Druk Cyfrowy, Nowości

Drukarki i sublimacyjne Epson – dla marketingu i rynku tekstylnego

Epson wprowadza na rynek dwie nowe drukarki sublimacyjne do tworzenia wysokiej jakości tekstyliów i materiałów promocyjnych za niewygórowaną cenę. Sprzedawane w pełnych pakietach Epson modele SC-F7200 i SC-F6200 objęto gwarancją i wsparciem technicznym, by zapewnić producentom tekstyliów, studiom fotograficznym i firmom marketingowym najwyższą jakość i niezawodne wyniki drukowania.

Nowe modele z serii drukarek sublimacyjnych firmy Epson pozwolą użytkownikom jeszcze bardziej rozwinąć możliwości produkcyjne. Drukarki Epson SC-F7200 i SC-F6200 umożliwiają produkcję wysokiej jakości nadruków na tekstyliach, takich jak ubrania, odzież sportowa i elementy wyposażenia wnętrz, model SC-F6200 dodatkowo oferuje możliwość drukowania na różnego rodzaju podłożach twardych. Drukarki doskonale nadają się dla firm produkujących materiały promocyjne, umożliwiając drukowanie sublimacyjne na wyrobach tekstylnych, pokrowcach na telefony tablety oraz kubkach reklamowych.

– Najnowsze osiągnięcia inżynierii firmy Epson pozwoliły na stworzenie tych dwóch nowych drukarek sublimacyjnych. Rozszerzone funkcje drukarki SC-F6200 oferują nowe możliwości drukowania zdjęć na materiałach, takich jak metal czy drewno. Dodatkowo model SC-F7200 został zaprojektowany w taki sposób, by osiągać znakomite efekty podczas drukowania na tkaninach w rolce – mówi Tomasz Kucinski, Senior Account Manager – LFP w Epson Europe oddział w Polsce.

W obu drukarkach zastosowano technologię głowicy drukującej PrecisionCore TFP, która zapewnia doskonałe kolory i perfekcyjną wyrazistość wydruków w znakomitych kolorach. Najlepsze rezultaty gwarantuje zastosowanie zestawu atramentów UltraChrome DS. Nowy atrament HDK Black stworzony z myślą o drukowaniu na tkaninach pozwala uzyskać gęste, matowe czernie. Do drukowania na twardych materiałach zaleca się używania standardowych czarnych atramentów, dzięki którym można osiągnąć efekt płynnej gradacji tonów, niezwykle pożądany przy tworzeniu materiałów promocyjnych.

Nabywcy nowych drukarek sublimacyjnych firmy Epson otrzymają pełen pakiet drukujący. Sprzęt, oprogramowanie, głowica drukująca, atrament i papier sublimacyjny zostały wykonane przez tego samego producenta i są objęte jego pomocą techniczną, by zapewnić płynną współpracę wszystkich elementów. Drukarki są również wyposażone w oprogramowanie Wasatch, umożliwiające natychmiastowe rozpoczęcie pracy, bez dodatkowych inwestycji.

Doskonałe wsparcie techniczne firmy Epson zapewnia maksymalny komfort i pewność użytkowania. W przypadku jakichkolwiek problemów z pomocą przyjdzie standardowa, roczna gwarancja. Klientom, który chcieliby rozszerzyć ochronę, oferujemy pakiet Epson CoverPlus, zawierający gwarancję firmy Epson przedłużoną o kolejny rok. Oznacza to, że klienci mogą wykupić przedłużoną gwarancję po roku i nie muszą za nią płacić z góry.

Dodatkowo w obu modelach wzięto pod uwagę oszczędność kosztów. Wysokiej pojemności system pojemników z atramentem oznacza noski koszt drukowania na metr kwadratowy, a wykorzystanie oryginalnych atramentów Epson minimalizuje konieczność czyszczenia głowicy i ogranicza ilość czasu oraz koszty związane z wymiana głowic. Usuwanie zużytych atramentów jest teraz tańsze i łatwiejsze dzięki wyposażeniu drukarki w dwulitrową butelkę na zużyty atrament. Oba modele są dostępne z programem obsługi firmy Epson, który pozwala lepiej kontrolować wydatki i ograniczyć konieczność tworzenia zapasów materiałów eksploatacyjnych.

www.epson.pl