Nowości, Wielki Format

Mimaki zdobywa nagrodę Viscom Best of 2014 za dwa najlepsze rozwiązania w swoich klasach

Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych, na ostatnich targach Viscom firma otrzymał nagrodę Best of 2014 w kategorii druku wielkoformatowego za dwa rozwiązania Mimaki – JFX200-2513 oraz UJV500-160.

Firma Mimaki odebrała swoją najnowszą nagrodę w czasie ogólnoeuropejskiej wystawy „Let’s Create… Together” w czasie trzydniowych targów Viscom, które odbyły się na początku miesiąca we Frankfurcie i zbiegły się w czasie z dwumiesięczną kampanią My Mimaki Days zorganizowaną w Niemczech na przestrzeni października i listopada. Jest to kolejne wyróżnienie w 2014 r. odebrane przez firmę, która otrzymała również nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Pras Cyfrowych (European Digital Press Association; EDP) podczas wystawy FESPA Digital 2014 za drukarkę wielkoformatową Mimaki JFX200-2513 oraz opcję KEBAB do bezpośredniego druku 360 stopni na obiektach cylindrycznych.

– Ewidentnie jury nie mogło zdecydować się między rozwiązaniem wielkoformatowych a modelem podstawowym, dlatego nagrodzono oba produkty – skomentował Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu w krajach EMEA w firmie Mimaki Europe. – Te nowo wprowadzone rozwiązania, które zostały przygotowane w oparciu o analizę wymogów rynkowych, doskonale ilustrują sposób, w jaki nowa technologia może być zastosowana do wsparcia istniejących segmentów rynku, aby pomóc firmom w wykorzystaniu nowych możliwości. Rozwiązania te były naszymi głównymi produktami prezentowanymi na targach Viscom i nagroda, którą otrzymaliśmy, podkreśla słuszność tej decyzji. Targi Viscom 2014 były bardzo udanym wydarzeniem branżowym dla zespołu firmy Mimaki pod względem sprzedaży i obsługi klienta. Zdobycie nagrody Viscom Best of 2014 to nasza wisienka na torcie.

Rozwiązanie JFX200-2513 umożliwia stosowanie różnych atramentów, w tym atramentu białego
i przezroczystego, a także szeregu substratów zapewniających nieograniczone możliwości w zakresie kreatywności w celu uzyskania wyjątkowych wyników i zwiększenia potencjału profesjonalnych zakładów poligraficznych. Rozwiązanie to jest proste w obsłudze, zajmuje niewiele miejsca i zapewnia maksymalną wydajność dzięki wykorzystaniu standardowych formatów nośników wykorzystywanych w branży.

Energooszczędne utrwalanie UV-LED z modułami UV-LED o długiej żywotności to tylko jedna z właściwości rozwiązania Mimaki UJV500-160. Produkt ten zapewnia również wysoki przerób, ekonomiczną pracę, utrwalanie przyjazne dla środowiska oraz atramenty z gwarancją jakości 3M MCS. Dostępność białego atramentu do drukowania materiałów z roli na rolę zwiększa możliwości urządzenia w jeszcze większym zakresie.

 – Gdy środowisko produkcyjne ewoluuje w tak zróżnicowany sposób, jaki obecnie obserwujemy, firma Mimaki zdaje sobie sprawę, że klienci wymagają zróżnicowanej oferty produktów, w które mogą zainwestować. Dlatego nasza oferta jest tak bogata, co niestety utrudnia pracę jury i wybranie jednego, wyraźnego zwycięzcy. Jesteśmy bardzo dumni, że oba nasze rozwiązania zostały równorzędnie uznane za najlepsze na rynku – dodaje Mike Horsten.

Firma Mimaki reaguje na zmieniające się wymagania techniczne rynku i szybko poszerza swoją ofertę o ww. nagradzane rozwiązania, takie jak nowa drukarka atramentowa/ploter tnący CJV300-130/160, funkcjonalna podstawowa drukarka atramentowa/ploter tnący Mimaki CJV150 oraz drukarka atramentowa Mimaki JV150. Wszystkie te rozwiązania były prezentowane na targach Viscom.

www.mimaki.com