Artykuły, Etykiety i opakowania

Label-form Ltd zwiększa produktywność cyfrową z Durst Tau 330 HD

Durst, przemysłowy specjalista inkjet oraz Label-form Ltd, z siedzibą w Maidenhead w Wielkiej Brytanii, podjęli decyzję o instalacji cyfrowego urządzenia Durst Tau 330 do druku etykiet i opakowań w technologii UV Inkjet, aby poszerzyć cyfrowe zdolności produkcyjne tego wiodącego dostawcy etykiety. Firma Label-form Ltd. odnosi się do tego jako “nowy poziom druku cyfrowego”.

Label-form chciała zwiększyć swoją cyfrową produkcję. – Wielu klientów przychodzi do nas ze względu na intensywność koloru oraz biały, jaki zwykle oferujemy wykonany sitodrukiem – wyjaśnił Stewart Serls, Dyrektor Sprzedaży Label-form. – Podstawowe kolory oraz dodatkowy biały produkowane przez Durst są absolutnie fantastyczne, są jednym z głównych powodów, dla których zdecydowaliśmy się na Tau 330.

– Inną bardzo ważną zaletą dla nas jest możliwość stosowania specjalnych tuszy nisko migracyjnych Tau dla podstawowych opakowań żywności. Oczywiście oznacza to ogromną szansę dla nas, umożliwiając nam poszerzenie oferty dla segmentu opakowań w Wielkiej Brytanii – dodała Debbie Mellett, Dyrektor Zarządzający Label-form.

Debbie Mellett podkreślił, że wybór Durst jako partnera biznesowego i Tau 330 jako preferowanego nowego rozwiązania cyfrowego, nie był decyzją podjętą z dnia na dzień. – Przyjrzeliśmy się kilku dość konkurencyjnym urządzeniom cyfrowym inkjet. Ostatecznie jako całość najlepsza okazała się maszyna Durst, ponieważ może realizować nasze potrzeby biznesowe. Optowaliśmy za trybem wysokiej rozdzielczości, który daje lepszą jakość koloru i z możliwościami druku na szerokiej gamie podłoży, z prędkością do 48 m na minutę, ma wydajność idealną dla małych i średnich serii etykiet. Jakość, elastyczność i bardzo szybka dostawa ma kluczowe znaczenie dla naszej organizacji – powiedział Debbie Mellett.

Label-form ma szeroką bazę klientów z różnymi wymaganiami dotyczącymi etykiet i różnym nakładzie. Nic dziwnego, możliwość drukowania zmiennych danych ma kluczowe znaczenie dla Label-form. – Dodatkowa funkcja druku zmiennych danych, była również czynnikiem, który wpłyną na decyzję odnośnie zakupu Durst Tau. Jesteśmy obecnie jedynym producentem etykiet w Wielkiej Brytanii z taką konfiguracją Tau 330, więc daje nam to znaczną przewagę konkurencyjną. Istnieje rosnące zapotrzebowanie na małe i średnie serie z zachowaniem najwyższej jakości druku z dodatkową wartością, taką jak zmienne informacje – dodał Stewart Serls.

Label-form jest w stanie dostarczyć różnorodność rozwiązań, ponieważ używa różnych urządzeń produkcyjnych. Według kierownictwa Label-form, nowe urządzenie Durst Tau 330 pasuje bardzo dobrze do posiadanego parku technologicznego i może produkować etykiety bardzo wysokiej jakości z niskimi kosztami. Proces przygotowania do druku jest bardziej opłacalny niż konwencjonalnymi metodami, a krótki czas przygotowania plików powoduje optymalną elastyczność szybkiego druku w małych i średnich seriach.

Wraz ze szkoleniem i wsparciem z Durst, wysokią jakością tuszy nisko migracyjnych i szeroką gamą zmiennych danych, Durst Tau 330 pojawił się w idealnym momencie, gdy potrzebowaliśmy cyfrowej maszyny do druku etykiet, która umożliwiłaby nam zaoferować znacznie większą elastyczność i komplementarność proponowanych wydruków – podsumował decyzję zarządu odnośnie wyboru Durst Tau 330, Steve Oliver, Dyrektor Operacyjny.

Durst Tau 330

Tau 330 ma na nowo definiować standardy cyfrowego druku UV inkjet etykiet i opakowań. Wyposażony w Xaar 1002, jednoprzebiegowe głowice drukujące z maksymalną szerokością druku 330 mm, o maksymalnej prędkości druku 48 m bieżącego na minutę. Pozwala na wyjątkową zdolność produkcyjną do 950 mkw na godzinę. Standardowa konfiguracja tuszy CMYK może być rozbudowana o Biały i dwa dodatkowe kolory procesowe, takie jak Pomarańczowy i Fioletowy, które są niezbędne do drukowania etykiet w przestrzeni kolorów Pantone. Począwszy od wersji standardowej Tau 330 wyposażony jest w kompleksowe oprogramowanie RIP ze zintegrowanymi opcjami zarządzania podłożem i kolorami.

Z nowym trybie drukowania wysokiej rozdzielczości, Tau 330 osiąga rozdzielczość 720 x 1260 dpi, co znacznie poprawia jakość druku i generuje bardzo wyraźne teksty oraz skomplikowane szczegóły na wszystkich grafikach i obrazach. W celu zapewnienia najwyższej wydajności z całkowicie cyfrowym wykończeniem przepływu pracy, wersja Tau 330 LFS posiada cyfrowy system wykańczania laserowego w linii, wyprodukowanego przez Spartanics. Zintegrowany potężny laser 1000 Watt umożliwia w pełni automatyczną zmianę prac, kontynuując produkcję bez przerw.

Inną cechą Tau 330 jest jego kompatybilność z nowymi tuszami nisko migracyjnymi od Sunjet dla podstawowych opakowań żywności. Tusze te spełniają wszystkie restrykcyjne wymagania Europejskiego Stowarzyszenia EUPIA, Ordynacji Szwajcarskiej oraz Specyfikacji Nestle Packaging, poszerzając jednocześnie zakres zastosowań produkcyjnych Tau 330, obejmując folie aluminiowe, blistry, wieczka na jogurty i wiele innych. Dodatkowo, zintegrowany system gazu obojętnego zmniejsza typowe zapachy tuszu UV inkjet, aby sprostać wymaganiom przemysłu farmaceutycznego, spożywczego i kosmetycznego o niskim zapachu wydruku.

www.durst.it

KL