Druk Cyfrowy, Nowości

Trendy w druku: wygoda operatora

Według IDC, w ostatnich trzech latach wartość polskiego rynku nisko- i średnionakładowch systemów produkcyjnych odnotowała wzrost aż o 43%. W tym samym czasie liczba sprzedanych systemów cyfrowych wzrosła o 61%, a kolorowych aż o 79%. Według analityków dynamika i konkurencyjność rynku sprawiają, że pojawiają się na nim analogiczne trendy jak w przypadku elektronicznych urządzeń osobistych.

– Obecnie jakość wydruków jest tak wysoka, że użytkownika nie interesuje już tak bardzo technologia w jakiej produkt powstaje, tylko prostota pracy oraz racjonalność kosztów. Zupełnie jak w przypadku, użytkownika indywidualnego – powiedział Adam Bieniewski, Marketing Manager Business Solutions CEE, Sharp Electronics Europe. – Klienci coraz większą wagę przywiązują do swojej wygody oraz automatyzacji, a nasza oferta jest odpowiedzią właśnie na te dwie potrzeby – dodał.

Aby zapewnić maksymalną wygodę pracy operatora i prostotę obsługi, na wejściu do urządzenia, w systemach Sharp, zastosowano pobieranie podciśnieniowe, umożliwiające stosowanie szerokiego spektrum mediów. Dodatkowo możliwe jest ustawienie katalogu mediów, w którym to zapisywane są parametry związane z papierem, jak i parametry związane z utrwalaniem, czy z pasowaniem. Należy je przywołać każdorazowo zmieniając papier. Zabieg ten wymaga od operatora jedynie minimalnego nakładu pracy. Musi on jedynie pamiętać o przypisaniu papieru do kasety, do której wkłada właśnie papier. Resztę zrobi za niego maszyna.

Systemy produkcyjne Sharp oparte są na gwarantującym najwyższą jakość i zapewniającym najlepsze rezultaty w swojej klasie zewnętrznym kontrolerze Fiery. Idąc krok dalej, aby zapewnić jak największą wygodę i ergonomię w najnowszym systemie produkcyjnym Polaris PRO MX-7500N zintegrowano ekran Fiery z ekranem urządzenia. Zainstalowanie najnowszego RIP’u EFI Fiery umożliwia obsługę urządzenia bezpośrednio z kolorowego dotykowego panelu LCD – oznacza to łatwość obsługi i brak konieczności poświęcania cennej przestrzeni na stworzenie osobnego stanowiska. Zyskujemy dzięki temu większą przestrzeń roboczą.

Dane IDC potwierdzają dynamiczny wzrost rynku. Kolejne trendy na które zdaniem analityków należy zwrócić uwagę to wzrost znaczenia koloru, self-publishing, ekologia oraz możliwości, które otwierają przed drukiem smartfony.

www.sharp.pl

MO