Druk Cyfrowy, Nowości

15-lecie istnienia Medikon Polska

Firma Medikon Polska obchodzi 15-lecie istnienia. Z tej okazji zaprasza wszystkich entuzjastów fotografii na wyjątkowy dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 7 listopada 2015 w godzinach 9:00-17:00w studio Vidoq przy ul. Żupniczej 17 w Warszawie. Na gości czekać będą niezwykłe atrakcje w postaci pokazów i prezentacji sprzętu fotograficznego oraz finał Bitwy Mistrzów transmitowany na żywo w Internecie.

W godzinach 10:00-11:30 odbędą się bezpłatne warsztaty druku i zarządzania barwą Szkoła Druku Medikon. Uczestnicy dowiedzą się jak w praktyce, mając do dyspozycji zaawansowaną atramentową drukarkę fotograficzną, papier fotograficzny, monitor graficzny i urządzenia do kalibracji, przygotować stanowisko pracy z fotografią cyfrową umożliwiające przepływ pracy zgodny z zasadami zarządzania barwą i poprawnie przygotować do druku oraz wydrukować zdjęcie z użyciem profili ICC. Warsztaty poprowadzi ekspert do spraw druku i zarządzania barwą Medikon – Szymon Aksienionek.

W samo południe rozpocznie się wielki finał, zorganizowanego na 15-leciefirmy Medikon, konkursu fotograficznego Bitwa Mistrzów – dwudniowego eventu o formule reality show przeplatanego elementami foto-warsztatów, prezentacjami i dobrą zabawą. W finale spotka się dwójka fotografów wyłonionych podczas półfinałowych piątkowych warsztatów prowadzonych przez Karola Tomaszewskiego i Grzegorza Szafrugę.

W transmitowanym na żywo finale, walcząc z presją czasu, każdy z pretendentów zrealizuje sesję fotograficzną od A do Z. Samodzielnie opracuje jej koncepcję, przygotuje scenografię i zadecyduje o stylizacji modelki. Na wykonanie zadania będzie miał łącznie 90 minut i 36 klatek. Publiczność w studio oraz internetowa widownia wybiorą zwycięzcę!

Dla wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście – transmisja na żywo z finału Bitwy Mistrzów oraz formularz głosowania będą dostępne online na stronie wydarzenia.

15-lecie firmy Medikon Polska – Harmonogram dnia:

Dzień otwarty – 17 listopada 2015, 9:00 – 17:00
Studio Vidoq, ul. Żupnicza 17, Warszawa

• 9:00 – 10:00 – przywitanie gości i rejestracja uczestników
• 10:00 – 11:30 – Szkoła Druku Medikon – zarządzanie barwą i druk fotografii
• 11:30 – 17:00 – dzień otwarty – prezentacja rozwiązań do druku i zarządzania barwą Fomei, EPSON, EIZO, Datacolor, Sihl i DNP, możliwość uczestnictwa w transmitowanym na żywo finale, zwiedzanie Studio Vidoq

Transmisja LIVE
• 11:30 – emisja filmu relacjonującego półfinałowe warsztaty z dnia pierwszego
• 12:00 – 14:00 – finał Bitwy Mistrzów (głosowanie na zwycięzcę odbywa się w trakcie trwania finału)
• 14:00 – ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagród
• 14:15 – pytania i dyskusje

www.medikon.pl 

KL