Etykiety i opakowania, Nowości

Opakowanie na żądanie

Podczas Mimaki Innovation Day organizowanych przez firmę Reprograf zaproszeni przedstawiciele drukarń i agencji reklamowych mogli zapoznać się z możliwościami połączenia drukarki UJF6042 oraz nowego urządzenia jakim jest ploter tnący CFL- 605 RT.

Ten cykl pod hasłem „Drukuj i Tnij” został poświęcony tematyce nowoczesnej koncepcji małych serii i prototypów opakowań. To pomysł dla firm zajmujących się produkcją próbek opakowań, makiet oraz niewielkich serii opakowań i spersonalizowanych produktów. Jest to połączenie dwóch urządzeń firmy Mimaki: świetnie znanej już na rynku drukarki UJF6042 oraz plotera tnącego CFL- 605 RT.

Płaska drukarka UJF-6042 w formacie A2, drukująca w technologii UV LED wykonuje nadruk na produkcie oraz na jego opakowaniu. Następnie Mimaki CFL-605 RT wycina z arkusza zbigowany kartonik oraz materiał wyściełający opakowanie. Celem takiego pomysłu jest uproszczenie procesu projektowania i produkcji opakowań tak, aby profesjonalne jednostkowe projektowanie opakowań było opłacalne dla producentów oryginalnych towarów. To urządzenie zapewnia ekonomiczny druk krótkich serii opakowań i szybką realizację od projektu do opakowania.

Na urządzeniach można przetwarzać materiały do 10 mm grubości m.in.: karton powlekany, skóra syntetyczna, płyta piankowa, tektura falista, pianka amortyzująca.

Więcej informacji udziela Beata Przybylska-Józefiak, regional key account manager firmy Reprograf: przybylska.b@reprograf.com.pl, tel. 698 698 624

www.reprograf.com.pl

KL