Nowości, Wielki Format

Atrium zaprasza na Seminarium Wielkoformatowe

2-dniowe Seminarium Wielkoformatowe Atrium, odbędzie się w dniach 1 i 2 października 2015 w urokliwym Hotelu Sułkowski Conference & Resort koło Poznania i Leszna.

Przez dwa dni prelegenci i technicy zaprezentują innowacyjne technologie z zakresu druku wielkoformatowego. Organizator zaplanował blok prezentacyjny (wykłady) i blok demonstracyjny z prezentacjami urządzeń na żywo. Uczestnicy będą mogli wziąć także udział w panelu warsztatowym.

Dzień pierwszy – 1.10.2015

Cykl prezentacji rozpocznie gość specjalny, doktor Mariusz Wszołek. Jest to specjalista projektowania komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem design thinking oraz corporate identity. Jego dwuczęściowy wykład pod tytułem “Reklama wiodąca, czyli rzecz o reklamach, które się pamięta” rozpocznie i zakończy blok prezentacyjny. O nowościach głównego partnera technologicznego Seminarium opowie przedstawiciel japońskiej fabryki Mutoh pan Kenji Yasuhara. Po tej prezentacji specjaliści i technicy z firmy Atrium Centrum Ploterowe przedstawią i podsumują nowe technologie i urządzenia w portfolio Mutoh. Nie zabraknie też informacji o produkcyjnym druku UV reprezentowanym przez urządzenia marki Screen. Uczestnicy seminarium dowiedzą się o ciekawych technologiach, takich jak druk lentykularny i wielowarstwowy, które są możliwe do zrealizowania na maszynach TruePress Jet.
Imponujące możliwości nowej wersji oprogramowania ripującego Onyx 12 zaprezentuje i omówi przedstawiciel producenta. Nową wersję Onyx można będzie także zobaczyć w akcji, drugiego dnia seminarium podczas bloku warsztatowego.

Temat Latex kontra UMS to kolejny wykład. Rzetelna sprawdzenie za i przeciw pozwoli wyłonić zwycięzcę w tej konfrontacji atramentów „eko”. Który jest a który nie jest w pełni ekologiczny, jakimi certyfikatami są podpisane, jakie są rzeczywiste, długoterminowe koszty użytkowania. Na te wszystkie pytania goście otrzymają odpowiedzi.

Drukarnia wielkoformatowa to nie tylko sam druk ale i obróbka poprodukcyjna. Jednym z urządzeń na które trafiają wydruki po wydrukowaniu, są laminatory. Unikalny laminator pneumatyczny marki Shield zaprezentuje przedstawiciel producenta. Omówi on wieloletni proces projektowania tego ultra dokładnego urządzenia.

Po krótkiej przerwie przyjdzie pora na sublimację, druk bezpośredni i pośredni. Specjaliści z firmy Margot i Atrium zaprezentują te technologie druku wielkoformatowego. Uczestnicy seminarium dowiedzą się wszystkiego od produkcji smyczy, przez odzież, dekoracje po wielkoformatowe flagi. Ale sublimacja to nie tylko tkaniny i tekstylia. Daje ona o wiele więcej możliwości. Niektóre z nich zostaną zaprezentowane słuchaczom. Podsumowując ten wykład, będzie wszystko o ploterach, prasach, kalandrach, farbach, oprogramowaniu stosowanym w tej technice.

Po urządzeniach przyjdzie czas na nośniki. W tym zakresie najwięcej do powiedzenia będą mieli przedstawiciele fabryki Ikonos. Jedynego, polskiego producenta materiałów do druku wielkoformatowego. Będzie więc o nowościach z linii produkcyjnej, innowacyjnych polskich materiałach oraz standardowych, codziennie stosowanych materiałach.

Dotacje unijne i nowe programy unijne omówi drugi gość specjalny. Pan Tomasz Leśków z firmy ZAGA, przedstawi najnowsze informacje w tym temacie. Wszyscy zainteresowani rozwojem swoich poligraficznych biznesów, muszą potraktować ten wykład jako obowiązkowy. Profilowanie drukarki wielkoformatowej to temat kończący cykl prezentacyjny a rozpoczynający warsztatowy. Ten temat pojawi się także drugiego dnia seminarium.
Po potężnej dawce wiedzy przyjdzie czas na relaks, integrację i kuluarowe rozmowy nie tylko wielkoformatowe. A te można będzie odbyć podczas kolacji grillowej na tarasie nad jeziorem Dominickim i imprezy w strefie „fun” Hotelu Sułkowski, w którym całe wydarzenia się odbędzie.

Dzień drugi – 2.10.2015

Po śniadaniu przyjdzie czas na prawdziwe drukowanie. Do dyspozycji uczestników seminarium będzie kilkunastu specjalistów druku wielkoformatowego z firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos oraz blisko 20 urządzeń. Druk LED i LED-UV reprezentowany będzie przez urządzenia Mutoh ValueJet 426 UF (ploter LED-UV), Artemis FR 250 UV (ploter rolowo-stołowy) i Mutoh ValueJet 1624X (ploter rolowy).

Druk eko-solwentowy będzie domeną następujących urządzeń: Mutoh ValueJet 628, Mutoh ValueJet 1638X, Artemis 1621 i Artemis 1801 VD. Ploterem mild-solwentowym cięższego kalibry będzie Mutoh Spitfire 90. Produkcyjny druk solwentowy w dużej prędkości będzie pokazywany na urządzeniu Artemis KM 3224.

Druk sublimacyjny i tekstylny będzie pokazywany na urządzeniach: Mutoh RJ 900 XG i Mutoh ValueJet 1638 WX. Proces ten będą kończyły prasy Artemis oraz kalander Klieverik GTC 81/1850. Druk bezpośredni na koszulkach również będzie na seminarium obecny, a wykonywany będzie na urządzeniu Artemis DTG i termoprasie DTG. Nie zabraknie także cięcia i grawerowania z użyciem plotera laserowego marki Artemis BDR 1309X.

Finishing wydruków odbywać się będzie na laminatorach Shield, Leister jak i zgrzewarkach termicznych RSC serii RBW. Na dwumaszynowy, niezależny system drukująco-tnacy (np. do produkcji naklejek) będą się składać drukarka eko-solwentowa Mutoh VJ-628 i ploter tnący Summa D60. Czym było by urządzenie bez oprogramowania? Najnowszą wersję ONYX 12 z takimi funkcjami jak wsparcie procesu oczkowania czy produkcji obrazów w ramach można będzie również zobaczyć tego samego dnia.

Rejestracja

Aby wziąć udział w Seminarium Wielkoformatowego firmy Atrium Centrum Ploterowe, należy się zarejestrować poprzez formularz dostępny na stronie organizatora. Udział w 2-dniowym wydarzeniu jest odpłatny a jego koszt wynosi tylko 120 zł za osobę (cena obejmuje m.in. nocleg, posiłki i atrakcje objęte programem wydarzenia).

Więcej informacji na stronie Atrium Centrum Ploterowe oraz pod numerem telefonu 774581681.

www.atrium.com.pl

KL