Druk Cyfrowy, Nowości

Plockmatic i Riset Polska wprowadzają nowe systemy broszurujące

Plockmatic wraz ze swoim wyłącznym przedstawicielem Riset Polska wprowadza na rynek nowe systemy broszurujące BM500 i BM350 Bookletmaker.

Firma Plockmatic przedstawiła następców dotychczasowego systemu broszurującego BM200e. Są to systemy BM500 i BM350 – jak informuje Jarosław Szabłowski z Riset Polska, zdecydowanie bardziej zaawansowane technologicznie w stosunku do dotychczasowych.

Te nowe, solidne systemy broszurujące typu „offline”, mogące szyć i łamać odpowiednio 50 lub 35 arkuszy, posiadające te same funkcje, co popularne wersje „inline” wyprodukowane dla maszyn Xeroxa i Ricoha, zostały bardzo dobrze przyjęte przez użytkowników drukujących cyfrowo. Wykończenie broszur drukowanych na BM500 i 350 w liczbie do 50 arkuszy (200 str.) charakteryzują się wyjątkowo wysoką jakością.

Systemy te są dostępne w dwóch wersjach, jednostka bazowa na 35 arkuszy BM 350 i opcjonalny zestaw rozszerzający pojemność do 50 arkuszy 80g/m2 BM 500 .

Opcje, w które można wyposażyć te zestawy, takie jak: gilotyna krawędzi (Trimmer), kreator grzbietowy (SquareFold ) oraz moduły, bigujący (Cover Crease) i tnący krawędzie boczne (Bleed Trim) gwarantują wykonanie wysokiej jakości broszur – zarówno w opcji ręcznego podawania jak i z podłączonym nowym podajnikiem druku cyfrowego AF602 Plockmatic. Systemy BM 500 i BM 350 mogą być również wyposażone w dziesięciopółkowe zbieraczki z powietrznym rozdmuchem ACF 510, które pracują w dwojaki sposób, jako wykańczanie wydruków ofsetowych oraz cyfrowych.

Systemy broszurujące BM500 i BM350 zostały wprowadzane w celu zaspokojenia popytu na rynku druku cyfrowego, na broszury ze zwiększoną ilością stron oraz na broszury o wyższych gramaturach, teksturowanych i powlekanych. Nowy intuicyjny interfejs użytkownika sprawia, że obsługa systemu jest prosta, szybka i łatwa.

www.riset.pl

MO