Druk Cyfrowy, Nowości

Drukarki Epson z serii WorkForce dla biznesu

Drukarki z serii WorkForce Pro WF-M5000 zostały zaprojektowane tak, by zmniejszyć wpływ na środowisko i zminimalizować czas przestoju. Monochromatyczne drukarki atramentowe WF-M5690DWFi WF-M5190DW zużywają nawet do 80% mniej energii niż konkurencyjne modele dostępne na rynku . Zaletą drukarek A4 z tej serii wyposażonych we wkłady atramentowe o dużej pojemności, jest szybkość druku oraz szereg funkcji ułatwiających integrację ze środowiskiem biurowym. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w małych grupach roboczych w firmach o różnym profilu działalności.

Drukarki idealnie nadają się do biur: w czasie pracy nie emitują ciepła ani ozonu, a w trybie czuwania wentylator pracuje poniżej granicy słyszalności. Urządzenia zajmują niewiele miejsca, zaś ich serwis nie wymaga wymiany wielu elementów, co ma ogromne znaczenie z punktu widzenia ekonomii i ochrony środowiska.

– Seria WorkForce Pro WF-M5000 oferuje szereg korzyści o dużym znaczeniu dla firm, takich jak niskie koszty eksploatacji, niski pobór mocy, szybkość druku oraz funkcje ułatwiające integrację ze środowiskiem firmy. Zaletą tych biznesowych drukarek atramentowych jest funkcja automatycznego drukowania dwustronnego, która sprawia, że każde zadanie wykonywane jest szybko i sprawnie oraz zgodnie ze standardami PDL, w tym PCL i Adobe PostScript 3 — mówi Agnieszka Wnuczak, Business Account Manager w Epson Europe.

Dzięki wkładom atramentowym XXL pozwalającym na wydrukowanie do 10 000 stron, czyli więcej niż w przypadku konkurencyjnych drukarek laserowych , nie traci się czasu na częste zakupy i wymianę materiałów eksploatacyjnych. Obydwa modele posiadają w standardzie funkcję dwustronnego drukowania, a urządzenie wielofunkcyjne WF-M5690DWF wyposażono dodatkowo w funkcję dwustronnego kopiowania, skanowania oraz funkcję faksu. Rozdzielczość 1200 dpi zastosowana w obu urządzeniach pozwala na drukowanie monochromatyczne w jakości nieodbiegającej od jakości wydruków laserowych. Dzięki zastosowaniu atramentu DURABrite Ultra wydruki szybko schną, a ich trwałość spełnia normy archiwizacji dokumentów

Aplikacja Email Print for Enterprise oraz funkcja drukowania poufnego z wprowadzaniem kodu PIN zapewniają bezpieczeństwo i poufność wydruków, a funkcja Wi-Fi Direct™ pozwala drukować z obsługiwanych bezprzewodowych urządzeń bez konieczności podłączania ich do routera. Model WF-M5690DWF jest zgodny z rozwiązaniem Document Capture Pro2, pozwalającym na wygodne i szybkie przechwytywanie i przechowywanie dokumentów elektronicznych.

Modele kierowane są do rynku biznesowego i będą dostępne od maja 2015 r., cena nominalna to 1450 za WF-M5690DWF i 1100 zł za WF-M5190DW, natomiast w przypadku zamówień zbiorowych i przetargów ustalana będzie indywidualnie.

www.epson.pl

MO