Etykiety i opakowania, Nowości

Tomra Orwak Polska podsumowuje Targi Packaging Innovations

Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Packaging Innovations, jak co roku, zespół Tomra Orwak Polska witał odwiedzających na swoim stoisku firmowym urządzeniami do zmniejszania objętości odpadów. Była to również szczególna okazja do zapoznania się z nową linią produktów – rodziną belownic ORWAK POWER.

Wszystkie urządzenia wyprodukowano z zastosowaniem unikalnego rozwiązania – Black Star Technology, dzięki czemu są one jeszcze bardziej wydajne, szybsze i łatwiejsze w obsłudze niż jakiekolwiek inne dostępne dziś na rynku, co zauważyło wielu odwiedzających.

Belownice ORWAK POWER charakteryzują się zaokrąglonymi kształtami, dzięki czemu siły na nie działające rozkładają się w najlepszy możliwy sposób. Urządzenia wykonane są ze stali zapewniającej wieloletnią trwałość i zachowanie początkowego kształtu oraz właściwości maszyny. Spawanie komór jest wykonywane zgodnie ze standardem ISO 3834, powszechnie stosowanym również w przemyśle motoryzacyjnym i ciężkim. Tak wytrzymała konstrukcja gwarantuje wieloletnią żywotność urządzeń.

ORWAK POWER przeznaczone są do różnych trybów prac, od sporadycznych po ciągłe i pozwalają zmniejszyć duże ilości odpadów opakowaniowych, dzięki bardzo krótkim cyklom produkcji bel. Panel sterowania belownic zawiera autostart, ergonomiczne i bezpieczne drzwi żaluzjowe oraz wiele inteligentnych funkcji, jak np. monitorowanie elektronicznego systemu zabezpieczającego, możliwość przechowywania danych lub sygnalizowanie określonych zachowań maszyny w momencie wytworzenia gotowej beli.

– Modele belownic z rodziny ORWAK POWER kompleksowo odzwierciedlają sygnalizowane potrzeby klientów. Szczególnym zainteresowaniem na naszym stoisku cieszył się model ORWAK POWER 3420, który umożliwia produkcję beli w ciągu 24 sekundowego cyklu, a nie jest to jego jedyny walor – mówi Marcin Cuper, Dyrektor handlowy, Tomra Orwak Polska. – Modele belownic wyprodukowane z zastosowaniem Black Star Technology, gdzie cylindry umieszczone są na dole, mają mniejsze rozmiary bez utraty parametrów wydajnościowych i bezpieczeństwa pracy, a nawet większą efektywność i mniejsze zużycie energii. Z kolei mniejszy rozmiar urządzenia, a szczególnie wysokość, zapewniają jego łatwiejszy transport i możliwość umieszczenia w miejscach o ograniczonej wysokości. Bele wytwarzane w urządzeniach mają większą gęstość i wytrzymałość oraz rozmiar optymalny i wygodny w transporcie.

Marcin Cuper, który w pierwszym dniu targów prowadził również seminarium learnShop pt. Gospodarka odpadami opakowaniowymi i jej wpływ na kondycję firmy, zwraca również uwagę, że wszystkie belownice ORWAK POWER, jako jedyne na świecie, mają najwyższy stopień zapewnienia bezpieczeństwa i wydajności PL d (Performance Level d), zgodnie z normą EN ISO 13849-1, co czyni je światowymi liderami w branży i gwarantuje bezpieczeństwo i niezawodność użytkowania.

OOH magazine jest partnerem targów.

www.tomraorwak.pl

 KL