Artykuły, Wielki Format

Podróż do krainy kreatywności z HP Latex

W dniach 28-29.04.2015 firma Integart w kooperacji ze swoimi parterami biznesowymi firmą 3M Poland oraz HP zorganizowała event w ramach, którego Klienci mogli poznać podstawowe zagadnienia gwarancji 3M MCS, technologię HP Latex oraz nowości produktowe 3M.

Dwudniowe spotkanie odbyło się w Centrum Technologicznym Klienta 3M we Wrocławiu. Firma 3M każdego roku rejestruje ponad 500 patentów, a na jej ofertę składa się blisko 55 000 produktów. Bogate, globalne doświadczenie i efekty pracy ponad 8 000 naukowców, którzy w laboratoriach 3M tworzą innowacyjne rozwiązania. 3M CTC to miejsce, które pokazuje innowacyjną kulturę 3M,inspiruje i pobudza kreatywność, dostarcza wielu przełomowych produktów, które zmieniają nasze życie, poprawiają jego estetykę, komfort czy bezpieczeństwo.

Firma 3M to światowy lider w produkcji materiałów do reklamy wizualnej, a media 3M to gwarancja najwyższej jakości, sprawdzonej technologii oraz kompatybilności wszystkich elementów tworzących reklamę (folia, laminat, tusze). 3M oferuje także najszerszą na rynku reklamowym gwarancję 3M MCS, która zapewnia optymalne zachowanie gotowej grafiki w całym okresie objętym gwarancją i daje poczucie bezpieczeństwa Producentom i Klientom końcowym.

W wyjątkowej scenerii 3M CTC pokazaliśmy możliwości technologii HP, która od kilku dziesięcioleci przewodzi zmianom jakie mają miejsce w technologii druku cyfrowego na potrzeby użytku domowego, biurowego czy zastosowaniach przemysłowych. W zaledwie kilka lat od opracowania technologii “HP Latex” stał się liderem branży, którą dziś możemy nazwać “Signs & Graphics”, “Visual Communication” czy “Interior Decoration”. Drukarki Latexowe są najczęściej kupowanym sprzętem w segmencie rynku LFP (Large Format Printing). W zależności od kraju stanowią od 20% do nawet 50% udziału w rynku. Jest kilka oczywistych powodów, tak ogromnego sukcesu:

1. druk tuszami wodnymi (tusz wysychając polimeryzuje się trwale pod wpływem temperatury)
2. druk jest bezwonny
3. druk jest suchy bezpośrednio po zadrukowaniu powierzchni
4. jakość druku zbliża się do jakości druku tuszami wodnymi i może być zastosowana nawet najbardziej wymagających aplikacjach fotograficznych
5. nasycenie i bogactwo koloru przewyższa istniejące dotychczas technologie druku cyfrowego.
6. drukować można na nieskończonej ilości podłoży (papier, tkaniny, folie, włókniny, skóra….)
7. druk jest w 100% bezpieczny dla użytkownika
8. druk jest w 100% bezpieczny dla operatora drukarki
9. głowice w drukarce są bardzo tanie a ich wymiana nie wymaga interwencji serwisowej
10. tusze nie wymagają spełnienia specjalnych norm bezpieczeństwa do ich przechowywania i transportu
11. urządzenia są łatwe i intuicyjne w obsłudze
12. wydruki mogą być wykorzystane w miejscach wymagających spełnienia najbardziej rygorystycznych standardów bezpieczeństwa: szpitale, żłobki, dworce, środki komunikacji itp.

Nie bez znaczenia w osiągnięciu tego sukcesu jest również pozycja firmy HP i jej marki. Doskonale zorganizowane struktury globalne zarówno w obszarze Badawczo Rozwojowym, Produkcyjnym, Logistycznym czy Serwisowym. Integart ma przyjemność reprezentować firmę HP na Polskim rynku LFP. Od samego początku byliśmy przekonani, że technologia ta podbije serca profesjonalistów pracujących w naszej branży. Nasze argumenty wygrywają, a sukces jest bez precedensu.

