Etykiety i opakowania, Nowości

Implementacja maszyny Tau 330 w Estonii

Durst, specjalista w przemysłowych zastosowaniach druku inkjet, ma przyjemność ogłosić pierwszą udaną instalację systemu druku cyfrowego UV inkjet Tau 330 w Europie Wschodniej w firmie LabelPrint OÜ z siedzibą w Peetri w Estonii.

LabelPrint OÜ to największa drukarnia fleksograficzna w kraju zatrudniająca ponad 50 osób. Ciągły rozwój firmy spowodował, że krótkie i średnie serie stały się znaczącą częścią codziennych prac drukarni. Z tego powodu niezbędne było znalezienie bardziej wydajnego i oszczędnościowego cyfrowego rozwiązania. W wyniku długotrwałych poszukiwań i oceny dostępnych rozwiązań druku cyfrowego LabelPrint OÜ zadecydowała wybrać Durst Tau 330. Zaraz po instalacji, Tau 330 pracuję każdego dnia przez całą zmianę. – Zamierzamy przekazać wszystkie możliwe krótkie i średnie serie na Tau 330, gdyż zapewnia optymalną jakość druku w połączeniu z szybkością i najwyższą elastycznością – powiedział Sten Sarap, prezes LabelPrint OU. – Tau 330 wkrótce drukować będzie w kilku zmianach, co pozwali nam na obsługę naszych klientów w najlepszy możliwy sposób – dodał.

Razem z Tau 330, Durst ms wyznaczać nowe standardy w drukowaniu cyfrowym etykiet i opakowań w technologii UV inkjet. Wyposażony w jednoprzebiegową głowicę Xaar 1002, system umożliwia druk do szerokości 330 mm z maksymalną prędkością do 48 metrów na minutę. Pozwala to, Tau 330, na osiągnięcie niespotykanej wydajności produkcji do 950 m² na godzinę. Standardową konfigurację CMYK można dodatkowo wzbogacić kolorem białym, a także pomarańczowym i fioletowym – kolorami niezbędnymi w drukowaniu etykiet w przestrzeni Pantone.

Kompleksowe oprogramowanie RIP ze zintegrowanymi zarządzaniem kolorem i podłożem zawarte jest we wszystkich modelach Tau 330. Nowy tryb druku wysokiej jakości, pozwala osiągnąć rozdzielczość 720 x 1260 dpi, co stanowi znaczącą poprawę wydruku, skutkując bardzo wyraźnym tekstem i wszystkimi drobnymi szczegółami w grafikach i obrazach. Aby zoptymalizować wydajność w pełni cyfrowego przepływu produkcji, Tau 330 może być opcjonalnie wzbogacony w linii o nowy, zsynchronizowany system wykańczania laserowego, wyprodukowany przez Spartanics. Wyposażony w 1000-Watt laser, mechanizm umożliwia w pełni automatyczne dopasowanie się do wydruku podczas pracy – jednoprzebiegowo.

Tau 330 mogą również korzystać z nowych tuszy Tau low-migration UV od SUNJET do drukowania na podstawowych opakowaniach żywności. Podłoża wraz z tuszami nisko migracyjnymi TAU spełniają wszystkie wytyczne Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Farb Drukarskich (EuPIA), Ordynacji szwajcarskiej ws. przedmiotów codziennego użytku oraz specyfikacji Nestle dot. farb do opakowań. Uwzględniając tusze, spektrum druku Durst Tau 330 poszerza się o różne rodzaje aplikacji. Nowo zainstalowany system gazu obojętnego, redukuje także typowy zapach tuszu UV inkjet, aby spełnić wymagania przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego odnośnie relatywnie bezzapachowego druku.

www.durst.it

KL