Druk Cyfrowy, Nowości

imagePROGRAF PRO-1000 – profesjonalny druk zdjęć w formacie do A2

Firma Canon prezentuje imagePROGRAF PRO-1000 – nową profesjonalną drukarkę fotograficzną do zastosowań kreatywnych, zaprojektowaną z myślą o zawodowych fotografach, projektantach, grafikach i szkołach artystycznych. Została ona wyposażona w system 12 atramentów pigmentowych oraz nową 1,28-calową głowicę drukującą i nowy mechanizm przetwarzania. Dzięki temu imagePROGRAF PRO-1000 produkuje najwyższej jakości zdjęcia w formacie do A2 z prędkością ok. 6 minut .

Nowa funkcja „Crystal-fidelity” zapewnia, że zdjęcia zrobione aparatami Canon serii EOS zostaną wydrukowane z dużą precyzją. Dodatkowo, rozbudowane opcje łączności bezprzewodowej i obsługa serwisów w chmurze dają użytkownikom ogromne możliwości druku bezpośrednio z szerokiej gamy zewnętrznych urządzeń czy aplikacji online.

Wysoka jakość wydruków

Urządzenie imagePROGRAF PRO-1000 zostało wyposażone w system 12 atramentów pigmentowych, który oferuje rozszerzoną gamę kolorów i tym samym bardzo wysoką jakość. Nowa seria atramentów LUCIA PRO obejmuje fotograficzny czarny, matowy czarny, szary i fotograficzny szary. W połączeniu ze specjalistycznym tuszem Chroma Optimizer zapewnia to wysokiej jakości wydruki monochromatyczne ze zwiększoną gęstością czerni i jednolitym połyskiem. imagePROGRAF PRO-1000 oferuje także wydruki o płynnej gradacji kolorów, zmniejszonej ziarnistości i bez tzw. efektu bronzingu.

Wykorzystując nowy system przetwarzania obrazu L-COA PRO, drukarka zapewnia właściwy balans i odpowiednią kompozycję atramentów, a także precyzyjne nanoszenie tuszu na papier. imagePROGRAF PRO-1000 obsługuje zdjęcia o rozdzielczości 1200 ppi, wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników aparatów cyfrowych, które oferują matryce z coraz większą liczbą pikseli. Dzięki temu, otrzymywane wydruki są jeszcze bardziej szczegółowe.
Użytkownicy drukarki będą mogli wybierać spośród 17 profili ICC obejmujących różne typy nośników Canon, w tym podłoża błyszczące, półbłyszczące i matowe. Dzięki temu, dopasowanie papieru do konkretnych potrzeb będzie jeszcze łatwiejsze. Drukarka obsługuje również papier cięty w formacie A2, co pozwoli na tworzenie wydruków w formacie do 17”.

Płynna integracja i rozbudowane opcje łączności

Korzystając z wtyczki Canon Print Studio Pro można będzie drukować z zaawansowanych programów do edycji, takich jak Adobe Photoshop i Lightroom. Z kolei dzięki łączności Wi-Fi zdjęcia można drukować bezprzewodowo z laptopów, komputerów, tabletów, smartfonów i aparatów. Dodatkowo, model PRO-1000 umożliwia wydruk fotografii bezpośrednio z popularnych serwisów w chmurze, takich jak np. Dropbox czy Google Drive, a integrując drukarkę z profesjonalnym środowiskiem pracy, fotografowie będę mogli produkować swoje prace w sposób bardziej wydajny i z większą dokładnością.

Kompaktowa konstrukcja, idealna do studia i pomieszczeń warsztatowych

Dzięki zmniejszeniu rozmiaru głowicy drukującej i innych elementów wewnętrznych imagePROGRAF PRO-1000 jest kompaktowym urządzeniem, które zajmuje o wiele mniej miejsca w porównaniu do tradycyjnych drukarek wielkoformatowych. Charakteryzująca się wymiarami 723 x 433 x 285 mm drukarka może być zainstalowana na biurku zarówno w niewielkim studio, jak i szkolnej sali.

imagePROGRAF PRO-1000 będzie dostępny w Europie na początku 2016 r. Jest to pierwszy model z nowej serii profesjonalnych drukarek Canon.

imagePROGRAF PRO-1000 – kluczowe cechy:
• Profesjonalna jakość wydruków w kolorze.
• Druk w formacie do A2.
• Dokładne odwzorowanie kolorów i szczegółów.
• Drukowanie bezprzewodowe i z chmury.
• Wtyczka Print Studio Pro zapewnia płynną integrację ze środowiskiem pracy.

www.canon.pl

MO