Nowości, Wielki Format

Aplikacje z Ikonosem juz po raz piętnasty

Oklejanie czas zacząć: 8 maja 2015 r. w siedzibie Atrium Centrum Ploterowe odbędą się piętnaste warsztaty oklejania pojazdów. Szkolenie przeprowadzone zostanie przez dystrybutora folii Ikonos oraz zawodowego aplikatora z firmy Media Target.

Przez kilka lat odbyło się już 14 spotkań z cyklu “Aplikacje Samochodowe od A do Z”. – W tym czasie przeszkoliliśmy kilkaset osób rozpoczynających, a często i już posiadających doświadczenie w zakresie car wrappingu. Szkolenie prowadzone jest przez dystrybutora folii Ikonos oraz zawodowego aplikatora, vicemistrza Polski w aplikacjach. Ma ono na celu postawienie pierwszych kroków w pracy z folia wylewaną – zachęca do rejestracji Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

Od kilku lat program tego podstawowego szkolenia pozostaje niezmienny. – Kierujemy je do nowicjuszy. Ale także do firm które chciałyby rozszerzyć portfolio swoich usług. Trzecią grupą docelową są „oklejacze” posiadający już pewną praktykę, które kilka pojazdów już „zrobiły”. Ogromna dawka wiedzy praktycznej podczas części prezentacyjnej zaskoczy nawet bardziej doświadczonych aplikatorów – kontynuuje Paweł Stania.

Warsztaty prowadzone są przez aplikatora Pawła Kapuśnika z firmy Media Target przy użyciu folii Ikonos Cast System oraz laminatów Ikonos ProfiLam. Zestaw ten, jak informuje Paweł STania, jest ceniony rynku za długi czas pozycjonowania. Jego charakterystyka obejmująca wielokrotne przyklejanie i odklejanie wynosi aż 30 minut. Inna zaleta tego systemu to możliwość aplikacji w głębokich przetłoczeniach, czyli tzw. „pełnym 3D”.

Podczas prezentacji i warsztatów, Paweł Kapuśnik wyjaśni wszelkie niuanse, które towarzyszą oklejaniu. Każdy z uczestników będzie miał możliwość pod okiem mistrzów wykonania próbnych, podstawowych aplikacji. – Wiemy, że po takim szkoleniu, którego koszt porównywalny jest z zaledwie kilkoma metrami folii wylewanej, uczestnicy będą jeszcze musieli wiele trenować, aby aplikować na wysokim poziomie. Jednakże, mając na uwadze potężną dawkę wiedzy producenta folii i zawodowców, można tę drogę nieco skrócić, a przez to zaoszczędzić wiele metrów źle zaaplikowanego winylu – przekonuje organizator.

– Dla osób chcących rozwijać się zawodowo w tym zakresie, rozpoczniemy cykl szkoleń o stopniu zaawansowanym, przeznaczonym dla kilkuosobowych grup uczestników – dodaje Paweł Stania.

Cześć merytoryczna spotkania będzie miała na celu ma przekazanie niezbędnych informacji o procesie produkcji. Omówione zostaną także cechy folii kalandrowanych i wylewanych. Jak i sposobie ich dobierania w zależności od aplikacji. Druga prezentacja w tej części spotkania to omówienie procesu oklejania pojazdów, które podzielone na kilka rozdziałów. Zaczynając od wyboru folii, przez przygotowanie projektu i przystosowanie projektu na dany samochód. Dalsze etapy to zatwierdzenie projektu, drukowanie i laminowanie. Ważnym etapem jest przygotowanie samochodu do samej aplikacji. Najważniejszy punkt to proces naklejania folii a także sposób jej zdejmowania. Ostatnie etapy zaprezentowane są we wspomnianej części pokazowej i warsztatowej.

Szkolenie odbędzie się 8 maja, w Opolu w siedzibie firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji na stronie organizatora.

www.atrium.com.pl