Druk Cyfrowy, Nowości

Oprogramowanie do zarządzania procesem druku produkcyjnego PRISMAdirect

Firma Canon Europe zaprezentowała oprogramowanie PRISMAdirect – skalowalny system, który usprawnia cały proces zarządzania drukiem w działach reprograficznych – od przyjmowania zamówień, przez produkcję, aż po wysyłkę.

PRISMAdirect wykorzystuje interfejsy JDF/JMF do integracji danych wejściowych i wyjściowych. Dzięki temu umożliwia kompleksowe i bezpieczne zarządzanie przepływem dokumentów Adobe PDF. Łatwo integruje się z istniejącym systemem obiegu dokumentów oraz rozwiązaniami innych producentów. Oprogramowanie pomaga uniknąć wykonywania powtarzalnych procesów, przyspiesza pracę oraz zwiększa wydajność.

Rozwój biznesu

Oprogramowanie PRISMAdirect integruje dwa kluczowe moduły: procesowania zamówień (Order Processing Console) oraz opcjonalnego sklepu WWW (Webshop Module). Order Processing Console pomaga podnosić wydajność i wspiera rozwój biznesu. Dzięki niemu, dostawcy usług druku (Print Service Provider) mogą akceptować i przetwarzać zadania druku oraz pozostałe procesy za pośrednictwem różnych narzędzi, w tym m.in. poczty e-mail, łącza do skanowanych dokumentów, połączeń sieciowych czy zasobów chmurowych, a także oprogramowania uniFLOW czy sklepu internetowego (WebShop). Moduł WebShop jest bardzo elastyczny, co pozwala w pełni personalizować witryny sklepowe i przyciągnąć uwagę zarówno obecnych, jak i nowych klientów biznesowych.

Sprawniejsza praca

PRISMAdirect pomaga ograniczyć koszty i skrócić czas trwania poszczególnych procesów. Dzięki łatwemu w obsłudze, intuicyjnemu interfejsowi do zarządzania zamówieniami i innymi procesami, przegląd danych jest jasny i spójny, a dodatkowo może być dostosowywany do potrzeb operatora. Interfejs pozwala również przeglądać korespondencję e-mail ze wszystkimi klientami i umożliwia m.in. personalizację wysyłek oraz natychmiastową odpowiedź, co wzmacnia relację z klientami. Dodatkowo, dzięki możliwości korzystania z oprogramowania PRISMAdirect poprzez przeglądarkę internetową, użytkownik ma dostęp do interfejsu z każdego miejsca i o każdej porze.

PRISMAdirect zapewnia także większą wydajność. Dzięki szerokiej gamie predefiniowanych szablonów można zautomatyzować procesy przygotowania i produkcji powtarzalnych zadań. Co więcej, system pozwala zarówno na automatyzację procesu przekierowania zadania bezpośrednio po jego otrzymaniu, jak i na korzystanie z trybu manualnego – oddając operatorowi pełną kontrolę nad procesami. Dodatkowe korzyści związane z wykorzystaniem oprogramowania to m.in.: narzędzia zaawansowanej detekcji kolorów, które pozwalają rozdzielać zadania wg kolorów, czy opcja zrównoważonego obciążenia – dzieląca większe projekty pomiędzy dostępne klastry urządzeń. Co więcej, możliwe jest bezpośrednie uruchomienie drukowania zgodnie z metodą „chwyć i upuść” – wówczas PRISMAdirect, po analizie możliwości podłączonych urządzeń i kosztów druku, przypisze każde zadanie do najodpowiedniejszego urządzenia.

Dzięki temu dostawcy usług druku (PSP) zyskują większą kontrolę nad wydatkami, księgowaniem i raportowaniem, a dodatkowo otrzymują pełny przegląd danych dot. wydajności oraz mogą sporządzać szczegółowe analizy biznesowe.

Optymalizacja istniejących zasobów

Oprogramowanie PRISMAdirect może być wykorzystane jako węzeł połączeń w procesach druku – może łączyć i usprawniać istniejące procesy poprzez zwiększenie integracji i płynności. Pozwala również zachować ciągłość pracy z obecną flotą urządzeń oraz urządzeniami innych producentów, dzięki szerokiej gamie narzędzi wspierających systemy druku, takie jak PRISMAsync, EFI Fiery czy Creo. Możliwa jest także integracja systemu z ploterami wielkoformatowymi.

– Przed dostawcami usług druku stoi coraz więcej wyzwań – z jednej strony chcą, aby ich biznes był efektywny, z drugiej – nieustannie szukają możliwości rozwoju. Liczba nakładów się zmniejsza, ale coraz częściej mamy do czynienia z pojedynczymi zadaniami przychodzącymi z różnych kanałów. Dostawcy usług druku potrzebują rozwiązań do zarządzania, które pomogą im pozyskać zlecenie, przetworzyć je oraz usprawnić produkcję. Oprogramowanie PRISMAdirect jest elastyczne i zostało zaprojektowane, aby zaspokoić potrzeby – dzięki szerokim możliwościom personalizacji, może być dostosowane do wymagań różnych branż i zostać zoptymalizowane do zmieniających się potrzeb – powiedział Mark Lawn, European Director of Professional Print w Canon Europe.

Oprogramowanie PRISMAdirect będzie można nabyć bezpośrednio od firmy Canon od października 2015 r.

www.canon.pl

Fot. © tashatuvango – Fotolia.com

www.pl.fotolia.com/ooh

KL