Druk Cyfrowy, Nowości

Nowe laserowe drukarki biurowe A4 od Canona

Canon prezentuje nowe drukarki biurowe A4 zaprojektowane myślą o zróżnicowanych potrzebach biznesowych.

Firma Canon Europe zaprezentowała nowe urządzenia jednofunkcyjne (SFPs) – kolorową drukarkę A4 serii imageRUNNER ADVANCE C350P oraz monochromatyczne modele A4 serii i-SENSYS LBP250 i imageRUNNER 1435P. Nowe urządzenia pozwalają usprawnić produkcję dokumentów w małych i średnich firmach oraz grupach roboczych.

Nowe urządzenia serii LBP250 wyposażono w funkcje, które zwiększają wydajność i wspomagają biurowe procesy. Zastępując urządzenia z serii LBP6310dn i LBP6600, nowe laserowe drukarki monochromatyczne są szybkie, precyzyjne i mają kompaktową budowę, dzięki czemu sprawdzą się niemal w każdym środowisku biurowym. Urządzenia serii i-SENSYS LBP250 oferują rozbudowane opcje łączności, które pomagają optymalizować zdalne przetwarzanie dokumentów firmowych, w tym m.in. wsparcie AirPrint, Google Cloud Print, Wi-Fi oraz bezpłatną aplikację mobilną Canon PRINT Business na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Dodatkowo, wyposażony w kolorowy ekran dotykowy model LBP253x obsługuje technologię NFC Touch & Print, która pozwala użytkownikom szybko i precyzyjnie łączyć się oraz drukować dokumenty za pośrednictwem kompatybilnych urządzeń mobilnych.

Drukarki i-SENSYS LBP252dw i LBP253x wyposażono w zaawansowane funkcje z zakresu bezpieczeństwa. W standardowej konfiguracji oferują obsługę protokołów iPSec i Department ID, co eliminuje ryzyko wycieku wrażliwych informacji i zapewnia pełną kontrolę nad procesem druku. Dodatkowo, model LBP253x jest kompatybilny z oprogramowaniem Canon uniFLOW, które zapewnia rozbudowane funkcje kontroli, w tym bezpieczne drukowanie oraz opcje scentralizowanego zarządzania dostępem do kopii zapasowych dla lepszej kontroli dostępu, wydajniejszej alokacji i monitorowania kosztów druku.

Urządzenie imageRUNNER 1435P wyposażono w równie szeroki zakres funkcji zarządzania drukiem. Model ten stworzono do pracy w większych firmach i grupach roboczych, które przetwarzają duże nakłady dokumentów. Urządzenie zapewnia oszczędność wydatków, wysoką wydajność i niezawodność. Drukarka oferuje wsparcie dla branżowych standardów, takich jak PCL czy Genuine Adobe® PostScript 3™, dzięki czemu integracja z biurowymi środowiskami IT jest jeszcze łatwiejsza. Kompaktowa konstrukcja pozwala zainstalować urządzenie zarówno na biurku, jak i w przestrzeni biurowej.

Model imageRUNNER ADVANCE C350P wyposażono w technologię przetwarzania obrazu V2 Colour (Vivid & Vibrant), która zapewnia wysokiej jakości dokumenty i obrazy A4. Urządzenie jest zgodne z platformą imageRUNNER ADVANCE i wykorzystuje ten sam prosty w obsłudze 7-calowy kolorowy ekran dotykowy, który wpływa na pozytywne doświadczenia użytkownika. Dzięki wykorzystaniu technologii MEAP, drukarka zapewnia jeszcze efektywniejszą integrację z urządzeniami mobilnymi i środowiskiem IT, co zwiększa elastyczność i ułatwia zarządzanie drukiem.

– Procesy obsługi i zarządzania drukiem w firmach są bardzo kosztowne i wraz z upływem czasu generują coraz większe koszty związane z utrzymaniem maszyn i zakupem materiałów eksploatacyjnych. Najnowsze serie urządzeń Canon zapewniają płynność i wydajność procesów produkcji dokumentów oraz rozbudowane możliwości integracji. Zdajemy sobie sprawę, że łatwość obsługi ma kluczowe znaczenie dla firm z sektora MŚP. Dlatego nowe urządzenia nie tylko charakteryzują się bezproblemową obsługą i są gotowe do pracy natychmiast po zakupie, ale zostały także wyposażone w rozwiązania niezbędne do sprawnej i elastycznej pracy w firmie, takie jak szybkie zarządzanie drukiem czy łatwy dostęp do opcji mobilnego druku. Dzięki nowym urządzeniom w portfolio Canon, możemy rozszerzyć naszą ofertę o elastyczne rozwiązania druku o zwiększonej wydajności, produktywności i mobilności – Anil Jagpal, European Marketing Manager w Canon Europe.

Wszystkie nowe drukarki są kompatybilne z usługą Canon e-Maintenance, która umożliwia zdalną diagnostykę i daje kontrolę nad wszystkimi urządzeniami podłączonymi do sieci.

Dostępność

Urządzenia serii imageRUNNER 1435P i imageRUNNER ADVANCE C350P są już dostępne w sprzedaży.

Seria urządzeń i-SENSYS LBP250 trafi do sprzedaży na terenie Europy w listopadzie br.

 

Seria LBP250 – kluczowe cechy:

 

 •         Szybkość druku 30-33 stron na minutę
 •         Funkcja bezpiecznego wydruku (Secure print function*)
 •         Wi-Fi
 •         Wsparcie AirPrint i MOPRIA
 •         Kolorowy ekran dotykowy (LBP253x)
 •         Podajnik o pojemność do 800 arkuszy i funkcja automatycznego druku dwustronnego
 •         Zgodność z oprogramowaniem uniFLOW

 

* Modele LBP252dw, LBP253x

 

imageRUNNER 1435P – kluczowe cechy:

 •         Wydajny druk mono A4 z prędkością do 35 stron na minutę
 •         Podajnik o pojemność do 1100 arkuszy; dwustronne drukowanie
 •         Instalacja zarówno na biurku, jak i w przestrzeni biurowej
 •         Obsługa PCL i Adobe Postscript
 •         Oddzielny toner i łatwy w wymianie bęben
 •         Wsparcie pracy mobilnej
 •         Zdalne i scentralizowane zarządzanie urządzeniem
 •         Zgodność z oprogramowaniem uniFLOW

imageRUNNER ADVANCE C350P – kluczowe cechy:

 

 •         Wydajny druk kolorowy A4 z prędkością do 35 stron na minutę
 •         Ergonomiczna konstrukcja
 •         7-calowy kolorowy, odchylany ekran dotykowy SVGA
 •         Podajnik papieru o pojemność do 2300 arkuszy
 •         Zaawansowane funkcje, pełna integracja i kontrola kosztów
 •         Zaawansowane opcje zabezpieczania dokumentów
 •         Wiodące w swojej klasie wskaźniki energooszczędności

 

www.canon.pl

JK