Nowości, Wielki Format

Artemis Cutter 330 – mały i „silny” ploter tnący

Artemis Cutter 330 to biurkowy, niedrogi ploter tnący do zastosowań profesjonalnych jak i hobbystycznych. Najistotniejsza zaletą tego urządzenia jest ogromną siła nacisku.

Zamknięty w kompaktowej i atrakcyjnej wizualnie obudowie znajdzie zastosowanie w wielu miejscach takich jak agencje reklamowe, zakłady przemysłowe (szablony), zakłady kamieniarskie, producenci oznakowania (w tym drogowego), drukarnie rożnego rodzaju, dekoratorniach, itd. Co więcej z uwagi na atrakcyjną cenę – około 1500 zł netto – znajdzie w swoje miejsce w zastosowaniach hobbystycznych.

Z uwagi na niewielkie wymiary (68 x 34 x 31 cm) i niewielką wagę (12 kg) ploter można łatwo transportować. Co więcej, do pracy nie wymaga komputera (choć taka możliwość oczywiście istnieje), bowiem można wcześniej przygotowane dane wyciąć z karty SD.

Oprogramowanie

Wraz z ploterem dostarczane jest oprogramowanie Artcut 2009 z dożywotnią licencją, które jest jednym z najlepszych programów do cięcia. W porównaniu do swojego poprzednika Artcut 2009 oferuje wiele nowych funkcji i ulepszeń, m.in.: optymalizacja ścieżki narzędzia, lepsze cięcia krzywej, konfigurowalny interfejs. Program obsługuje różne formaty wektorowe, w tym najpopularniejsze AI i EPS przygotowane w CorelDraw lub Adobe Illustrator. Do komputera PC ploter jest podłączony za pomocą kabla USB.

W ploterze zastosowano wydajny 32-bitowy procesor ARM Cortex-M2 oraz 8 MB pamięci. Dzięki temu Artemis Cutter 330 jest w stanie bez zawieszenia sytemu i innych błędów obrobić dużą liczbę danych wektorowych.

Oprócz oprogramowania, wszelkie parametry możemy ustawić za pomocą 4 kolorowych przycisków na obudowie urządzania, które są prezentowane na niebieskim wyświetlaczu LCD.

Podwyższony nacisk – 1000 g

Większość ploterów tnących charakteryzuje się maksymalną siła nacisku noża do 500-600 gram. W przypadku Artemis Cutter producent osiągnął wynik dwukrotnie lepszy – 1000 gram. Daje to duże możliwości, gdyż oprócz cięcia tradycyjnych folii reklamowych, których grubość oscyluje w okolicach 100 mikronów, można na tym ploterze ciąć nawet 400-mikronowe folie do piaskowania i odblaskowe. Nacisk noża jest regulowany cyfrowo w zakresie 1-1000 gram (co 1 gram).

Ploter obsługuje materiały o szerokości do 415 mm (szer. cięcia 330 mm). Rolki prowadzące stabilnie trzymają i prowadzą materiał, co przekłada się na cięcie bez zniekształceń i przesunięć. Maksymalna długość cięcia wynosi aż 22 metry!

Szybki i dokładny

Artemis Cutter 330 osiąga maksymalną prędkość cięcia do 650 mm na sekundę. Precyzja cięcia kształtuje się na poziomie 0.05 mm a powtarzalność 0.1 mm.

www.artemisprinters.eu