Etykiety i opakowania, Nowości

Mimaki ułatwia produkcję opakowań z cyfrowymi nadrukami w małych seriach

Firma Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych, ogłosiła współpracę z firmą Esko mającą na celu ułatwienie produkcji opakowań z nadrukami cyfrowymi dla firm zajmujących się produkcją próbek opakowań i makiet oraz niewielkich serii opakowań i spersonalizowanych opakowań produktów.

Rozwiązanie Original Goods Package System (OGPS) firmy Mimaki składa się z trzech elementów:

• ArtiosCAD Designer Solution (ArtiosCAD DS) – rozwiązanie z rodziny ArtiosCAD, wiodącego w branży oprogramowania firmy Esko będącego najszerzej wykorzystywanym oprogramowaniem do projektowania CAD na świecie, wraz z 400 łatwymi do wykorzystania szablonami oraz narzędziami do tworzenia oryginalnych opakowań;
• Mimaki UJF-6042 – płaska drukarka atramentowa LED UV o maks. wymiarach drukowanych materiałów 610 x 420 mm. Może być wykorzystywana do wykonywania nadruków na produktach i na opakowaniach produktów;
• Mimaki CFL-605RT – ploter tnący obsługujący produkcję na żądanie z wieloma funkcjami, w tym cięciem i bigowaniem materiałów opakowań oraz cięciem materiałów wyściełających opakowania.

– Przetwórcy opakowań, zakłady poligraficzne i firmy zajmujące się projektowaniem obserwują rosnący popyt na bardziej ekonomiczne sposoby produkcji próbek, makiet i niewielkich serii niestandardowych lub spersonalizowanych opakowań – twierdzi Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu w firmie Mimaki na kraje Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. – Naszym celem jest uproszczenie procesu projektowania i produkcji opakowań, tak aby profesjonalne projektowanie opakowań było w zasięgu dużych i małych producentów oryginalnych towarów. Dzięki połączeniu pakietu z rodziny wiodącego na rynku oprogramowania ArtiosCAD firmy Esko z ekonomiczną technologią druku i cięcia firmy Mimaki, nasze rozwiązanie Original Goods Package System znajduje się na właściwej drodze, aby zmienić system projektowania i produkcji niewielkich serii opakowań.

Jak to działa?

Aby przygotować projekt opakowania, użytkownik musi tylko wybrać jeden z 400 profesjonalnie zaprojektowanych szablonów z rozwiązania ArtiosCAD DS, wprowadzić wymiary wewnętrzne opakowania oraz grubość materiału. Można również określić więcej szczegółowych parametrów oraz kształty i rozmiary klap. System następnie tworzy plik projektu opakowania, który można zaimportować do oprogramowania Adobe® Illustrator® w celu dodania grafiki . Użytkownicy mogą również korzystać ze specjalistycznych narzędzi do tworzenia własnych, niestandardowych projektów i dodawania ich do końcowego projektu. System zapewnia kompleksowe rozwiązanie nie tylko do projektowania i tworzenia opakowań produktów i materiałów wyściełających, lecz również do tworzenia nadruków bezpośrednio na produktach. Użytkownicy mogą tworzyć niestandardowe projekty z wykorzystaniem funkcji podpowiedzi, jeśli nie chcą korzystać z gotowych szablonów dostępnych w oprogramowaniu ArtiosCAD DS.

– Po zakończeniu pracy nad projektem – dodaje Mike Horsten – można go wydrukować w wyjątkowej jakości i w pełnych kolorach, a także z efektami zastosowania lakieru, jeśli jest to wymagane, za pomocą drukarki UJF-6042. Wydrukowany projekt można następnie pociąć i zbigować za pomocą plotera tnącego CFL-605RT, którego rozmiary są identyczne jak drukarki. Gotowe opakowanie można wyprodukować dosłownie w kilka minut – jako makietę lub próbkę, z wykorzystaniem docelowych materiałów, do produkcji niewielkich serii, a nawet do produkcji spersonalizowanych lub seryjnych opakowań. To kompleksowe rozwiązanie pozwala projektantom, przetwórcom opakowań, zakładom poligraficznym i małym przedsiębiorstwom produkcyjnym zrewolucjonizować sposób projektowania i produkcji niewielkich serii opakowań.

Rozwiązanie dostępne już teraz

Rozwiązanie Original Goods Packaging System (OGPS) jest dostępne u sprzedawców i dystrybutorów jako opcja przy zakupie plotera tnącego CFL605RT firmy Mimaki.
Więcej informacji na temat produktów i usług firmy Mimaki Europe jest dostępnych pod adresem www.mimakieurope.com

KL