Etykiety i opakowania, Nowości

Stora Enso rozszerza portfolio kartonów graficznych opatrzonych certyfikatem EU Ecolabel

Stora Enso poinformowała, że kolejne kartony graficzne oferowane przez jej dział Consumer Board uzyskały unijny certyfikat EU Ecolabel. Są nimi Ensocoat 2S, Aurocard i Performa Alto, które dołączyły do wcześniej certyfikowanych przez Unię Europejską kartonów: Ensocoat, Chromocard, Performa White, Performa Bright i Performa Cream.

Certyfikat EU Ecolabel jest potwierdzeniem, że kartony te spełniają ustanowione przez Komisję Europejską proekologiczne kryteria względem papierów przeznaczonych do kopiowania i drukowania. Dotyczy on zatem stricte zastosowań graficznych, nie zaś obszaru związanego z opakowaniami. Wymogi, jakie stawiane są przed certyfikowanymi EU Ecolabel produktami to m.in.: konieczność zastosowania certyfikowanych włókien drzewnych, ograniczenia w korzystaniu ze szkodliwych substancji i ich emisji do otoczenia, limitowane zużycie energii oraz wdrożenie systemów zarządzania odpadami.

– Coraz więcej firm wykorzystujących w produkcji kartony graficzne Stora Enso oczekuje, że będą one zgodne z kryteriami EU Ecolabel. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom systematycznie rozszerzamy gamę produktów opatrzonych certyfikatem. Byliśmy pierwszą firmą na świecie, która wprowadziła do sprzedaży kartony graficzne ze znakiem EU Ecolabel, więc wzbogacanie portfolio w tym obszarze i oferowanie klientom większego wyboru to dla nas naturalna kolej rzeczy. Z pewnością wpłynie to również na konkurencyjność naszych marek na niezwykle wymagającym rynku poligraficznym – mówi Eva Lundqvist, Segment Development Manager w dziale kartonów graficznych Stora Enso.

www.storaenso.com