Nowości, Wielki Format

Epson SC-F9200 polska premiera na Festiwalu Druku

Epson SureColor F9200 to nowoczesny, 64-calowy ploter służący do wydruków sublimacyjnych. Nowy produkt japońskiego producenta to następca produktu F7100, zapewniający harmonijną współpracę wszystkich elementów i świetną jakość druku. Możliwości nowego urządzenia firmy Epson będzie można sprawdzić na stoisku API.PL w dniach 9-10 września 2015 r. podczas Festiwalu Marketingu Druku & Opakowań w Warszawie.

Dzięki zastosowaniu w modelu Epson SureColor SC-F9200 technologii Precision Core firmy Epson i dwóch głowic TFP tekstylia są pokrywane wysokiej jakości drukiem o żywych, wyraźnych kolorach. Dwa systemy zasilania w atrament odpowiadają potrzebom profesjonalnego użytkownika zapewniając dłuższe i nieprzerwane drukowanie, wysoką wydajność i krótsze odstępy między wymianą atramentów.

Z kolei duży stół grzewczy i dodatkowa suszarka sprawiają, że drukowanie z roli na rolę odbywa się bez konieczności oczekiwania na wyschnięcie wydruków. Pozwala to na szybsze przygotowanie poszczególnych wydruków i finalnie na bardziej wydajną produkcję.

Stosowane w modelu SC-F9200 atramenty UltraChrome DS gwarantują wysoką konkurencyjność cenową przy zachowaniu najwyższej jakości. Koszty druku można obniżyć jeszcze bardziej stosując nowy atrament HDK Black, który pozwala uzyskać gęste
i neutralne odcienie czerni przy wyjątkowo niewielkim zużyciu.

Najważniejsze funkcje i parametry Epson SureColor SC-F9200:

• Dwie sprawdzone głowice drukujące PrecisionCore TFP firmy Epson gwarantują wysoką efektywność i długi okres eksploatacji
• Wysokiej jakości wydruki w rozdzielczości do do 720 x 1440 dpi
• Szybkość wydruku:
TRYB ROBOCZY: do 97 m2/h
TRYB PRODUKCYJNY: do 56 m2/godz.
TRYB WYSOKIEJ JAKOŚCI: do 27 m2/godz.
• Wydruki na wielu różnych rodzajach papieru sublimacyjnego o szerokości do 64 cali (1625 mm)
• Technologia kropli o zmiennej wielkości pozwalające na ulepszanie wydruków
• Szybkie schnięcie dzięki nagrzewnicy za płytą dociskową pracującej w temperaturze 30–55°C
• Wysoce niezawodna automatyczna rolka podajnika (do 40 kg) z dokładnością przewijania wynoszącą +/– 2,5 mm

Źródło: API.PL

KL