Druk Cyfrowy, Nowości

Dzień Otwarty w Ricoh – plotery z serii Pro L bez tajemnic

17 czerwca w warszawskiej siedzibie Ricoh zaplanowano Dzień Otwarty poświęcony serii ploterów Pro™ L. Od godziny 9 do 18 goście będą mieli szansę uczestniczyć w warsztatach oraz poznać wszystkie szczegóły związane z możliwościami tych urządzeń. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana szeroka gama zastosowań ploterów Ricoh, będzie również można poznać pozostałe rozwiązania firmy.

Seria Pro™ L

Urządzenia z serii PRO L4100 wykorzystują trwałe atramenty lateksowe, które mogą być stosowane do wydruków eksponowanych zarówno wewnątrz jak na zewnątrz. Plotery z tej linii umożliwiają produkcję różnorodnych aplikacji począwszy od banerów reklamowych, billboardów czy grafik na pojazdy poprzez reprodukcje artystyczne, tapety, oznakowanie, wydruki dla projektantów czy etykiety.

Atrament lateksowy zastosowany w ploterach Pro™ L utrwala się w temperaturze około 60˚C. Niższa temperatura utrwalania atramentu w urządzeniach Pro™ L znacząco obniża zużycie energii i pozwala na bezpieczne stosowanie mediów wrażliwych na wysokie temperatury. Urządzenie drukuje na mediach o szerokości od 210 mm do 1,6 m i maksymalnej masie 25 kg. Seria Pro™ L4100 oferuje najwyższą prędkość druku w swojej klasie – do 18 m²/h. Urządzenia z tej serii wyposażono w trzystrefowy układ grzejny, który sprawia, że wydruki są natychmiast
gotowe do laminowania lub cięcia.

Serię Pro™ L4100 wyposażono w innowacyjną generację głowic piezoelektrycznych Ricoh
GEN5 wykorzystującą technologię „multidrop jetting”. Możliwość druku kroplami o objętości zaledwie czterech pikolitrów zapewnia niespotykaną jakość wydruku. Dzięki zastosowaniu dodatkowych atramentów gamut barwny drukowanej grafiki osiąga poziom do 93% całej kolorystyki Pantone.

Dzień otwarty odbędzie się 17 czerwca od 9.00 do 18.00 do Technology Center w warszawskiej siedzibie Ricoh przy ul. Żwirki i Wigury 18 A.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Formularz rejestracyjny oraz szczegółowy program sesji warsztatowych jest dostępny TUTAJ.

www.ricoh.pl

KL