Etykiety i opakowania, Nowości

Zaprojektuj własne opakowanie z TL-DESIGN

TL-DESIGN specjalizuje się w produkcji oprogramowania CAD dla branży opakowań z tektury falistej oraz kartonu. Jak informuje producent, w ofercie firmy stałe miejsce zajmuje program TL-KARTON oraz nowość program – CAAS. – Korzystanie z obu programów jest bardzo proste. Projektowanie standardowych opakowań nie wymaga od użytkownika praktycznie żadnego doświadczenia w projektowaniu.W chwili obecnej pełna wersja programu TL-KARTON zawiera bazę 107 wzorów standardowych opakowań – mówi Tomasz Lewandowski z  TL-DESIGN. 

Dzięki TL-KARTON standardowe opakowanie można zaprojektować praktycznie w kilka sekund. Użytki można rozmieścić na dowolnym arkuszu. Przydatne są informacje o długości noży oraz powierzchni arkusza, które program podaje. Do dyspozycji są również narzędzia pozwalające na narysowanie własnej siatki oraz modyfikację tej wygenerowanej przez program. Gotowy projekt można zapisać w formacie ‘tlkart” lub wyeksportować do formatu „dxf”.

Kolejnym programem, który pomaga organizować i kontrolować produkcję opakowań jest CAAS. Pozwala zbudować bazę klientów, zleceń, maszyn oraz materiałów. Korzystając z niego znacznie łatwiej będzie nadzorować poszczególne etapy produkcji. Użytkownik może sprawdzić: status zlecenia, jego wartość, terminowość wykonania itp. Jest również możliwość sprawdzenia obłożenia poszczególnych maszyn, wyników w kolejnych miesiącach. Aplikacja potrafi czytać projekty wykonane programem TL-KARTON.

www.tldesign.pl