Druk Cyfrowy, Nowości

Automatyczny preflight w modułowej wersji systemu iwarePRINT 2.0

Firma Iware poinformowała o wprowadzeniu funkcji automatycznego preflightu w modułowej wersji systemu iwarePRINT 2.0. Został on stworzony z myślą o zredukowaniu czasu pracy grafików – jak podaje producent – nawet o 70 %. Moduł usprawnia też współpracę drukarni z klientami. Po wgraniu plików w programie użytkownik automatycznie otrzymuje informację zwrotną o wynikach weryfikacji wraz z adnotacją, co należy poprawić w przesłanym dokumencie. Właśnie ten element automatyzacji znacząco skraca proces akceptacji pliku przed drukowaniem.

IwarePRINT – sztandarowy produkt wrocławskiej firmy Iware – to rozwiązanie do zarządzania obiegiem zleceń w drukarni oraz internetową obsługą sprzedaży. Służy kontrolowaniu wszystkich etapów obsługi danego zlecenia – począwszy od złożenia zamówienia przez klienta, aż do wysłania mu gotowego produktu.

– IwarePRINT to polski, w pełni automatyczny system web-to-print, którego wersja 2.0 debiutowała jesienią tego roku na Festiwalu Marketingu, Druku & Opakowań w Warszawie. Zdobyła tam Złoty Medal za innowacyjność, będący potwierdzeniem dużych możliwości modułowej wersji tego oprogramowania. IwarePRINT gwarantuje usprawnienie prac w drukarni i przynosi korzyści jej właścicielowi, pracownikom oraz klientom. W te ramy wpisuje się także pierwszy z dodatkowych modułów, jakie obecnie oferujemy – automatycznego preflightu. IwarePRINT udostępnia taką funkcjonalność w cenie zaledwie 250 zł netto miesięcznie – mówi Łukasz Głośny, Sales Manager firmy Iware.

Moduł, o którym mowa został stworzony z myślą o zoptymalizowaniu pracy grafika. Dzięki niemu można zaoszczędzić czas jego pracy nawet do 70 %, co przekłada się na większą wydajność działu graficznego, a co za tym idzie – większe możliwości drukarni, zapewniające jej rozwój.
Umożliwia on automatyczne sprawdzanie plików przesyłanych przez klientów do drukarni czy działu graficznego. Pliki – wgrywane przez użytkowników do systemu – przechodzą wstępną, automatyczną weryfikację zanim trafią bezpośrednio do grafika obsługującego dane zlecenie. System sprawdza dany projekt pod kątem najczęściej popełnianych błędów, a także rozszerzenia plików: .jpg, .png, .gif i .pdf. Dzięki temu klient automatycznie zostaje poinformowany o błędach, jeszcze zanim dany projekt trafi do obróbki graficznej. To, jak podaje producent systemu, zapewnia dużą oszczędność czasu w codziennej pracy zarówno po stronie drukarni jak i jej klienta.

Automatyczny Preflight (bo tak brzmi nazwa modułu) w systemie iwarePRINT sprawdza pliki pod kątem odpowiednich wymiarów, spadów, rozdzielczości (DPI), przestrzeni barw CMYK oraz ilości wymaganych plików do projektu. System uwzględnia tolerancje wymiarów, wielkość spadów oraz minimalne i optymalne rozdzielczości. Drukarnia ustawia te dane, konfigurując automatyczny preflight dla wybranych produktów. W obecnej formie Automatyczny Preflight obsługuje ulotki, wizytówki, plakaty, foldery, notesy, papier firmowy, banery, obrazy, kartki pocztowe i zaproszenia. Dodatkowo moduł przetwarzając pliki PDF, sprawdza czy w projekcie nie zostały użyte niestandardowe czcionki; sprawdza także grafiki rastrowe wewnątrz pliku, co do odpowiedniej rozdzielczości oraz przestrzeni barw.

Drukarnia korzystająca z modułu Automatycznego Preflightu uzyskuje również możliwość automatycznego generowania szablonów na podstawie tego samego mechanizmu, który sprawdza wymiary lub format. Funkcja ta pozwala na tworzenie szablonów do produktów o zmiennych wymiarach takich jak np. banery i plakaty. – To duża oszczędność czasu, gdyż – przy wykorzystaniu naszego rozwiązania – nie ma potrzeby manualnego tworzenia szablonów do produktów o różnych formatach – mówi Łukasz Głośny, Sales Manager firmy Iware. – Dodatkowo, co warto podkreślić, oferowany przez nas produkt nie jest drogi. Drukarnia korzystająca z systemu iwarePRINT może zamówić moduł Automatycznego Preflightu w cenie 250 zł netto miesięcznie (podobnie ceny mają także inne dodatkowe moduły systemu – resellerski, produkcyjny, kreator wydruków). Przy czym należy pamiętać, że modułem bazowym w naszym rozwiązaniu jest również niedrogi E-commerce. Jego część główna, odpowiadająca za sprzedaż usług w Internecie, to koszt rzędu 99 zł netto miesięcznie.

Warto wspomnieć, że klient zainteresowany systemem otrzymuje 30 bezpłatnych dni na jego uruchomienie i przetestowanie. Podobną ofertę Iware kieruje do firm, które wdrożyły już jej system. Każda z nich ma 30 bezpłatnych dni na przetestowanie modułów, którymi jest zainteresowana, w tym Automatycznego Preflightu.

www.iwareprint.pl