Etykiety i opakowania, Nowości

Rozwiązania Sun Chemical dla branży opakowań na targach Andigráfica 2015

W dniach 2-5 czerwca w centrum konferencyjnym Corferias w Bogocie (stolicy Kolumbii) odbędą się targi Andigráfica 2015. Jednym z ich wystawców będzie firma Sun Chemical, która zaprezentuje swoje liczne rozwiązania dedykowane dla branży opakowań. Z kolei jej menedżer produktu, odpowiedzialny za rynek druku arkuszowego – Bernhard Fritz, weźmie udział w towarzyszącej wystawie konferencji, zaplanowanej na 4 czerwca.

Jak wynika z zapowiedzi organizatorów, konferencja będzie w dużej mierze poświęcona rozwiązaniom o niskim stopniu migracji, zapobiegającym przenikaniu farb i podłoży drukowych w pakowaną żywność, leki czy wyroby tytoniowe. Wśród zagadnień poruszanych podczas spotkania znajdą się również kwestie zgodności tego typu rozwiązań z najbardziej restrykcyjnymi, globalnymi standardami: Plastics Implementing Measure, REACH, Dyrektywą Unii Europejskiej ds. materiałów plastikowych oraz Swiss Ordinance.

Bernhard Fritz skupi się w swojej prezentacji na metodach, dzięki którym drukarnie i właściciele marek mogą sprostać lokalnym i globalnym regulacjom prawnym dotyczącym podłoży drukowych, mających kontakt z żywnością. Z uwagi na miejsce i charakter targów, wystąpienie będzie w dużej mierze odnosić się do standardów i przepisów obowiązujących w Kolumbii i innych krajach Ameryki Łacińskiej.

– Sun Chemical jest jednym z liderów w zakresie wprowadzania najlepszych praktyk w odniesieniu do opakowań drukowanych na żywność. Firma posiada w swojej ofercie materiały przeznaczone dla firm je produkujących: farby, powłoki i kleje, stworzone z myślą o możliwie najniższym stopniu migracji – mówi Fernando Tavara, prezes Sun Chemical Latin America. – Naszym priorytetem jest ścisła współpraca z klientami i wspieranie ich w osiąganiu wytyczonych celów, m.in. pod względem realizowanej polityki zrównoważonego rozwoju czy też dodatkowych działań zabezpieczających opakowania przez przenikaniem farb do żywności. Podczas targów Andigráfica pokażemy, jak w sposób praktyczny pomagają one w osiągnięciu właściwych rezultatów, m.in. pod względem zgodności z obowiązującym prawem.

Wystawa będzie dla firmy Sun Chemical okazją do zaprezentowania swojego szerokiego portfolio rozwiązań dedykowanych dla branży opakowań. Wśród promowanych przez nią produktów znajdą się m.in. serie farb SunPak LMQ i SunPak FSP, dedykowane na rynek opakowań żywnościowych i farmaceutycznych, w przypadku których istnieje ryzyko, że komponenty materiałów wykorzystanych do ich produkcji mogą przenikać do samego produktu lub otoczenia. Obie serie farb cechuje niski poziom zapachowości i migracji, dzięki czemu – jak zapewnia producent – stanowią one uniwersalne rozwiązanie dla właścicieli marek i firm przetwórczych poszukujących optymalnych materiałów eksploatacyjnych wykorzystywanych do wytwarzania opakowań na żywność, lekarstwa i wyroby tytoniowe.

Rozwiązanie oferowane przez Sun Chemical łączy w sobie zaawansowane receptury chemiczne, procedury przygotowania maszyny drukującej do jego zastosowania, przewodnik w zakresie druku offsetowego oraz pełne wsparcie analityczno-techniczne pozwalające firmom przetwórczym na sprostanie nawet najtrudniejszym wymaganiom rynkowym. Drukarnie i właściciele marek mogą również skorzystać z dostępnego nieodpłatnie pod adresem http://www.sunchemical.com/low-migration-inks-and-coatings specjalnego przewodnika po najlepszych praktykach w zakresie produktów o niskim stopniu migracji.

Więcej informacji na temat oferty przygotowanej przez firmę z myślą o targach Andigráfica 2015 można znaleźć na stronie.

KL