Druk Cyfrowy, Nowości

Canon: kolorowe plotery Océ ColorWave 810 i 910

Firma Canon Europe zaprezentowała plotery Océ ColorWave 810 i 910. Nowe drukarki wielkoformatowe, które zastępują Océ ColorWave 900, to najszybsze dostępne na rynku 42-calowe urządzenia cyfrowe do druku kolorowego.

Océ ColorWave 910 zapewnia druk z prędkością do 1000 m2 na godzinę, niezależnie od złożoności dokumentu, stopnia pokrycia atramentem czy rodzaju nośnika. W odpowiedzi na potrzeby klientów, partnerów i dostawców usług druku (PSPs) nowa linia ploterów została udoskonalona pod kątem zastosowań wewnętrznych. Oferuje wysoką funkcjonalność i najlepszą wydajność wysokonakładowego druku wśród dostępnych na rynku urządzeń tej klasy.

Najnowsze plotery Océ ColorWave 810 i 910 przystosowano do potrzeb firm z branży architektonicznej, projektowej i inżynieryjnej. Wysoka jakość druku materiałów czarno-białych i kolorowych, łatwa integracja z zastanym środowiskiem IT i szeroki wybór oprogramowania wspierającego pracę urządzeń sprawia, że Océ ColorWave 810 i 910 pozwalają zwiększyć wydajność pracy i zapewniają szybki zwrot z inwestycji.

Nowe plotery doskonale nadają się również do zastosowań wewnętrznych dla sieci handlowych i punktów sprzedaży detalicznej, oferując rozbudowane możliwości szybkiej i nieprzerwanej produkcji z roli na potrzeby krótkich kampanii promocyjno-marketingowych realizowanych w modelu scentralizowanym. Plotery Océ ColorWave 810 i 910 stanowią w tej branży praktyczną alternatywę dla tradycyjnych drukarek, pozwalając zastąpić nawet kilka urządzeń.
Plotery Océ ColorWave 810 i 910 zapewniają niezbędną podczas druku dokumentacji technicznej precyzję, a także wysoką rozdzielczość, lepsze odwzorowanie odcieni szarości oraz szerszy zakres obsługiwanych nośników. Oba modele posiadają nowy kontroler PC ze zwiększoną pojemnością wbudowanej pamięci, szybszy procesor dla usprawnienia pracy w wymagających środowiskach oraz technologię Adobe PDF Print Engine do szybszego przetwarzania danych podczas kompleksowych cykli pracy z formatem PDF. Obie maszyny dostarczają 3,4 miliarda 1,2-pikolitrowych kropli atramentu wodnego na sekundę, co stawia je w czołówce wydajnych ploterów tej klasy dostępnych na rynku.

Nowy panel dotykowy został wyposażony w diody w kolorach zielonym, pomarańczowym i czerwonym. Wysyłane przez nie sygnały ułatwiają operatorowi – w środowisku produkcyjnym – kontrolę nad procesem druku. Dzięki temu udaje się zaoszczędzić czas i zminimalizować ryzyko błędu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że Océ ColorWave 810 i 910 to obecnie najbardziej przyjazne użytkownikom i łatwe w obsłudze drukarki wielkoformatowe na rynku.

– Rozwój serii urządzeń ColorWave to wynik współpracy z naszymi partnerami oraz klientami, którym chcemy dostarczać w pełni zintegrowane rozwiązania, odpowiadające ich aktualnym potrzebom. Nowe drukarki wielkoformatowe posiadają szereg narzędzi do finishingu i oprogramowanie do zastosowań w różnych segmentach rynku. Wysoka wydajność, efektywność, wytrzymałość i łatwość użytkowania – to kluczowe cechy, które przyświecają nam przy projektowaniu wysokonakładowych rozwiązań. To również dowód na to, że Canon jest wiarygodnym partnerem dla dostawców usług druku oraz dużych firm, które chcą osiągnąć długofalowe korzyści biznesowe i pragną wyróżnić się spośród konkurencji – powiedział Pierre-Olivier Esteban, dyrektor ds. marketingu w Technical Document Systems (TDS) i Display Graphic Systems (DGS) w Canon Europe.

www.canon.pl