Druk Cyfrowy, Nowości

Epson podsumowuje XVIII Targi Film Foto-Video

Drukarka fotograficzna Epson Surecolor P600 nagrodzona w konkursie najlepszych produktów i usług na targach Film Video Foto.

Podczas kolejnej edycji największych targów fotograficznych w Polsce, tradycyjnie dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się stoisko firmy Epson. Prezentowana na nim była oferta urządzeń dedykowana dla rynku fotograficznego oraz druku profesjonalnego. Przebojem wystawy był nowy model drukarki fotograficznej SureColor SC-P600. Sprzęt wyposażony jest w zestaw aż dziewięciu atramentów UltraChrome HD (co poszerza gamę uzyskiwanych kolorów, i zwiększa gęstość optyczną czerni wydruków do 2,86 DMax). Drukarka obsługuje format A3+, a dzięki łączności bezprzewodowej i obsłudze aplikacji AirPrint oraz Google Cloud Print może być obsługiwana bezpośrednio przy pomocy urządzeń mobilnych. Zalety SC-P600 zostały dostrzeżone przez jury konkursowe, dzięki czemu została oficjalnie nagrodzona w konkursie sprzętu foto.

Właściciele studiów oraz zakładów fotograficznych mogli przetestować w praktyce działanie SURELAB SL-D700. Ten minilab z głowicą Micro Piezo jest pierwszą 6-kolorową drukarką produkcyjną Epson wykorzystującą technologię atramentową. Urządzenie drukuje wysokiej jakości zdjęcia nawet do 1 m długości na szerokiej gamie nośników. Miarą zainteresowania sprzętem jest fakt, że egzemplarz wystawowy był nieustannie oblegany przez zainteresowanych.

Atrakcją, która cieszyła się ogromnym powodzeniem szczególnie męskiej części gości, była akcja promocyjna przygotowana wspólnie z EIZO. W jej ramach uczestnicy targów mogli natychmiast przenieść na papier i zabrać jako pamiątkę, zdjęcia wykonane na stanowisku partnera w towarzystwie pięknych modelek, przy stylizowanym na lata 70. busie . Zdjęcia drukowane były oczywiście na drukarce fotograficznej Epson L850.

Poza ofertą sprzętową Epson zadbał też o zademonstrowanie praktycznego wykorzystania autorskiego programu Digigraphie do prezentacji fotografii artystycznej. Targom towarzyszyła wystawa zdjęć czołowych artystów obiektywu, którzy używają rozwiązań Epson do zapewnienia jakości oraz powtarzalności prac.

– Łódzkie targi to dla nas szansa na poznanie zmieniających się w czasie potrzeb odbiorców oraz zaproponowanie w tym kontekście opracowywanych przez Epson innowacyjnych rozwiązań. W tym roku dzięki współpracy z partnerami mogliśmy nie tylko prezentować same urządzenia, ale także dzielić się wiedzą na temat druku fotograficznego podczas towarzyszącym targom prezentacji i wykładów czy udostępnić galerie zdjęć stworzonych w oparciu o system Digigraphie – mówi Grzegorz Mencfel, Business Account Manager w Epson.

www.epson.eu

 KL