Druk Cyfrowy, Nowości

Miliony z Duplo 5000 w drukarni Udziałowiec

Wybory do Parlamentu Europejskiego, jakie miały miejsce w tym roku, były poważnym testem dla drukarni Udziałowiec z Olsztyna k. Częstochowy i pracującego tu systemu Duplo 5000. W niecałe 20 dni firma wykonała około 3 milionów książeczek wyborczych, z czego około 47% powstało przy pomocy urządzenia Duplo. Dostawcą rozwiązania była firma Tadan, lokalny dealer Duplo Polska na południu naszego kraju.

– System Duplo pojawił się w naszej drukarni wraz z jej rozwojem – jako kolejna, planowana i przemyślana przez nas inwestycja – mówi Andrzej Gołaszewski, prezes zarządu i dyrektor generalny drukarni Udziałowiec. – Mieliśmy wprawdzie już wcześniej dużą linię do oprawy broszurowej, jednak przy mniejszych nakładach jej uruchamianie nie miało ekonomicznego sensu. Ponieważ liczba zleceń tego rodzaju rosła, zamierzaliśmy zainwestować w sprzęt, którego zastosowanie byłoby dla nas w takich sytuacjach opłacalne i umożliwiłoby przyspieszenie realizacji prac. Takim właśnie okazał się system Duplo 5000, na którego zakup – po dokładnej analizie, testach i przeglądnięciu urządzeń konkurencyjnych – się zdecydowaliśmy. Wówczas jeszcze nie wiedzieliśmy jak bardzo okaże nam się nie tylko przydatny, ale – w przypadku niektórych zleceń, jakie wkrótce otrzymaliśmy – także niezbędny. Tak było w przypadku produkcji książeczek wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To było ogromne zlecenie, z którym doskonale sobie poradziliśmy między innymi za sprawą systemu Duplo i profesjonalnej obsłudze Marka Jureczko szefa serwisu, współwłaściciela firmy Tadan i Mariusza Bednarka, doradcy techniczno- handlowego. Zaskoczyły nas moce produkcyjne tego urządzenia – jego sprawność, bezawaryjność i prędkość, z którą mogliśmy wykonywać książeczki wyborcze. Warto wspomnieć, że pomocna była nam firma Tadan, która w gotowości była zawsze do pomocy w razie trudnych sytuacji, jakie przecież – przy tak ogromnej produkcji – mogły się zdarzyć. Okazało się jednak, że tych w zasadzie w ogóle nie było i cały projekt zakończył się dla nas ogromnym sukcesem. To zresztą nie jedyny spektakularny projekt z udziałem tego urządzenia – niedawno obsługiwaliśmy bowiem, w zakresie dostarczania materiałów dla dziennikarzy, Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej i tu również – w produkcji tego rodzaju materiałów – swój ogromny udział miał system Duplo. Poza tym sprawdza się on doskonale również w codziennej produkcji, więc okazał się on dla nas strzałem w dziesiątkę. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.

Firma Poligraficzno-Introligatorska Udziałowiec rozpoczęła swoją działalność 20 lat temu. Od początku istnienia Udziałowiec jest znany w kraju jako producent kalendarzy: książkowych, planszowych, ściennych, biurowych, reklamowych oraz wykonywanych według indywidualnych wzorów. W portfolio produktów firmy znajdują się również segregatory, teczki, torby reklamowe, książki, broszury i publikacje, a także artykuły biurowe, medale i etui na nie, nowoczesne karty plastikowe: VIP, wstępu, lojalnościowe, członkowskie, legitymacje studenckie i nauczycielskie. Przy większości z tych produktów swój udział ma na co dzień system Duplo 5000. – Warto podkreślić, że ułatwił on codzienną pracę naszym pracownikom – podkreśla Andrzej Gołaszewski. – Jest bowiem prosty i intuicyjny w obsłudze. Byli oni wręcz zaskoczeni, że w tak prosty sposób można tak bardzo przyspieszyć codzienną pracę. Narząd maszyny jest bardzo szybki, a prędkość wykonywania broszur przy nakładach od 2000 do 5000 również adekwatna do potrzeb. System doskonale sprawdza się także przy zbieraniu, co jest dla nas szczególnie istotne w produkcji kalendarzy. Można śmiało powiedzieć, że w tym zakresie Duplo przyspieszyło naszą produkcję o około 30%.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że drukarnia Udziałowiec, jeden z największych zakładów poligraficznych w naszym regionie, docenia tak wiele zalet systemu Duplo. Cieszy nas fakt, że mogliśmy być pomocni w realizacji jej najtrudniejszych projektów. Wiemy, że każdy przestój maszyny to dla drukarni strata kilku tysięcy egzemplarzy niewykonanych prac. Serwisanci dokładali wszelkich starań, aby taka sytuacja nie miała miejsca. Okazało się, że system Duplo doskonale sobie poradził nawet z ogromnymi nakładami, co jest dowodem jego wysokiej jakości – podsumowuje Marek Jureczko, współwłaściciel firmy Tadan.

www.duplopolska.pl