Nowości, Wielki Format

Canon zaprasza do „świata druku” podczas FESPA 2015

Canon Europe zaprezentuje podczas targów FESPA 2015 (18-22 maja 2015 w niemieckiej Kolonii) kompletne, zintegrowane rozwiązania wielkoformatowe dla rynku Graphic Arts. W programie są m.in. prezentacje rozwiązań i produktów o szerokiej gamie zastosowań, pokazy na żywo oraz przegląd wdrożeń, które wnoszą wartość dodaną do działalności biznesowej klientów, a także stwarzają nowe szanse na zwrot z inwestycji oraz wejście na nowe rynki.

Jak informuje Canon, firma chce pragnie zaprosić gości odwiedzających stoisko firmy (Hall 9, Stoisko Y10) do podróży w głąb świata druku wielkoformatowego. Zarówno dostawcom usług druku (PSPs), jak i niezależnym projektantom pozwoli to spojrzeć na wykorzystanie technologii z szerszej niż dotychczas perspektywy – nie tylko w kategoriach statycznych form grafiki wystawowej. Uczestnicy targów będą mogli przekonać się, jak wielki format może wspierać działalność firm, których domenę stanowi druk cyfrowy i komunikacja on-line oraz dowiedzieć się, jak stać się dostawcą, który pełni rolę partnera biznesowego w zakresie zintegrowanej komunikacji.

Stoisko Canon zostało podzielone na trzy strefy tematyczne, w których prezentowane będą możliwości wykorzystania wielkoformatowych rozwiązań oraz zostaną wskazane główne trendy dla kluczowych obszarów: handel, pakowanie i promocja, projektowanie i produkcja. W ramach każdej strefy można będzie dowiedzieć się także, jak profesjonalne produkty Canon wspierają klientów zajmujących się drukiem, projektowaniem i dystrybucją na drodze do zwiększenia zysków.
Wśród produktów i rozwiązań prezentowanych na stoisku będą m.in.:

Océ Arizona 480 GT, wszechstronny ploter płaski UV, który zapewnia niemal fotograficzną jakość obrazu na sztywnych i elastycznych nośnikach. Został wyposażony w 8 niezależnych kanałów atramentowych i pozwala drukować lakierem ozdobnym lub kolorem białym na różnych podłożach. Urządzenie oferuje szerokie możliwości produkcyjne: od standardowej grafiki reklamowej (POP/POS, reklama detaliczna, szyldy podświetlane) po zastosowania przemysłowe. Podczas targów FESPA, ploter płaski Océ Arizona 480GT zostanie wykorzystany do zademonstrowania nowego utwardzalnego atramentu UV – IJC257 – który został zaprojektowany z myślą o urządzeniach z serii Océ Arizona 300, 400 i 600. Nowy atrament charakteryzuje się doskonałym odwzorowaniem kolorów, możliwością tworzenia efektów satyny i matu oraz wyjątkową trwałością na szerokiej gamie mediów do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, zarówno sztywnych, jak i elastycznych.

Océ Arizona 6170 XTS to siedmiokolorowy, przeznaczony do wysokich nakładów ploter płaski przeznaczony dla zakładów poligraficznych świadczących usługi w zakresie produkcji oznakowań i grafiki wystawowej, które na sztywnych mediach tworzą rocznie ponad 30000 m². Bazując na znakomitej jakości urządzeń Océ Arizona, model ten został dostosowany do zmieniających się potrzeb rynku i zoptymalizowany dla osiągnięcia maksymalnej efektywności i szybkości druku na sztywnych nośnikach. Wielkoformatowy stół próżniowy o wymiarach 2,5 x 3,05 m zaprojektowany, aby zapobiegać przesuwaniu się nośników i przedmiotów w trakcie drukowania, zapewnia pracę z prędkością 155 m²/godz. Prędkość drukowania w trybie produkcyjnym wynosi 100 m²/godz., co sprawia że ploter Océ Arizona 6170 XTS idealnie sprawdza się przy realizacji wysokonakładowych zleceń o krótkim czasem realizacji.

Océ ColorWave 900, 42-calowa rolowa drukarka zapewniająca druk z szybkością ponad 1100 m²/godz. i wyjątkową produktywność na poziomie 430 wydruków A0 na godzinę. Drukarka Océ ColorWave 900 sprawdza się doskonale w szerokiej gamie zastosowań, takich jak druk materiałów sklepowych (POS), wystawienniczych i targowych, reklam na lady i podłogi, rysunków technicznych oraz map.

Océ ColorWave 700, najnowszy ploter zaprezentowany w lutym 2015 r., który swoją europejską premierę będzie miał podczas tegorocznych targów FESPA. Wykorzystując najnowszą wersję technologii Océ CrystalPoint®, maszyna odznacza się wyjątkową elastycznością szybkiego druku tonerowego na powlekanych, niepowlekanych i specjalnych podłożach, a także obsługuje media o grubości do 0,8 mm. Ploter Océ ColorWave 700 doskonale sprawdza się w druku szerokiej gamy materiałów graficznych zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych, np. plakatów, ilustracji, tapet czy banerów reklamowych.

imagePROGRAF iPF9400, to ploter wyposażony w 12-kolorowy system atramentów pigmentowych LUCIA EX, który zapewnia doskonałe rezultaty w zastosowaniach fotograficznych, artystycznych oraz innych produkcjach wymagających wysokiej jakości kolorów.
Oprócz technologii produkcyjnych, cyfrowych stołów tnących i pełnej gamy nośników Canon, odwiedzający stoisko będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami wspierającymi przepływ pracy, które poprawiają efektywność i wydajność produkcji.

Ponadto, goście będą mogli zobaczyć konkretne zastosowania, przygotowane w ramach trzech stref tematycznych, a także zapoznać się z nowym katalogiem Arizona „Look Book”, w którym zaprezentowane są przykłady zastosowań druku na ploterach Canon. Po raz pierwszy przygotowany zostanie także nowy „Look Book” na potrzeby użytkowników maszyn serii Océ ColorWave.

– FESPA 2015 to doskonałe miejsce do prezentacji oraz wymiany opinii i doświadczeń dotyczących kierunków, w których zmierza efektywny proces produkcyjny. Wnikliwie analizujemy procesy przepływu pracy w firmach, działających w różnych sektorach. Dzięki temu na naszym stoisku będziemy mogli wraz z klientami – krok po korku – przeanalizować procesy, wskazując korzyści płynące z zastosowania wielkoformatowych rozwiązań Canon w ich biznesie. Chcemy zainspirować zarówno dostawców usług druku, jak i zwykłych użytkowników czy klientów drukarni do poszukiwania nowych możliwości – skomentował Mathew Faulkner, European Marketing Manager, Wide Format Printing Group, Canon Europe.

Podczas targów FESPA Canon Europe zaprezentuje również atramentową drukarkę produkcyjną DreamLabo 5000. Przedstawiciele firmy będą do dyspozycji odwiedzających na Stoisku D95 w Hallu 8, gdzie zaprezentują m.in. profesjonalną jakość usługi do druku fotoksiążek hdbook™ Canon. Miejsce to stworzy również okazję do rozmowy na temat najnowszych trendów i rozwoju rynku fotoalbumów.

www.canon.pl

KL