Druk Cyfrowy, Nowości

Ekologiczne rozwiązania firmy Avargraf

Avargraf – dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej – rozszerza swoje działania zbieżne z polityką zrównoważonego rozwoju. To kolejny krok tej firmy, aby w jak największym stopniu dostarczać klientom rozwiązania, które zapewniają odpowiednią wydajność, stabilność produkcji, wysoką jakość i jednocześnie są bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Wśród proekologicznych produktów, oferowanych przez Avargraf od wielu lat, znajduje się All Star Fount (ABC/Allied Pressroom Products) – sprawdzony i używany w wielu drukarniach stabilat pH (bufor) do układu nawilżania w offsetowej maszynie drukującej. Środek ten pozwala na całkowitą eliminację alkoholu izopropylowego (IPA) w druku offsetowym. Z powodzeniem sprawdza się w druku z płytami offsetowymi konwencjonalnymi, jak również cyfrowymi CtP (w tym również z bezprocesowymi). W swoim składzie – co warto podkreślić – ma niewielką ilość VOC (lotnych związków organicznych) i jest biodegradowalny.

W ostatnich latach Avargraf odnotowuje coraz większą sprzedaż bezprocesowych i w pełni proekologicznych płyt offsetowych CtP Kodak Sonora XP, które znalazły już wielu użytkowników w całej Polsce. Bezprocesowa płyta CtP Kodak Sonora ma zastosowanie w offsetowym druku arkuszowym, zwojowym heatsetowym, a także druku offsetowym opakowań oraz w niskonakładowym druku UV.

Technologia bezprocesowa Kodak eliminuje z procesu przygotowania płyty offsetowej wywoływarkę i środki chemiczne, takie jak wywoływacz czy regenerator oraz wodę, które są niezbędne w przypadku przygotowania konwencjonalnych płyt CtP. Proekologiczność i zgodność z polityką zrównoważonego rozwoju to jednak tylko wybrane pozytywne aspekty tej propozycji – przynoszą one bowiem znaczące, codzienne oszczędności ich użytkownikom. Dodatkowo płyta Kodak Sonora XP jest – co warto podkreślić – kompatybilna z różnymi stabilatami pH układu nawilżającego maszyny drukującej i nie wymaga stosowania w przygotowalni dodatkowych urządzeń „wymywająco-płuczących”.

www.avargraf.com.pl

Zdjęcie: © diego1012 – Fotolia.com
https://pl.fotolia.com/ooh