Druk Cyfrowy, Nowości

Canon prezentuje urządzenie imagePRESS C600i dla biur, drukarń oraz sektora MŚP

Firma Canon rozwija ofertę urządzeń imagePRESS prezentując model imagePRESS C600i. System zapewnia profesjonalną jakość druku, aby spełnić rosnące potrzeby korporacyjnych działów druku, agencji kreatywnych oraz małych drukarni. Produkt ten umożliwia szybką produkcję krótkich serii wydruków z wykorzystaniem szerokiej gamy nośników. Jest to pierwszy produkcyjny system firmy Canon, który w łatwy i bezpieczny sposób integruje się z istniejącymi środowiskami druku.

Jak informuje producent, o atrakcyjności imagePRESS C600i dla środowisk korporacyjnych oraz małych i średnich firm, decydują liczne mechanizmy administracyjne, które maksymalizują efektywność druku i ograniczają koszty. Należą do nich m.in. narzędzia do optymalizacji floty i zasobów, rozwiązania do organizacji i kontroli obiegu dokumentów, które razem pozwalają zaoferować zintegrowane usługi zarządzania drukiem.

Urządzenie imagePRESS C600i drukuje z szybkością nawet 60 stron na minutę oraz obsługuje szeroką gamę nośników, w tym papier o gramaturze do 300 g/m2 i formacie do SRA3 w automatycznym druku dwustronnym. Rozwiązanie ma poszerzyć i uatrakcyjnić własną produkcję wysokiej jakości materiałów, takich jak prezentacje, broszury, materiały marketingowe i dokumenty komunikacji wewnętrznej, stwarzając tym samym nowe możliwości biznesowe.

Ponadto, jak zaznacza Canon, nowy system druku jest w pełni zgodny ze standardami branżowymi, m.in. PCL i PostScript, a także systemami ERP, takich producentów jak SAP. Obsługuje również druk z systemów Linux/Unix. Co więcej, wbudowane platformy MEAP i MEAP web umożliwiają wprowadzenie rozwiązań, takich jak uniFLOW, eCopy i iWDesktop do przechwytywania danych i zarządzania drukiem dokumentów. Narzędzia do zarządzania urządzeniem oraz zdalna konserwacja pozwalają zmaksymalizować efektywność i minimalizują przestoje, dzięki temu obsługa staje się łatwiejsza.

– imagePRESS C600i to unikatowe i zaawansowane rozwiązanie, które oferuje druk w najwyższej profesjonalnej jakości oraz ścisłą integrację z istniejącymi systemami biurowymi. Urządzenie radzi sobie nawet z nośnikami o dużej gramaturze lub złożonej strukturze, stanowi zatem doskonałą propozycję dla wewnętrznych działów druku oraz niewielkich, elastycznych drukarni, które chcą rozszerzyć ofertę usług – komentuje debiut najnowszego modelu z serii imagePRESS, Mark Lawn, European and UK Marketing Director, Professional Print Solutions, Canon Europe.

Nowe urządzenie imagePRESS C600i będzie dostępne w całej Europie od 1 marca 2015 r.

www.canon.pl