Druk Cyfrowy, Nowości

Złoty Medal dla Oki ES9541 podczas Festiwalu Marketingu Druku & Opakowań

W czasie czwartej edycji Festiwalu Marketingu Druku & Opakowań, który odbył się w Warszawskim Centrum EXPO XXI, zostały przyznane wyróżnienia w konkursie o Złoty Medal Festiwalu. Do grona 10 laureatów jury zaliczyło zaawansowaną technologicznie drukarkę, dedykowaną firmom z branży poligraficzno reklamowej – Oki ES9541.

Decyzją komisji konkursowej wyróżniono najbardziej innowacyjne produkty, maszyny i oprogramowania prezentowane podczas targów. Głównymi kryteriami wyboru były: nowoczesność zastosowanych rozwiązań, innowacyjność technologii, ekonomiczność w zakresie zakupu oraz eksploatacji urządzenia, jak również pozytywne oddziaływanie produktu na środowisko, a także wysoka funkcjonalność. Zdobywcą tegorocznego Złotego Medalu Festiwalu Marketingu, Druku & Opakowań została pierwsza w branży pięciotonerowa drukarka (CMYK + 1) od Oki – ES9541. Od momentu premiery zbiera ona bardzo dobre recenzje i ma już na swoim koncie kilka międzynarodowych nagród m.in. nagrodę na targach VISCOM (Best of Award), najwyższe japońskie wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa – Good Design Award, jak również nagrodę Print.IT Editor’s Choice Award for Autumn.

– Kolejna edycja Festiwalu Marketingu Druku & Opakowań okazała się dla nas pozytywną niespodzianką. Cieszymy się, że zarówno sektor graphic arts, jak i jury konkursu docenili innowacyjność rozwiązań zastosowanych w tej drukarce. ES9541 umożliwia druk z użyciem CMYK oraz piątego tonera: białego lub transparentnego. Podczas Festiwalu zwiedzający mogli zobaczyć nasze urządzenie dedykowane rynkowi wydruków profesjonalnych i kreatywnych. Tym bardziej cieszymy się, że właśnie ten sprzęt zdobył Złoty Medal. To dowód na to, że innowacje na rynku marketingowo reklamowym są istotne i pełnią znaczącą rolę w kształtowaniu tego sektora – mówi Tomasz Ziędalski, CEE Product Marketing Manager Oki Systems Polska.

Oki ES9541 to pierwsza na rynku pięciotonerowa drukarka, która umożliwia drukowanie nie tylko gamy kolorów podstawowych z wykorzystaniem CMYK, ale także wyposażona została w dodatkowy, piąty toner biały lub przezroczysty. Wcześniej proces druku z możliwością łatwej zamiany koloru białego na przezroczysty i odwrotnie był osiągalny tylko za pomocą innych technologii druku. ES9541 rozwiązuje ten problem umożliwiając ekonomiczny, niskonakładowy druk w wysokiej jakości. Wykorzystując opcję piątego koloru istnieje więc możliwość dodania połysku (efektu laminowania) w jednym przebiegu lub drukowania w kolorze białym. Przezroczysty toner nabłyszczający pozwala w łatwy sposób uwydatnić grafikę, nadać jej głębi i podnieść jakość. Drukowanie jednorodnej, wyrazistej bieli na różnych tłach i nośnikach jest też dużo prostsze i bardziej ekonomiczne niż dotychczas.

Ta rewolucyjna pięciotonerowa drukarka odmieniła rynek profesjonalnych wydruków. Nie tylko rozszerzania możliwości kreatywnych projektów, zapewnia firmom nowe źródła przychodów, ale też znosi trudności przy niskonakładowych wydrukach z użyciem białego koloru. Urządzenie świetnie radzi sobie też z niestandardowymi nośnikami o dużej gramaturze oraz uszlachetnianiem materiału poprzez jego nabłyszczenie. Druk o wysokiej jakości i głębi kolorów to rynku reklamy bardzo ważny aspekt – na te potrzeby odpowiada ES9541, w której połączono technologię LED z wielopoziomową technologią ProQ. Stanowi to gwarancję wysokiej jakości pracy oraz pełnej kontroli nad jakością drukowanych materiałów. Urządzenie drukuje w formacie od A6 do SRA3 – możliwy jest również wydruk banerów o długości do 1,3 m. Drukarka ES9541 oferuje prędkość druku 50 str./min, a także obsługuje nośniki o gramaturze papieru do 360g/m2 (jednostronnie) lub do 320g/m2 (dwustronnie). Ponadto tonery wystarczają na wydruk 38 000 stron, co czyni sprzęt bezkonkurencyjnym na tle innych w tej klasie urządzeń.

www.festiwaldruku.pl

www.oki.pl

KL