Druk Cyfrowy, Nowości

Oki ES9541 ,,Finalistą konkursu Dobry Wzór 2015”

22 października podczas uroczystej gali zostały ogłoszone wyniki konkursu „Dobry Wzór” organizowanego od 22 lat przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Jest to jedyne ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego wyróżniane są najlepiej zaprojektowane przedmioty użytkowe oraz usługi dostępne na rodzimym rynku. Jurorzy przez trzy miesiące wyszukiwali i oceniali produkty pod kątem jakości wzorniczej, a najlepsze z nich zostały zaproszone do finału. W tym prestiżowym gronie nie zabrakło stworzonej przez Oki, pierwszej w branży, pięciotonerowej drukarki ES9541.

Rewolucyjna pięciotonerowa drukarka ES9541 została oceniona przez jury jako produkt, który odmienił rynek profesjonalnych wydruków i ma ogromny wpływ na pracę projektantów, poprzez dodanie białego lub transparentnego tonera do gamy podstawowych kolorów CMYK. Rozwiązanie to pozwala bowiem uwydatnić grafikę i nadać jej kolorom głębi w prosty oraz ekonomiczny sposób. Urządzenie znacząco rozszerza możliwości kreatywnych projektów, gdyż świetnie radzi sobie z niestandardowymi nośnikami o dużej gramaturze, a także uszlachetnia materiał poprzez jego nabłyszczenie. ES9541 zdobyła tytuł tegorocznego ,,Finalisty konkursu Dobry Wzór 2015”.

O Oki ES9541

Drukarka Oki ES9541 oferuje druk w formacie od A6 do SRA3. Umożliwia też wydruk banerów o długości do 1,3 m. Dodatkowym jej atutem jest szybkość – drukuje ona bowiem do 50 str./min. ES9541 cechuje też niespotykana wydajność – tonery wystarczają na wydruk 38 000 stron. Urządzenie obsługuje też niebywale szeroką gamę nośników od kolorowych papierów o gramaturze do 360g/m2 (jednostronnie) lub do 320g/m2 (dwustronnie), po folię termotransferową.

Specyfikacja ES9541:

Prędkość A4 kolor/mono: 50 str./min

Prędkość A4 kolor dodatkowy: 45 str./min (biały), 18 str./min (przezroczysty)

Rozdzielczość druku: ProQ.1200dpi

Pojemność podajników: 530 arkuszy w podajniku standardowym, (maksymalnie do: 2 950 arkuszy) oraz 300 arkuszy w podajniku wielofunkcyjnym. Razem z podajnikiem wielofunkcyjnym urządzenie oferuje możliwość zastosowania 6 różnych podajników papieru

Maksymalna gramatura papieru: 52-360 g/m2, druk dwustronny do 320 g/m2  z podajnika wielofunkcyjnego

Maksymalny format papieru: SRA3

Rodzaj nośników: papier błyszczący, folia, papier transferowy, papier wodoodporny itd.

Materiały eksploatacyjne: tonery na 38 000 stron / bębny na 40 000 stron (tylko CMYK)

 

Dobry Wzór

Dobry Wzór to pierwsza w Polsce nagroda za wzornictwo. W tym roku do konkursu zgłoszono 166 produktów i usług w siedmiu kategoriach: Dom, Praca, Strefa Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne. Zgłoszone do konkursu produkty i usługi zostały oceniane według następujących kryteriów: cechy wizualne, cechy użytkowe, cechy ekonomiczne i wartości dodatkowe, które wyróżniają produkt i usługę – innowacyjność, oryginalność, komfort użytkowania. Konkurs ten Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizuje od 1993 roku. To jedyny w kraju niezależny monitoring wzorniczy rynku. Do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.   

ES9541, a także pozostałych finalistów oraz laureatów konkursu, można obejrzeć na wystawie „Dobry Wzór” w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. Wystawa potrwa do 20 listopada br.

JK