Artykuły, Druk Cyfrowy

Szybszy druk w TOPCAN dzięki ploterowi STORMjET 3180TS

Paweł Bąk z firmy TOPCAN Drukarnia Cyfrowa opowiada o implementacji nowej maszyny STORMjET 3180TS w swojej drukarni, o tym, jak zmieni się ich oferta po tym wdrożeniu, a także jak wygląda serwis usług posprzedażowych w firmie Via Color.

Jaki jest profil działalności Państwa drukarni?

Paweł Bąk: Nasza firma specjalizuje się w druku cyfrowym mało formatowym, jak i wielkoformatowym. Ofertę kierujemy do wszystkich klientów tj. detalicznych oraz firm. Głównym założeniem jest, by wszystkie zlecenia wykonywać w najkrótszym możliwym czasie, stąd też nasza firma inwestuje w technologie umożliwiające zaoszczędzenie tak cennego dzisiaj czasu, naszego i klienta. Większość usług wykonujemy „na poczekaniu”.

Zdecydowali się Państwo na zakup Plotera STORMjET 3180TS. Dlaczego właśnie ta maszyna? Co wyróżnia ją spośród innych dostępnych na rynku?

Obecnie posiadamy pięć ploterów do drukowania różnych typów wydruków takich jak Roland, Mutoh czy Oce. Tak jak wspominałem wcześniej większość usług wykonujemy na poczekaniu (dotyczy to mniejszych zleceń). Klient może u nas zamówić rollup, baner, plakat czy naklejkę, którą my wykonamy w ciągu mniej niż 1 godzinę.Ploter STORMjET 3180TS jest bardzo szybkim ploterem w swojej klasie (do 30m2/h), dzięki zastosowaniu technologii druku dwoma głowicami DX5. Ploter, który został do nas dostarczony przez firmę Via Color wyposażony jest w wydajną nawijarkę oraz dosuszarkę wydruków. Ponadto ploter jak i rip dołączony do plotera jest bardzo łatwy w obsłudze. Szukaliśmy urządzenia, które spełni nasze oczekiwania, a ploter STORMjET 3180TS właśnie je spełnia.

Jak zmieni się Państwa oferta po implementacji nowego urządzenia?

Nasza oferta produktowa pozostaje większości bez zmian. Dodaliśmy jeden produkt, taki jak naklejki samoprzylepne wyciane po obrysie, które często są małej wielkość (poniżej 3 cm średnicy), a zawierają tekst o małej czcionce. Na nowym urządzeniu jesteśmy wstanie wydrukować je w wysokiej rozdzielczości. Ponadto przyspieszymy druk co najmniej trzykrotnie, dzięki czemu obniżymy koszty samego druku, co przy dzisiejszych cenach sprzedaży usług jest bardzo ważne.

Czy firma Via Color zapewnia Państwu gwarancję i wsparcie techniczne? Jak wyglądają te usługi?

Tak, oczywiście. Firma Via Color gwartuje sprawność urządzenia przez 12 miesięcy. Ponadto wraz ploterem otrzymujemy profile kolorystyczne do większości materiałów dostępnych na rynku. Via Color zapewnia serwis plotera również po okresie gwarancji. Z racji odległości i mobilnego serwisu ewentualne usuwanie usterek wykonywane są tego samego dnia co zgłoszenie awarii.

Jakie realizacje zamierzają Państwo wykonywać na tej maszynie?

Głównym naszym produktem są wydruki na folii samoprzylepnej oraz banery (expressowe). Są to chyba najbardziej popularne nośniki reklamy. Następnie druk grafiki do roll-upów i plakaty. Dobrym dodatkiem do wszystkiego są wydruki na płótnie canvas, które następnie nabijamy na bajtram wyniku czego daje nam znany produkt fotoobraz, który jest bardzo popularne w okresie przed świątecznym ale nie tylko.

Jak oceniają Państwo aktualną kondycję branży poligrafii reklamowej?

Uważamy, że rynek w branży poligrafii reklamowej stale się rozwija, choć nie tak mocno jak w przeszłości. Generalnie obecnie nie wystarczy wykonać prostego wydruku, dziś trzeba mieś pomysł i wizję. Klient często oczekuje pomocy przy realizacji projektu np. kampanii reklamowej czy też wystawy. Maszyny dostępne na rynku oferują z roku na rok coraz to większe możliwości.

Rozmawiała Monika Opałka