Artykuły Promocyjne, Nowości, Wielki Format

Premiery Epson na targach Fespa

W tym roku Epson prezentuje nową drukarkę wielkoformatową drukarkę SureColor SC-F9200, czarny atrament HDK Black ink oraz papier sublimacyjny DS Transfer Multipurpose Paper. W oparciu o te trzy produkty można tworzyć realistyczne wydruki uzyskując doskonałą głębią czerni, przejścia tonalne i rozdzielczość na dowolnym materiale docelowym.

Nowa drukarka SureColor SC-F9200 oraz czarny atrament HDK Black ink, to nowości dzięki którym możliwa jest szybka powtarzalna masowa produkcja wysokiej jakości wyrobów tekstylnych, przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów eksploatacji. Użycie papieru sublimacyjnego zapewnia harmonijną współpracę wszystkich elementów i świetną jakość druku na różnorodnych tkaninach, takich jak ubrania, odzież sportowa, materiały tapicerskie, miękkie szyldy i flagi. Gwarancja i wsparcie techniczne Epson zapewniają producentom bezproblemowa produkcje wysokiej jakości wydruków oraz bezproblemowe funkcjonowanie sprzętu.

Dzięki zastosowaniu technologii PrecisionCore firmy Epson i dwóch głowic TFP tekstylia są szybko i efektywnie pokrywane wysokiej jakości drukiem o żywych, wyraźnych kolorach. Ponadto czarny atrament HDK o wysokiej gęstości, najnowszy w ofercie atramentów UltraChrome DS, jest doskonałym rozwiązaniem do drukowania na tkaninach — tworzy głębokie, neutralne czernie i mocne cienie.

Dwa wydajne systemy zasilania w atrament odpowiadają potrzebom profesjonalnego użytkownika zapewniając dłuższe, nieprzerwane drukowanie i krótsze odstępy między wymianą atramentów, co pozwala ograniczyć wymagane konserwacje i czyszczenie. Duży stół grzewczy i dodatkowa suszarka sprawiają, że drukowanie z roli na role jest bardzo precyzyjne. I odbywa się bez konieczności oczekiwania na wyschnięcie wydruków.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla naszych klientów jest utrzymanie kosztów druku na niskim poziomie. Dzięki wydajnemu systemowi zasilania i atramentom UltraChrome DS zastosowanym w drukarce Epson SC-F9200 cena druku metra kwadratowego jest wyjątkowo konkurencyjna. Koszty druku można obniżyć jeszcze bardziej stosując nowy atrament HDK Black, który pozwala uzyskać gęste i neutralne odcienie czerni przy wyjątkowo niewielkim zużyciu – mówi Tomasz Kuciński Pro Graphics Account Manager Epson.

Na targach firma zaprezentuje także nowy papier DS Transfer Multipurpose Paper — papier sublimacyjny, który jest idealny dla producentów sztywnych materiałów w niskich i średnich nakładach oferowany w wyjątkowo korzystnej cenie. Stosowanie dekoracyjnych nadruków na aluminiowych płytach fotograficznych, obudowach iPhone’ów, kaflach ceramicznych, kubkach i drewnie nigdy nie było prostsze i tańsze.

Wszechstronny i łatwy w obsłudze papier DS Transfer Multipurpose Paper jest dostępny w długich rolach. Przeznaczony jest specjalnie do dekoracyjnych nadruków na twardych powierzchniach, ale można również używać go do druku na tkaninach poliestrowych.

Druk z użyciem papieru o gramaturze 105 g/m2 jest prosty w obsłudze — podczas transferu atramentu nie pojawiają się rozdarcia, nośnik jest stabilny, a przy tym oddychający, dzięki czemu parowanie atramentu podczas sublimacji jest rozproszone.

Odwiedzający Epsona na Fespa będą mogli obejrzeć możliwie zastosowane wspomnianych i innych technologii firmy. Na stoisku firmy prezentowane będą innowacyjne pomysły dekoracji wnętrz firmy firmowane przez biuro projektowe Blooming Bryony – w tym serię wzorów Koliber – zdobiące abażury, zasłony, tapety, stoły, a także obicia tapicerskie np. foteli.

www.epson.pl

MO