Druk Cyfrowy, Nowości

Europejscy turyści nadal drukują dokumenty związane z podróżowaniem

W związku z trwającym sezonem wakacyjnym, Canon Europe publikuje wyniki badania dotyczącego drukowania dokumentów przez osoby wyjeżdżające na urlop. Badanie pokazuje, że mimo tego, iż większość rzeczy załatwianych jest online – 92% klientów poszukuje ofert wyjazdowych w sieci, 82% z nich rezerwuje nocleg przez Internet, a 77% zamawia wycieczkę online – znakomita większość Europejczyków, bo aż 93% nadal decyduje się na podróżowanie z dokumentami i biletami w wersji drukowanej.

Badanie przeprowadzone w Europie ujawniło, że 71% konsumentów, jako powód drukowania dokumentów, wskazuje ostrożność i chęć uniknięcia ewentualnych problemów technicznych, podczas gdy aż 51% deklaruje, że robi to z przyzwyczajenia. Turyści z Niemiec (75%) i Wielkiej Brytanii (74%) najczęściej drukują dokumenty „na wszelki wypadek”.

Spośród tych, którzy wybierają bilety i dokumenty w formie papierowej, aż 87% korzysta z nich podczas podróży. Co ciekawe, mimo iż ponad połowa ankietowanych (57%) wiedzę o destynacji wyjazdu zdobywa w social mediach oraz internecie, tylko 10% korzysta z informacji otrzymanych podczas rezerwacji (np. z biura podróży albo od pośrednika).

– Wyraźnie widać, że choć europejscy turyści umiejętnie korzystają z Internetu do poszukiwania, porównywania i rezerwacji wycieczek wakacyjnych, nadal polegają na dokumentach w formie papierowej. Niezależnie od tego, czy brak zaufania konsumentów dotyczy bezpieczeństwa systemów rezerwacji online czy urządzeń mobilnych, niewątpliwie można dostrzec potrzebę posiadania wydrukowanych biletów i dokumentów – mówi Marc Ranner, Dyrektor Marketingu w Canon Europe.

Turyści pytani o najważniejsze informacje potrzebne podczas podróży wymieniali: adres miejsca pobytu (67%), mapę lokalizacji (51%), wskazówki dojazdu (42%), informacje o transporcie publicznym (31%) oraz ważne lokalne adresy i dane kontaktowe przydatne podczas pobytu (28%). – Wnioski dla biur podróży są następujące – w związku z tym, że podróżujący nadal wolą posiadać dokumenty w formie drukowanej, należy zwracać szczególną uwagę na praktyczną wartość informacji zawieranych w dostarczanych klientom materiałach wyjazdowych. Zamiast umieszczać w nich wyłącznie dane dotyczące samej rezerwacji albo wykorzystywać przestrzeń do drukowania reklam, pośrednicy mogliby uzupełnić je o inne pomocne informacje, co m. in. pozwoliłoby turystom ograniczyć konieczność łączenia się z Internetem podczas wyjazdów zagranicznych. Dodatkowo, dostarczając narzędzia do drukowania spersonalizowanych dokumentów, które pozwoliłyby samodzielnie wybrać najbardziej potrzebne informacje, operatorzy pokazują szczególną dbałość o zadowolenie klientów oraz zrozumienie ich potrzeb – podsumowuje Ranner.

www.canon.pl

Fot. © magdal3na – Fotolia.com
www.pl.fotolia.com/ooh

MO