Druk Cyfrowy, Nowości

Pięć nagród BLI Winter Pick dla produktów Canon

Firma Canon Europe otrzymała pięć nagród „Winter Pick of the Year” przyznawanych przez niezależną organizację testowo-badawczą BLI (Buyers Laboratory LLC). Wyróżnienia zostały przyznane m.in. w kategoriach „Outstanding Achievement in Energy Efficiency” oraz „Outstanding Document Imaging Solution Suite”.

BLI doceniło jakość produktów Canon oferowanych klientom indywidualnym i biznesowym, przyznając następujące wyróżnienia:

Canon imageRUNNER ADVANCE 6255i w kategorii monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych A3 w klasie 51-60 str./min (Outstanding 51- to 60-ppm A3 Monochrome MFP)
Canon imageRUNNER 2202N w kategorii monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych A3 klasy entry-level 21-30 str./min (Outstanding Entry-Level 21- to 30-ppm A3 Monochrome MFP)
Canon i-SENSYS MF6180dw za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wydajności energetycznej (Outstanding Achievement in Energy Efficiency)
Canon i-SENSYS MF229dw w kategorii monochromatycznych urządzeń A4 (Outstanding A4 Monochrome)
Canon uniFLOW V5.3 –w kategorii rozwiązań do przetwarzania dokumentów (Outstanding Document Imaging Solution Suite).

Dwa razy w roku nagrody „Pick” przyznawane są urządzeniom, które uzyskały najlepsze wyniki w rygorystycznych testach, obejmujących szeroki zakres funkcjonalności oraz wskaźniki wydajności, które są najistotniejsze z punktu widzenia klientów.

Urządzenia Canon imageRUNNER 2202N i imageRUNNER ADVANCE 6255i zostały docenione za wyjątkową wydajność i jakość. Czarno-białe biurowe urządzenie imageRUNNER ADVANCE 2202N wyróżniono za doskonałą jakość drukowanych i skanowanych dokumentów, a także za możliwości aplikacji MF Toolbox, która pozwala na skanowanie dokumentów do formatu PDF z funkcją wyszukiwania i wysoką kompresją. Doceniono także trwałość i niezawodność urządzenia oraz wydajność, sięgającą 60 000 wydruków i 12 000 skanów bez zacięcia papieru czy zgłoszeń serwisowych.

Według Martina Sloane’a, analityka BLI, fakt iż urządzenie zaprojektowano, aby ułatwić wykonywanie prostych, rutynowych czynności konserwacyjnych, „pozwala użytkownikom ograniczyć czas poświęcany na obsługę sprzętu i skupić się na obowiązkach służbowych”. Dzięki temu urządzenie imageRUNNER ADVANCE 2202N jest rekomendowane do pracy w małych i średnich grupach roboczych, w których nakład pracy jest wysoki.

Urządzenie imageRUNNER ADVANCE 6255i charakteryzuje się wysoką wydajnością w wymagających środowiskach biurowych. Analitycy BLI byli pod wrażeniem intuicyjnego, łatwego w użyciu panelu sterującego, który pozwala na indywidualną konfigurację i daje dostęp do najczęściej używanych funkcji za pomocą jednego kliknięcia.

Nagrodę za wybitne osiągniecia w dziedzinie wydajności energetycznej (Outstanding Achievement in Energy Efficiency) otrzymał Canon i-SENSYS MF6180dw. Urządzenie zużywa znacznie mniej energii niż wynosiła średnia dla wszystkich testowanych monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych A4 dla małych grup roboczych. Eksperci wykazali również znacznie krótszy czas wyjścia z trybu uśpienia.

Canon i-SENSYS MF229dw otrzymał nagrodę BLI „Pick of the Year” w kategorii monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych A4 (Outstanding A4 Monochrome MFP) za wyjątkową jakość w trybie druku i kopiowania dokumentów. Eksperci docenili także rozbudowane opcje łączności. Jako kompaktowe urządzenie 4-w-1 z certyfikatem Mopria, model ten wspiera aplikacje Canon Mobile Printing i Canon Mobile Scanning dostępne na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Starszy redaktor BLI Carl Schell podkreślił, że wbudowany moduł automatycznego druku dwustronnego, w tym również możliwość druku skopiowanych dwóch stron na jednej, jest „doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników domowych – zmniejsza zużycie papieru i pozwala zaoszczędzić pieniądze”.

Canon uniFLOW V5.3 otrzymał nagrodę „Pick” w kategorii rozwiązań do przetwarzania obrazu (“Outstanding Document Imaging Solution Suite”).

– Wyróżnione urządzenia nie tylko muszą odznaczać się wysokimi wskaźnikami oceny w danym okresie, ale muszą to być także rozwiązania, które przodują w swojej klasie produktowej – wyjaśnia główny redaktor BLI Jamie Bsales.

– Jesteśmy dumni, że niezwykle wymagające procedury testów BLI po raz kolejny pozwoliły podkreślić różnorodność i bogactwo naszej oferty dla biur – zwłaszcza w obszarach tak dla nas ważnych, jak wydajność energetyczna. Rozwijamy portfolio produktów, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów – mówi Paul Rowntree, European and UK Product Marketing Director w Canon Europe.

Więcej informacji na temat nagród BLI pod adresem: www.buyerslab.com

www.canon.pl