Spotkanie w 3M CTC, połączone z warsztatami w Car Wrapping oraz Interior Design, było wspaniałą okazją do tego, by przekonać się o zaletach i korzyściach jakie płyną z kompatybilności i synergii wysokiej jakości produktów 3M oraz technologii druku HP Latex. Przy udziale fachowców udało się nam pokazać niezawodność zastosowań obu technologii w car wrapping’u oraz kreowaniu nowych wnętrz. Rangę tego wydarzenia podniosła wizyta wyjątkowych Gości. Pierwszego dnia ze strony 3M towarzyszył nam Vice President & General Manager Mark Colin, w drugim dniu spotkania firmę HP reprezentował Holger Naumburg – Marketing Manager HP – na Europe Środkową.

Warsztatowa formuła spotkania cieszyła się ogromnym powodzeniem. W spotkaniu udział wzięło blisko 80 osób, obecnych i nowych Klientów Integart, chcących poznać nowości 3M, naszą technologię, a przede wszystkim techniki aplikacji.
Kluczem spotkania było wprowadzenie do zagadnień związanych z gwarancją 3M MCS. Jest to gwarancja na grafikę wykonaną przy użyciu systemu dopasowanych komponentów, zaprojektowanych i przetestowanych pod kątem uzyskania optymalnej kompatybilności i wydajności. Gwarancja 3M MCS zapewnia kompleksową ochronę projektów, wymagających pracy na najwyższym poziomie. Łącząc wydajność atramentów HP Latex z zatwierdzonymi foliami 3M pozyskujemy najbardziej kompletną gwarancję w przemyśle graficznym.

Podczas części teoretycznej w pierwszym dniu warsztatów „Car Wrapping”, którą poprowadził Wojciech Ślaski z 3M Poland uczestnicy spotkania mieli okazję poznać najwyższej jakości produkty 3M rekomendowane w aplikacjach samochodowych m.in. folię graficzną 3MTM ENVISIONTM 480Cv3 . Jej kluczowe cechy to rozciągliwość aż do 150%, możliwość aplikacji w wysokich i w niskich temperaturach, łatwość aplikacji i usuwania, możliwość repozycjonowania oraz wyjątkowa wytrzymałość. Wszystko to przy zachowaniu proekologicznego charakteru /folia bez PCV/. Trzecia generacja kleju Comply umożliwia łatwe usuwanie powietrza spod zaaplikowanej folii.

 

Spod ręki certyfikowanej 4-Star 3M Endorsed Vehicle Graphics Installer firmy ZmianaKoloruAuta.pl, którą reprezentował Marcin Paszkiewicz nasi Goście mieli okazję sprawdzić wszystkie zalety folii 3M Envision 480Cv3 w praktyce. Po krótkim pokazie zmiany koloru białego BMW na dwóch elementach, dachu i maski, odbył się pokaz aplikacji kolorowej grafiki Hp Latex na całym boku auta. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć pracę z folią w wykonaniu fachowców, poznać triki aplikacji, pozycjonowanie materiału na samochodzie, sposoby wgrzewania i wiele innych zagadnień. Następnie sami mogli podjąć wyzwanie i spróbować aplikacji z jednego kawałka na całym boku auta. Część konkursowa na koniec pierwszego dnia cieszyła się ogromnym powodzeniem i aktywnym udziałem uczestników spotkania. Oddane do oklejania auto, drzwi samochodowe czy koła w kilka godzin zostały odmienione i trzymały nowy wyraz, dzięki kolorowym wydrukom HP Latex.

Drugi dzień eventu poświęcony dekoracjom wnętrz „Interior Desing” przyciągnął do nas miłośników kreacji i pasjonatów, jakże ciekawych rozwiązań polegających na „dawaniu nowego życia” zwykłym przedmiotom, które upiększają nasze najbliższe otoczenie. W części teoretycznej firma 3M, zaprezentowała nowe rozwiązania i produkty dedykowane do dekoracji wnętrz. Poznaliśmy rozwiązania z użyciem laminatów dekoracyjnych DI-NOC oraz folii Fasara oraz Dichroic.
Di-NOC to grupa produktów – laminatów imitujących różne tekstury: drewno, skóra, ryflowna blacha itp. Te jakże wysokiej jakości materiały to nowy sposób komunikacji z klientem poprzez odpowiedni wystrój wnętrz oraz wygląd zewnętrzny budynku. Laminaty Di-NOC to produkty idealne do odświeżania lub redekoracji miejsc szczególnie intensywnie użytkowanych, takich jak lady i stoły. Przy tym są wysoce odporne na osadzanie się brudu. Folie 3M Fasara to gama produktów przeznaczonych do dekoracji szkła, okien oraz przeszkleń wewnątrz i na zewnątrz budynków. Folie Fasara™ posiadają różne poziomy przeźroczystości, dzięki czemu umożliwiają dostosowanie poziomu prywatności w zależności od potrzeb Klienta.
Folie Dichroic przeznaczone do aplikacji wewnętrznych na szkle tworzą niepowtarzalny efekt kolorowej tęczy, która zmienia się w zależności od kąta oświetlenia i widzenia. Innowacyjne rozwiązanie do tworzenia wnętrz ze smakiem nadając im oryginalny wygląd.

