Nowości, Wielki Format

Atramenty Mimaki uzyskują akredytację GREENGUARD GOLD

Mimaki, producent drukarek wielkoformatowych, ogłosił, że otrzymał certyfikat GREENGUARD GOLD dla rynku atramentów, takich jak SS21, LX101, LH-100, LUS-150 i LUS-200.

Certyfikat GREENGUARD GOLD narzuca bardziej rygorystyczne kryteria certyfikacji i uwzględnia czynniki bezpieczeństwa zapewniając tym samym, że produkt jest odpowiedni do użytkowania w takich środowiskach, jak szkoły i ośrodki zdrowia. Certyfikat GREENGUARD stanowi część UL Environment, jednostki biznesowej UL (Underwriters Laboratories). Jako niezależna instytucja certyfikująca mająca akredytację ISO-IEC 65:1996, Greenguard Environmental Institute wydaje certyfikaty GREENGUARD pomagając producentom tworzyć – a klientom rozpoznawać – produkty i materiały charakteryzujące się niską emisją substancji chemicznych, dzięki czemu jakość powietrza w środowisku użytkowania tych produktów, między innymi w szkołach i ośrodkach zdrowia, poprawia się.

Standardy certyfikacji GREENGUARD obejmują wymagania w zakresie emisji. Dodatkowo przed uzyskaniem certyfikatu należy poddać weryfikacji spełnienie określonych wymagań. Po wstępnej certyfikacji następuje ciągły proces testowania, dokumentacji i weryfikacji, mający na celu wykazanie spójnej jakości produktów.

– Aby spełnić wymagania GREENGUARD, firma musi zainwestować w szeroko zakrojone badania i rozwój oraz stale opracowywać najbardziej zaawansowane technologicznie i najbezpieczniejsze atramenty – komentuje Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu w krajach EMEA w firmie Mimaki Europe. – Zasięg produktów Mimaki rośnie w szybkim tempie. Ten certyfikat oferuje nam, naszym klientom i społeczeństwu spokój ducha i dodatkową gwarancję, że nasze rozwiązania są odpowiednie do wielu zastosowań, również w szkołach i ośrodkach zdrowia.

www.mimakieurope.com

KL