Druk Cyfrowy, Nowości

Współpraca firm Mnumi i DKS

Firmy Mnumi – producent oprogramowania do zarządzania drukarnią oraz DKS – jeden z czołowych polskich dostawców produktów i usług związanych z drukowaniem, kopiowaniem i skanowaniem, podczas tegorocznej edycji Festiwalu Marketingu, Druku i Opakowań podjęły decyzję o rozpoczęciu współpracy. DKS tym samym stał się nowym kanałem dla sprzedaży systemu Mnumi, wzbogacając swoją ofertę i czyniąc ją jeszcze bardziej interesującą dla klientów.

DKS Sp. z o.o. od lat oferuje kompleksowe rozwiązania dla biura i poligrafii. Oferta tej firmy to pełen asortyment nowych oraz używanych urządzeń komunikacji biurowej: kopiarek, drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych i faksów, a także zaawansowanych rozwiązań dla poligrafii. Ponadto firma posiada dział sprzedaży materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych. Świadczy usługi serwisowe, dysponuje też działem wielkoformatowych urządzeń reprograficznych. Współpracuje z wieloma producentami, oferując ich rozwiązania. Teraz stała się jednym z partnerów firmy Mnumi.

– Oferta Mnumi – mówi Andrzej Ćwikliński Graphic Arts Support & Sales Manager w firmie DKS Sp. z o.o. – była odpowiedzią na nasze poszukiwania oprogramowania z dobrym kreatorem fotoksiążek, który umożliwia przyjmowanie zamówień zarówno drogą tradycyjną jak i przez Internet. System Mnumi najbardziej odpowiadał nam i naszym klientom, specjalizującym się w fotoksiążkach i fotoalbumach. Istotne były również pozostałe jego funkcje – kalkulator, zarządzanie produkcją i możliwość komunikacji z klientem końcowym – które równie pozytywnie nas zaskoczyły. Przede wszystkim jednak system Mnumi oferuje bardzo dobrą relację jakości (możliwości, jakie oferuje) do ceny. Istotną dla nas kwestią jest także wysoka jakość wsparcia technicznego i handlowego, jaką otrzymujemy ze strony Mnumi. Ale decyzja o współpracy podjęta była przede wszystkim z myślą o naszych klientach – dzięki niej otrzymają oni teraz od nas kompleksową ofertę, dotyczącą zarówno maszyn jak i oprogramowania. Zagwarantujemy im również właściwą konfigurację kontrolerów druku, która dobrana będzie pod potrzeby systemu WebToPrint, co wyeliminuje konieczność późniejszych zmian konfiguracji maszyny na etapie ewentualnego wdrożenia takiego oprogramowania. Mamy nadzieję, że przyniesie to wiele korzyści naszym klientom w codziennej pracy.

– Nowy kanał sprzedaży, jaki pozyskaliśmy dzięki współpracy z DKS przyniesie – jak sądzimy – korzyści obu firmom – mówi Piotr Pakier, właściciel Mnumi. – Z jednej strony w ofercie firmy DKS znalazł się bowiem profesjonalny system WebtoPrint, z drugiej – nasza firma pozyskała możliwość szerszego dotarcia z tym rozwiązaniem do klientów. Najważniejszą jednak korzyścią z nawiązanej współpracy będzie łatwiejszy dostęp zainteresowanych klientów do naszego rozwiązania. Firma DKS posiada bowiem szereg oddziałów w Polsce, gdzie jej wyszkoleni przedstawiciele będą mogli udzielać wszelkich informacji na temat systemu Mnumi, przeprowadzać prezentacje i oferować go wszystkim zainteresowanym. Poza tym klienci zyskają możliwość pozyskiwania ofert nie tylko na maszyny, ale w pełni kompleksowych – wraz z oprogramowaniem, które pozwoli im zarządzać przedsiębiorstwem, zdobywać nowych klientów i rynki poprzez możliwość sprzedaży internetowej oraz usprawni procesy, jakie zachodzą w ich firmach.

Po raz pierwszy DKS i Mnumi zaprezentowały wspólnie swoją ofertę podczas Festiwalu Marketingu, Druku i Opakowań, jaki odbywał się we wrześniu w Warszawie. Na stoisku Mnumi zwiedzający mogli przetestować działanie sztandarowego produktu pierwszej z firm – systemu do zarządzania drukarnią, poznać jego najnowsze funkcjonalności i prześledzić obieg swojego zlecenia, a także zamówić i spersonalizować broszurę. Następnie gotową mogli odebrać w „drukarni” tj. na stoisku firmy DKS, gdzie prezentowane były maszyny drukujące i introligatorskie. Dzięki temu mogli zapoznać się z działaniem systemu Mnumi od strony sklepu internetowego, zapoznać się z jego funkcjami. Mieli też możliwość dokładnego prześledzenia, co dzieje się z ich zamówieniem od strony „drukarni”, którą była w tej akcji firma DKS.

– Pomysł okazał się bardzo ciekawy i wielu klientów przekonało się o korzyściach, jakie można pozyskać inwestując w kompleksowe rozwiązania – z jednej strony w maszyny drukujące i introligatorskie, jakie ma w swojej ofercie DKS, z drugiej strony w system do zarządzania Mnumi. Mogli też zobaczyć jak realizowany jest cały proces obiegu zlecenia z pomocą tego systemu – od momentu złożenia zamówienia do odbioru gotowej pracy – i przekonać się, jakie to może być proste i szybkie. Dlatego wspólnie uznaliśmy, że warto nadal oferować klientom możliwość pozyskania kompleksowej oferty, która w jeszcze większym stopniu może ułatwić im sukces rynkowy – podsumowuje Piotr Pakier.

www.mnumi.pl

www.festiwaldruku.pl

Fot. © Africa Studio – Fotolia.com
www.pl.fotolia.com/ooh

MO