Druk Cyfrowy, Nowości

OKI rozszerza swoje portfolio kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych

OKI wprowadza na rynek gamę kolorowych, wielofunkcyjnych urządzeń A3 (MFP), wyposażonych w inteligentne, ulepszone i przyjazne dla użytkownika funkcje. Zapewniają one zwiększoną wydajność pracy dzięki wbudowanej otwartej platformie sXP1 (smart Extendable Platform), oferującej ulepszoną integrację przepływu pracy oraz zarządzania dokumentami w całym przedsiębiorstwie.

MC853 i MC873, objęte są wydłużoną do 3 lat gwarancją, zapewniają całkowitą niezawodność dzięki pionierskiej technologii druku cyfrowego LED, wzbogaconej o dodatkowe funkcjonalności. Urządzenia te stanowią alternatywę dla droższych i bardziej skomplikowanych rozwiązań, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów. Są one idealne, zarówno dla małych i średnich firm, jak i dla działów funkcjonujących w ramach większych struktur.

Nowa seria MC800 to rozwiązanie typu “wszystko w jednym”, charakteryzujące się łatwą obsługą i dużą prędkością druku. Urządzenia te odpowiadają bardzo różnorodnym potrzebom wszelkiego typu przedsiębiorstw – mówi Tetsuya Kuri, wiceprezes ds. marketingu OKI Europe Ltd. Nowy elegancki design, przyjazne użytkownikowi rozwiązania oraz wbudowana platforma sXP – wszystkie te elementy czynią z urządzeń OKI idealne rozwiązania do zarządzania dokumentami w ramach małych i średnich grup roboczych. Co więcej, doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, a wydruki (kopie) mono i kolorowe w formatach A3 i A4 spełnią oczekiwania szerokiej gamy przedsiębiorstw i różnego typu sektorów przemysłu – dodaje Kuri.

Nowy ergonomiczny design to m.in. konfigurowalny, uchylny panel dotykowy, który w znacznym stopniu ułatwia obsługę menu. Użytkownicy mogą zaprogramować i zapamiętać najczęściej wykorzystywane przez siebie indywidualne ustawienia druku i kopiowania. To łatwe w obsłudze urządzenie wielofunkcyjne posiada również rozbudowaną funkcję instruktażową, która pomoże użytkownikowi w pełni wykorzystać wszystkie dostępne możliwości.

Dzięki prędkości druku; do 35 stron na minutę (ppm) i skanowania; 50 obrazów na minutę (ipm) oraz skanerowi LED A3, to inteligentne urządzenie wielofunkcyjne zapewnia szybkie i wydajne działanie. Wszystkie modele są kompatybilne z Google Cloud Print oraz AirPrint2. Dodatkowo, praca z urządzeniami OKI została usprawniona dzięki programowi do rozpoznawania pisma (OCR) ABBYY FineReader Sprint. Ta łatwa w obsłudze aplikacja (PC/Mac) dostępna jest całkowicie za darmo dla użytkowników wielofunkcyjnych urządzeń OKI. Oprogramowanie umożliwia użytkownikom szybką i łatwą konwersję papierowych dokumentów, plików PDF oraz obrazów, na edytowalne i łatwe do przeszukania pliki tekstowe. Program obsługuje aż 190 języków.

Jak wykazał przeprowadzony na zlecenie OKI raport IDC, aż 66% europejskich małych i średnich przedsiębiorstw ceni sobie możliwość automatyzacji procesów biznesowych oraz dostęp do dokumentów w jednej lokalizacji. Urządzenia MC853 i MC873 całkowicie spełniają te wymagania. Dzięki otwartej platformie (sXP), wielofunkcyjne urządzenia OKI mogą połączyć się z oprogramowaniem, które zapewni bezproblemową integrację obiegu dokumentów. Urządzenia te są perfekcyjnie dostosowane do różnych branż, w tym szkół i instytucji finansowych.

Jak informuje producent, modele MC853 i MC873 doskonale współpracują również z oprogramowaniem serwerowym SENDYS Explorer LITE, które dostępne jest bezpłatnie dla właścicieli wielofunkcyjnych urządzeń OKI. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość przechwytywania dokumentów z różnych źródeł, ich konwersję, dystrybucję lub przesyłanie do wybranej lokalizacji, zapewniając jednocześnie większą elastyczność edycji, drukowania, pobierania i udostępniania plików.

Nowe urządzenia z serii MC800 mogą być wyposażone we wbudowany czytnik kart RFID, pozwalający na elastyczną obsługę użytkownika, bezpieczny druk i zarządzanie zadaniami drukowania. W standardowym wyposażeniu urządzenia jest faks, a firma OKI dodatkowo oferuje 3 letnią darmową gwarancję, jeśli produkt zostanie zarejestrowany w ciągu 30 dni od dnia zakupu.

Dzisiejsze organizacje potrzebują inteligentnych i niezawodnych urządzeń, które zapewniają elastyczność w zarządzaniu różnorodnymi zadaniami. Nowa seria urządzeń wielofunkcyjnych MC800 daje małym i średnim przedsiębiorstwom pełnię kontroli nad obiegiem dokumentów w ramach organizacji oraz wspiera szerokie spektrum ich procesów biznesowych – dodaje Kuri.

1 sXP – Otwarta Platforma kompatybilna z serią MC800 będzie dostępna jeszcze w tym roku. Modele MC853 i MC873 zakupione przed implementacją platformy będą mogły korzystać z sXP po jej wprowadzeniu, dzięki łatwej do przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania.
2 AirPrint oraz logo AirPrint są znakami towarowymi Apple Inc.

www.oki.pl

KL