro™ VC60000 to nowa generacja atramentowych systemów produkcyjnych na papier ciągły. Wyposażono je w głowice wykorzystujące technologię kropli na żądanie oraz atramenty pigmentowe o wysokiej gęstości. Wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej głowice pozwalają na druk o rozdzielczości 1200 na 1200 dpi. System pozwala na druk zarówno na papierach przeznaczonych do druku atramentowego,powlekanych i niepowlekanych nośnikach offsetowych oraz papierze z recyklingu o gramaturze do 250g.

-Ricoh Pro VC60000 to rozwiązanie dopasowane do nowych wymagań, którym musi sprostać współczesny rynek wydawniczy– twierdzi Graham Moore. – Do tej pory wielu wydawców nie wierzyło, że atramentowy system będzie w stanie dostarczyć kolorowe wydruki o jakości odpowiedniej dla książek i magazynów. Podczas ostatniego wydarzenia, które zorganizowaliśmy dla branży w USA, udowodniliśmy, że na VC60000 możemy uzyskać jakość lepszą niż na maszynach offsetowych. Co więcej, korzystanie z naszego rozwiązania pozwala na większą elastyczność w wyborze odpowiedniego nakładu – dodał.

www.ricoh.pl

KL