Artykuły, Wielki Format

Dni Otwarte Atrium z ploterami Mutoh i Artemis – 14 sierpnia 2015

14 sierpnia 2015 firma Atrium Centrum Ploterowe zaprasza do swojej centrali w Opolu na kolejne w tym roku „Dni Otwarte”. Dystrybutor w swoim centrum demonstracyjnym zaprezentuje kilkanaście urządzeń do druku wielkoformatowego. O sierpniowych Dniach Otwartych Atrium mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe.

Przed chwilą wróciliście Państwo z czerwcowego „open” w Gdyni. Szybko organizujecie kolejne dni otwarte.

Paweł Stania, Atrium: To prawda, w ostatnim czasie organizujemy tego typu demonstracje co miesiąc. Po niewątpliwym sukcesie wiosennych dni otwartych ponownie zdecydowaliśmy się na kolejny termin, mimo sezonu ogórkowego. Kilka tygodni temu, z różnych zakątków Polski przyjechało na nasze pokazy bardzo dużo gości. Odwiedzający byli zainteresowani różnymi technikami druku wielkoformatowego. Wychodząc naprzeciw niesłabnącemu zainteresowaniu, postanowiliśmy ponownie powtórzyć te wydarzenie. Dodatkowo na każdym z pokazów staramy się zaprezentować coś nowego, czego nie było ostatnio. Podczas prezentacji druku do dyspozycji uczestników są nasi specjaliści.

Firma Atrium kojarzona jest przede wszystkim z ploterami firmy Mutoh. Czy można będzie je przetestować na najbliższych Dniach Otwartych?

Tak, pokażemy kilka ploterów serii Mutoh ValueJet. Japoński producent, którego jesteśmy dystrybutorem od ponad 20 lat w ostatnich miesiącach zaprezentował kilka innowacyjnych rozwiązań. Pierwszym z nich, który pokażemy w Opolu będzie Mutoh ValueJet 426 UF. Jest to ploter, drukarka do gadżetów, pracująca w technologii LED-UV. Jej maksymalny obszar zadruku wynosi 483 x 329 mm a grubość przedmiotu 70 mm. Ten zaawansowany technologicznie ploter wyposażony jest w stół z podsystem i specjalny system układania przedmiotów do zadruku. Druk jest trwały i atrakcyjny kolorystycznie. Nie mogło zabraknąć oczywiście koloru białego i lakieru. Warto wspomnieć, że w porównaniu do klasycznej technologii UV, proces druku na tym ploterze cechuje się brakiem lotnych związków organicznych, brakiem ozonu, brakiem zanieczyszczeń powietrza i niskim zużyciem energii przez zastosowanie energooszczędnych i długowiecznych lamp LED.

Drugim “jeszcze ciepłym” produktem, firmy Mutoh będzie ValueJet 628. To ponad 24-calowy, czyli 62 centymetrowy ploter eko-solwentowy. Jego możliwości można zastosować w agencjach reklamowych, studiach projektowych i geodezyjnych, zakładach fotograficznych, drukarniach wielkoformatowych, drukarniach offsetowych i opakowaniowych a także w szkołach, urzędach, biurach punktach ksero i wielu innych. Producent zastosował w nim aż 8 kanałów, przez co można drukować 4 lub 8 kolorami. Atrament podawany jest z kaset 220 ml lub ekonomicznych zbiorników o pojemności 1 litra. VJ-628 posiada na pokładzie nowoczesną, 1440-dyszową głowicę drukująca w technologii Intelligent Interweaving oraz Variable Dot. Kończąc, warto zaznaczyć, że obsługa plotera jest bardzo prosta – na obudowie plotera są tylko 2 przyciski.

Trzecią wciąż świeżą maszyną będzie najszybszy ploter ze stajni Mutoha – ValueJet 1638X. Jako jedyny posiada technologię DropMaster kompensującą automatycznie grubość podłoża. Jego prędkość zadruku sięga 100 metrów kwadratowych na godzinę.”

Jednak portfolio Mutoha nie kończy się na 3 maszynach?

Zgadza się. Japoński producent posiada w swojej ofercie kilkadziesiąt urządzeń. Pokażemy także te najbardziej popularne, takie jak VJ-1624 i VJ-1324. Mimo, że plotery są już obecne na rynku ponad rok, nadal cieszą się uznaniem z uwagi na bezkonkurencyjne parametry wydajnościowe i zastosowane rozwiązania, przede wszystkim głowice. Co ważne, od tego roku możemy we wszystkich ploterach serii ValueJet stosować ekologiczne atramenty na bazie żywic Mutoh Nano-Resin UMS spełniające normy ekologiczne i pozwalające uzyskać bardzo szeroką paletę kolorów sięgającą 83% palety Pantone C. Możemy wydrukować więc prawdzie, korporacyjne kolory.”

Ostatnio firma Mutoh zdobyła sporo międzynarodowych nagród i certyfikatów.

W ostatnich miesiącach urządzenia, których mamy przyjemność być dystrybutorem w Polsce zdobyły sporo nagród. Niektóre z urządzeń, które pokażemy na Dniach Otwartych zostały uhonorowane podwójnym tytułem plotera roku zarówno przez amerykańskie jak i europejskie stowarzyszenia. Większość z urządzeń Mutoh drukuje atramentami UMS. Wspominam o tym dlatego, że jako jedyne na rynku właśnie zdobyły szanowany certyfikat Eurofins Indoor Air Comfort.”

Czy oprócz maszyn japońskich zaprezentujcie coś jeszcze?

Tak, w naszym centrum demonstracyjnym pokażemy kilka drukarek wielkoformatowych marki Artemis. Artemis to specjalnie wyselekcjonowana marka urządzeń z bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Największym urządzeniem będzie hybrydowy ploter UV typu flatbed – Artemis FR 250 UV o szerokości zadruku 250 cm. Drugą maszyną z jaką będziecie mogli Państwo się zapoznać będzie drukarka Artemis DTG 1. Przeznaczona jest ona do zadruku koszulek. Nie zabraknie także najpopularniejszych modeli na rynku takich jak eko-solwentowy Artemis 1601 o szerokości 160 cm. Ploter ten w wariancie „V” doposażony jest w technologię druku zmienną kropla oraz promiennik podczerwieni. Najszybszą maszyną będzie twardo-solwentowy plotera Artemis KM 3200/3224 o szerokości 3.20 m.”

Słowem, jeżeli ktoś jest zainteresowany rozwojem swojego parku maszynowego, nie może się nie pojawić?

Miło to słyszeć. Część maszyn jest już znana i była prezentowana w Polsce. W odróżnieniu od targów, Dni Otwarte pozwalają na zapoznanie się z maszyną i jej przetestowanie co nie jest możliwe na tłocznych targach. Bogato wyposażony demo-room pozwoli na porównanie poszczególnych maszyn. A wielu specjalistów rozwieje wszelkie wątpliwości z zakresu druku, materiałów, serwisowania, finansowania i użytkowania. Zapraszam do Opola na sierpniowe Dni Otwarte.

OOH magazine jest partnerem Dni Otwartych.

www.atrium.com.pl