Artykuły, Wielki Format

Wytwórnia Wyobraźni aplikuje z Ikonosem

2 września odbyła się jesienna edycja szkoleń i warsztatów „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Jedną z firm uczestniczących w szkoleniu była Wytwórnia Wyobraźni.

Na szkolenie z „car wrappingu” do siedziby Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos za każdym razem przyjeżdża kilkadziesiąt osób. Przyjeżdżają zarówno nowicjusze jaki i aplikatorzy z doświadczeniem. Można spotkać na szkoleniach uczestników z różnych regionów Polski. W ostatnim szkoleniu wzięła udział „Wytwórnia Wyobraźni” z Nowego Targu. Z przedstawicielem firmy rozmawia Paweł Stania z Atrium Centrum Ploterowe.

Jak połączyć “Wytwórnię Wyobraźni” z “Aplikacjami Samochodowymi”?

Marcin Ożóg, Wytwórnia Wyobraźni: Tworami naszej Wytwórni już dawno były projekty reklam na pojazdy. Od samochodów osobowych po ciężarówki. Krokiem następnym był zakup plotera by w pełni kontrolować produkt – projektować, drukować i wyklejać. Szkolenie było naturalnym krokiem w celu podnoszenia swoich umiejętności aplikacji.

Co skłoniło Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu i warsztatach?

Współpracujemy już jakiś czas z firmą Atrium, jak tylko dostaliśmy newsletter na temat warsztatów nie wahaliśmy się ani chwili, mimo tego, że z Nowego Targu do Opola mamy kawałek drogi.

Jak oceniają Państwo jego poziom i przydatność szkolenia dla takiej firmy jak Wasza?

Szkolenie zaczęło się częścią teoretyczną. Zawsze nawet najmniejsze szczegóły informacji o których wcześniej się nie wiedziało robią różnicę w efekcie końcowym. Słuchając uważnie i zadając pytania zyskaliśmy bezcenną wiedzę. Również na części warsztatowej podglądając pracę doświadczonego aplikatora, zadając masę pytań i samemu wykonując aplikację dużo się nauczyliśmy.

Jaką najciekawszą aplikację Państwo wykonali?

Jesteśmy małą firmą, ale działamy dość szeroko, od prostych reklam na foliach, banerach, przez wyklejanie pojazdów po stylizację wnętrz, tapety, obrazy na płótnie. Mamy za sobą realizację dużej floty pojazdów lokalnego producenta wędlin, tapety w restauracjach i pubach aplikowane nawet na suficie. A propos wnętrz, niedługo mamy nadzieję przetestować system Ikonos Descor®.

W jaką stronę kieruje się Państwa działalność w konfrontacji do wymagań klientów i konkurencji?

Przede wszystkim stawiamy na jakość naszych usług. Naszym atutem jest kontrola produktu od projektu po wyklejenie. Nie boimy się wprowadzać nowości w naszą ofertę, pokazywać klientowi, że oprócz standardowych opatrzonych rozwiązań są nowe, lepsze, ciekawsze.

Rozmawiał Paweł Stania.

O szkoleniu „Aplikacje Samochodowe od A do Z”

Firma Ikonos wraz z Atrium Centrum Ploterowe już od wielu lat prowadzą cykl szkoleń z „car wrappingu”. Co pół roku przyjeżdża do Opola kilkadziesiąt osób. Łącznie w ostatnich latach w podstawowym szkoleniu „Aplikacje samochodowe od A do Z” wzięło udział kilkaset uczestników. Jest to stałe wydarzenie w kalendarzu producenta i dystrybutora folii, odbywające się z początkiem wiosennego i jesiennego sezonu aplikacyjnego.

– Mamy za sobą już 16 spotkań z cyklu Aplikacje Samochodowe od A do Z. W tym czasie przeszkoliliśmy kilkaset osób rozpoczynających a często i już posiadających doświadczenie w zakresie car wrappingu. Najbliższe szkolenie, tak jak i ostatnie przeprowadzone będzie przez dystrybutora folii Ikonos oraz zawodowego aplikatora, vicemistrza Polski w aplikacjach. Ma ono na celu postawienie pierwszych kroków w pracy z folia wylewaną – mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

– Od kilku lat nie zmieniamy programu tego podstawowego szkolenia. Kierujemy je do nowicjuszy. Ale także do firm które chciały by rozszerzyć portfolio swoich usług. Trzecią grupą docelową są „oklejacze” posiadający już pewną praktykę, którzy kilka pojazdów już „zrobili” i chcieli by poznać kilka nowych „trików”. Ogromna dawka wiedzy praktycznej podczas części prezentacyjnej zaskoczy nawet bardziej doświadczonych aplikatorów – kontynuuje Paweł Stania.

Warsztaty przeprowadzone są przez jednego z czołowych polskich aplikatorów z firmy Media Target. Użyywamy folii Ikonos Cast System oraz laminatów Ikonos ProfiLam. Zestaw ten jest ceniony rynku, za długi czas pozycjonowania. Jego charakterystyka obejmująca wielokrotne przyklejanie i odklejanie wynosi aż 30 minut. Inna zaleta tego systemu to możliwość aplikacji w głębokich przetłoczeniach, czyli tzw. „pełnym trójwymiarze”.

Podczas prezentacji i warsztatów, zawodowy aplikator wyjaśnia wszelkie niuanse, które towarzyszą oklejaniu. Każdy z uczestników ma możliwość pod okiem mistrzów wykonania próbnych, podstawowych aplikacji.

– Wiemy, że po takim szkoleniu, którego koszt porównywalny jest z zaledwie kilkoma metrami folii wylewanej uczestnicy będą jeszcze musieli wiele trenować aby aplikować na wysokim poziomie. Jednakże, mając na uwadze potężną dawkę wiedzy producenta folii i zawodowców można tę drogę skrócić. Przez to zaoszczędzić wiele metrów źle zaaplikowanego winylu – przekonuje do wzięcia udziału w warsztatach organizator. – Dla osób chcących rozwijać się zawodowo w tym zakresie, rozpoczniemy cykl szkoleń o stopniu zaawansowanym, przeznaczonym dla kilkuosobowych grup uczestników – dodaje Paweł Stania.

Cześć merytoryczna spotkania ma na celu ma przekazanie niezbędnych informacji o procesie produkcji. Omawiane są także cechy folii kalandrowanych i wylewanych. Jak i sposoby ich dobierania w zależności od aplikacji. Druga prezentacja w tej części spotkania to omówienie procesu oklejania pojazdów, które podzielone jest na kilka rozdziałów. Zaczynając od wyboru folii, przez przygotowanie projektu i przystosowanie projektu na dany samochód. Dalsze etapy to zatwierdzenie projektu, drukowanie i laminowanie. Ważnym etapem jest przygotowanie samochodu do samej aplikacji. Najważniejszym punktem szkolenia będą oczywiście proces naklejania folii a także sposób jej zdejmowania. Ostatnie etapy to wspomniana część pokazowa i warsztatowa.

Dystrybutorem materiałów Ikonos w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

MO