Nowości, Wielki Format

Nowe atramenty solwentowe z serii Streamline na Fespie

Podczas zbliżających się targów Fespa 2015, które odbywać się będą w dniach 18-22 maja br. w Kolonii (Niemcy), firma Sun Chemical zaprezentuje swoje najnowsze atramenty solwentowe z rodziny Streamline. Z jej stale rozbudowywaną ofertą, dedykowaną na rynek druku wielkoformatowego i superwielkoformatowego będzie można zapoznać się odwiedzając stoiska C1 i C5 w pawilonie nr 8.

Sun Chemical stworzył serię atramentów Streamline z myślą o zastosowaniach w wielkoformatowych i superwielkoformatowych ploterach solwentowych takich dostawców jak Epson, Vutek, Roland, Mutoh, Mimaki i Seiko. Atramenty są w pełni kompatybilne z każdą z dedykowanych im maszyn, a receptura atramentu gwarantuje, że ich właściwości fizyczne i walory kolorystyczne nie odbiegają od oryginalnych atramentów typu OEM.

Wśród nowych produktów z serii Streamline znajdą się m.in. Streamline Ultima HPQ LO, będący udoskonaloną wersją atramentu Ultima HPQ, wzbogacony o komponenty chemiczne, neutralizujące w większym stopniu nieprzyjemny zapach. Dedykowany dla ekosolwentowych ploterów firmy Mimaki atrament łączy w sobie wysoką jakość drukowania i niski poziom zapachowości, stając się atrakcyjną alternatywą przede wszystkim dla drukarzy, pracujących w niewielkich pomieszczeniach.

Kolejna nowość to ekosolwentowy atrament Streamline SGX, stworzony z myślą o zastosowaniu w ploterach Epson 70600, wyposażonych w głowice piezoelektryczne. Umożliwia on nanoszenie cienkiej warstwy atramentu na podłoże, charakteryzując się przy tym niską zapachowością.

Streamline TBJ to przykład zaangażowania Sun Chemical na rynku materiałów eksploatacyjnych do urządzeń superwielkoformatowych, bazujących na technologii solwentowej. Jego receptura została dostosowana do parametrów technicznych maszyny HP Turbojet. Atrament ten za sprawą krótszego czasu schnięcia gwarantuje niższe zużycie energii. Zapewnia także zwiększenie wydajności drukowania dzięki zredukowanemu zużyciu samego atramentu i wyeliminowaniu konieczności czyszczenia maszyny pomiędzy kolejnymi zleceniami.

Podczas targów Fespa 2015 na stoisku Sun Chemical prezentowane będą także wodne atramenty solwentowe, stworzone z myślą o zadrukowywaniu w technologii cyfrowej materiałów tekstylnych – Streamline TX. Pokazane po raz pierwszy na ubiegłorocznej wystawie Fespa Digital, charakteryzują się szerokim gamutem kolorystycznym, wysoką żywotnością barw oraz – w przypadku koloru czarnego – odpowiednią gęstością, co jest istotne przy bezpośrednim zadrukowywaniu materiałów poliestrowych. Atramenty te bardzo dobrze wnikają w podłoże – co jest kluczowym parametrem przy produkcji dwustronnie zadrukowywanych banerów czy flag.

– Targi Fespa jak zwykle będą dla nas znakomitą okazją do zaprezentowania aktualnej oferty Sun Chemical w zakresie produkowanych przez nas wysokiej jakości zamienników – mówi Tony Cox, Business Manager w firmie Sun Chemical.

www.sunchemical.com

KL