Warsztaty drugiego dnia rozpoczął pokaz i szkolenie praktyczne aplikacji folii 3M Envision 480Cv3 na tynku strukturalnym, poprowadzone przez Wojciecha Ślaskiego z 3M. Niezawodne zalety folii pozwalają wykorzystywać ją również w aplikacjach na zewnętrz realizowanych bezpośrednio na powierzchniach ścian wykończonych w tynku czy z cegły. Szkolenie z aplikacji laminatów DI-NOC poprowadził pan Robert Naruszewicz, autoryzowany specjalista 3M.
W interaktywnej części warsztatów Interior Design, oddaliśmy w ręce naszych uczestników dużą ilość „białych” przedmiotów służących do dekoracji wnętrz: krzesła, stoliki, małe szafki, doniczki, wiaderka, kosze do segregacji, gazetowniki, podnóżki. Była również lodówka oraz ozdobne pojemniki do kuchni i konewki. Z zastosowaniem folii 3M Envision 480Cv3, 3M CONTROLTAC IJ 180Cv3 i IJ 40 oraz laminatów DI-NOC uczestnicy warsztatów mogli wyczarować nowe przedmioty wedle własnego gustu, wykorzystując grafiki wykonane w technologii HP Latex. W części konkursowej zadaniem dwóch grup było wykonanie aplikacji na wybranych przedmiotach i aranżacja dwóch pomieszczeń kuchni oraz pokoju, w udostępnionej do zabawy sali szkoleniowej 3M CTC.

Interior Design był jeszcze bardziej rewelacyjny, z uwagi na wspólną kreatywną zabawę zarówno Klientów jak i Gospodarzy, 3M oraz Integartu. Ogromnym zaskoczeniem dla nas była żywiołowość i atencja z jaką uczestnicy przystąpili do rywalizacji, w której musieli wykazać się kreatywnością, pomysłowością aranżacyjną oraz współpracą. Mieliśmy wspaniałą zabawę podczas Interior Design. Do konkursów Car Wrap oraz Interior Design przystąpili Panowie oraz Panie, w parach lub w pojedynkę. Drobne przedmioty udostępnione do aplikacji w drugim dniu eventu, każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą do domu. Cenne nagrody dla najlepszych ufundował 3M, HP, Integart oraz OHH Magazine. Za udział w aplikacjach samochodowych nagrodą były torby TOOL BAG 3M wyposażone w rakle, szczotki i przekłuwacze; zestawy broszur, pendrive. W drugim dniu nagrodą w rywalizacji drużyn był Katalog PORTFOLIO DOBRYCH WNĘTRZ. W tych wyjątkowych okolicznościach i miejscu nagrodziliśmy najaktywniejsze firmy: Duży Format z Torunia, CPR z z Wrocławia, ZAZ ze Świerzawy, DTP 7 ze Skierniewic, Ar Contact z Elbląga oraz wiele innych.

Część warsztatowa pierwszego oraz drugiego dnia eventu cieszyła się powodzeniem i naprawdę, bardzo aktywnym udziałem wszystkich uczestników. Kierujemy do Państwa wielkie podziękowania za poświęcony czas, przyjazd do Wrocławia i aktywny udział w evencie.

Gratulujemy zwycięzcom w konkursach oraz całej grupie wyróżnionych uczestników. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Państwa kreatywności i aktywnego udziału w naszych wspólnych działaniach. Serdecznie dziękujemy za udział w evencie. Już dziś zapraszamy Państwa do spotkania z nami podczas targów FESPA 2015 w Kolonii, w dniach 18-22.05.2015 gdzie premierowo pokażemy najnowszą HP Latex 370.

Beata Wrona, Kierownik Marketingu w INTEGART SP. z o.o.

www.integart.com.pl