Druk Cyfrowy, Nowości

Canon prezentuje kompaktowe urządzenia wielofunkcyjne A4

Firma Canon Europe zaprezentowała dwa nowe, kompaktowe, monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne A4 z serii imageRUNNER 1435, które pozwalają zredukować koszty zarządzania dokumentami w małych, ale obciążonych grupach roboczych.

– Współczesny biznes dąży do zwiększenia wydajności operacyjnej. Dlatego poza niskimi kosztami zakupu, nowe urządzenia z serii imageRUNNER 1435 pozwalają ograniczyć koszty związane z administracją i zarządzaniem procesami druku oraz przepływem dokumentów, dzięki czemu redukują całkowite wydatki związane z drukiem. Dodatkowo użytkownicy oszczędzają cenny czas, który mogą teraz przeznaczyć na kluczowe działania biznesowe – komentuje Francis Thornhill, European and UK Product Marketing Manager w Canon Europe.

Sprawniejsze przetwarzanie dokumentów i druk

Nowe modele imageRUNNER 1435i i 1435iF łączą funkcje drukowania, kopiowania, skanowania, wysyłania i faksu w jednym solidnym i kompaktowym urządzeniu. Ich cykl pracy bez problemu pozwala przetworzyć ponad 60 tys. stron miesięcznie przy prędkości druku do 35 stron na minutę. Aby ułatwić codzienną pracę, nowe modele pozwalają zapisywać dokumenty w przeszukiwalnym formacie, a skanowany dokument może zostać przesłany do szerokiej gamy zdefiniowanych lokalizacji, bez konieczności korzystania z komputera. Dodatkowo, seria imageRUNNER 1435 oferuje rozbudowane opcje łączności z urządzeniami mobilnymi – od skanowania i wydruku z pamięci USB po opcje wydruku mobilnego – co daje użytkownikom pełną swobodę w dostępie i przetwarzaniu dokumentów.

Łatwe zarządzanie urządzeniami

W nowych urządzeniach wielofunkcyjnych zastosowano oddzielny toner i łatwy w wymianie bęben, aby osiągnąć wyższą wydajność druku i zwiększyć oszczędności w ramach najbardziej obciążonych grup roboczych. Podobnie jak produkty serii imageRUNNER ADVANCE, nowe modele imageRUNNER posiadają łatwy w obsłudze kontroler, który pozwala efektywnie zarządzać urządzeniem. Opcje zdalnej diagnostyki, m.in. automatycznego monitorowania wskaźników i materiałów eksploatacyjnych pozwalają odciążyć użytkowników. W ramach większej floty, seria imageRUNNER 1435 pozwala na zdalną konfigurację partii druku i aktualizację oprogramowania za pośrednictwem prostych narzędzi do zarządzania urządzeniami. Dodatkowo, nowe modele są kompatybilne z wiodącym na rynku oprogramowaniem uniFLOW, aby ułatwić zarządzanie firmową flotą, a także lepiej planować i kontrolować koszty druku.

Urządzenia zapewniają wsparcie dla branżowych standardów, takich jak PCL czy Genuine Adobe® PostScript 3™ co sprawia, że integracja z biurowymi środowiskami IT jest jeszcze łatwiejsza.

Bezpieczeństwo poufnych informacji

W celu minimalizacji ryzyka ujawnienia danych w procesie druku, nowe urządzenia oferują zabezpieczenia, takie jak iPSec, funkcja Department ID czy standardy w zakresie autoryzacji. Z kolei opcja szyfrowania dokumentów PDF zapewnia bezpieczeństwo skanowanych danych. Urządzenia z serii imageRUNNER 1435 są kompatybilne z wiodącym na rynku oprogramowaniem do zarządzania drukiem i skanowaniem uniFLOW, które zapewnia m.in. funkcję My Print Anywhere (kontrolowane zwolnienie wydruku na dowolnym urządzeniu) oraz system identyfikacji za pośrednictwem wizytówek. Dzięki temu nowe modele sprawdzą się także jako część większej floty urządzeń w dużych przedsiębiorstwach.

Rozwiązania przyjazne środowisku

Nowe urządzenia zużywają mniej niż 2W energii w trybie uśpienia, dzięki czemu uzyskały certyfikat Energy Star oraz wiodące w swojej klasie wskaźniki TEC (Total Energy Consumption).

Urządzenia imageRUNNER 1435i i 1435iF będą dostępne w sprzedaży na rynku europejskim od lipca 2015 r. Już teraz Canon zapowiada dalszy rozwój oferty – we wrześniu zostanie zaprezentowane kolejne, trzecie urządzenie z serii imageRUNNER 1435. Będzie to propozycja dla środowisk biurowych, które dysponują ograniczonymi budżetami. Urządzenie będzie dostępne na rozwijających się rynkach: Europa Wschodnia, Rosja, Afryka czy kraje Bliskiego Wschodu. Nowy model będzie posiadać podstawową funkcjonalność w zakresie druku, kopiowania i skanowania, a dzięki ograniczeniu rozbudowanych narzędzi będzie bardzo atrakcyjny cenowo. Co więcej, urządzenie będzie sprzedawane jako rozwiązane gotowe do użycia i wyposażone w pełni funkcjonalny pojemnik z tonerem, który zapewni klientom dodatkowe oszczędności.

www.canon.pl

KL