Artykuły, Druk Cyfrowy

Xerox odkrywa wirtualny świat druku

Według analiz Gartnera prawie co drugi dyrektor IT nie jest przygotowany do sprostania trendowi digitalizacji. Właśnie dlatego Xerox w 2015 roku wprowadzi rozwiązania, które ułatwią płynne wdrożenie systemów budowy zasobów cyfrowych i pomogą stworzyć środowisko z coraz mniejszą ilością papieru.

Planowana prezentacja nowych narzędzi: Xerox Digital Alternatives, Xerox ePublishing oraz Print Awareness Tool jest kolejnym krokiem w rozbudowie nowej odsłony usług zarządzania drukiem – Xerox Managed Print Services. Dzięki temu, że rozwiązania operują na trzech płaszczyznach: audytu i optymalizacji, bezpieczeństwa i integracji oraz automatyzacji i uproszczenia, wpływają nie tylko na organizację samego środowiska druku, ale wspomagają kluczowe obszary administrowania całymi zasobami IT firmy – digitalizację, obsługę urządzeń mobilnych oraz wdrażanie zachowań proekologicznych.

– Blisko 9 mln pracowników polskich firm marnuje co roku ponad 5 mld nieefektywnie wydrukowanych kartek formatu A4. Nawet w skali dużych przedsiębiorstw to znaczące liczby. Jednak drukowanie mniej, to nie tylko mniejsze zużycie papieru, a w konsekwencji oszczędności. Kluczem do optymalizacji jest praca w sposób bardziej inteligentny, zwiększanie produktywności, bliska współpraca z klientem oraz przede wszystkim analizowanie danych, w celu wzmocnienia firmy. Właśnie w tym celu Xerox integruje systemy analogowe z wirtualnymi, by pomóc przedsiębiorcom usprawniać przepływ informacji – mówi Maciej Nuckowski, Dyrektor Działu Usług, Xerox Polska.

Kolejny krok ewolucji druku

Ważnym aspektem zarządzania strukturą firmy IT staje się digitalizacja.
Xerox Digital Alternatives to prosty mobilny asystent, który zautomatyzuje przepływ informacji, które do tej pory musiały zostać wydrukowane. Dzięki systemowi użytkownicy będą mogli w łatwy sposób podpisywać, przeglądać, udostępniać, zapisywać i nanosić poprawki na materiały z poziomu jednego interfejsu. Dzięki temu nie ma potrzeby druku dokumentów, konwertowania ich oraz przesyłania między różnymi programami i wersjami cyfrowymi, co w znaczącym stopniu przyczyni się do oszczędzania czasu oraz optymalizacji kosztów druku.

Bezpieczny i intuicyjny interfejs będzie mógł być używany zarówno na komputerach z systemem operacyjnym Windows oraz urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Ponadto, automatycznie zsynchronizuje on dokumenty z większością urządzeń mobilnych. Dzięki temu pracownicy będą mogli zarządzać swoimi zasobami cyfrowymi z dowolnego miejsca na świecie.

System stanowi również ważne narzędzie badawcze dla specjalistów odpowiadających za digitalizację zasobów przedsiębiorstwa. Analizy obiegu dokumentów, przygotowywane w czasie rzeczywistym, pozwolą monitorować i usprawniać proces zarządzania migracją informacji z papieru do przestrzeni wirtualnej.

Mobilne potrzeby klientów

Coraz więcej materiałów m.in. marketingowych i sprzedażowych jest tworzonych bezpośrednio w wersji cyfrowej. Ma to szczególne znaczenie w erze urządzeń mobilnych, których na całym świecie użytkuje się już ok. 7,2 miliarda . Dzięki usłudze Xerox ePublishing odbiorcy otrzymają dokumenty przystosowane do ich potrzeb.

Usługa będzie dostosowana do smartfonów, tabletów, czytników oraz ekranów komputerów. Dzięki temu dokumenty mogą być publikowane oraz konwertowane do rozszerzenia PDF lub bardziej interaktywnych formatów internetowych z hiperłączami i plikami multimedialnymi m.in. HTML 5.

Wbudowane narzędzia analityczne i kolekcjonujące takie dane jak np. klikalność oraz wskaźnik odwiedzin dostarczą kompleksowe analizy umożliwiające ciągłe usprawnianie systemu druku materiałów produkowanych przez firmę.

Zielone usługi

W ramach nowych usług zarządzania drukiem Xerox pomoże przedsiębiorstwom zredukować produkcję dwutlenku węgla. W tym celu została stworzona aplikacja Print Awareness Tool – opatentowany system, który aktywnie zachęci pracowników do większej odpowiedzialności za środowisko.

Z użyciem techniki gamifikacji (zwanej też grywalizacją) użytkownicy będą skutecznie motywowani do wspierania procesów redukcji druku w całej firmie. Specjalne oprogramowanie przeanalizuje historię drukowania oraz wskazuje niewłaściwe praktyki.

Narzędzie generuje w czasie rzeczywistym mierniki oraz wskazówki, jak należy zmienić swoje zwyczaje drukowania. Ponadto, zdrowa rywalizacja wśród pracowników, oprócz realizacji celów proekologicznych, będzie zachętą do współuczestnictwa w życiu całej firmy.

www.xerox.pl

Zdjęcie:  Fotolia.com
https://pl.fotolia.com/ooh