Druk Cyfrowy, Nowości

Nowe “zielone” drukarki od Xerox

Wszystkie wydarzenia ekologiczne, takie jak Światowy Dzień Ochrony Środowiska, Dzień Ziemi oraz Światowy Dzień Wody zachęcają do przemyśleń nad wpływem człowieka na środowisko. Dzięki nowoczesnym technologiom obecnie możemy wykorzystywać np. sprzęt IT, aby jak najmniej szkodzić środowisku. Nowe drukarki z serii ColorQube oferują rozwiązania dla świadomych ekologicznie firm.

Z badań Ministerstwa Środowiska wynika, że 80% respondentów zdaje sobie sprawę z tego, że ich codzienne decyzje mają kluczowy wpływ na ochronę środowiska. W związku z tym, do sprzedaży trafia coraz więcej urządzeń przyjaznych dla środowiska. Nowe produkty Xerox są wyposażone w technologię Intelligent Ready, która zapamiętuje sposób użytkowania urządzenia przez pracowników i przechodzi do trybu energooszczędnego, gdy korzystanie z drukarki jest mało prawdopodobne. Dzięki temu zużycie energii w całym okresie eksploatacji jest do 30% mniejsze, natomiast ślad węglowy jest o 1/3 niższy niż w przypadku porównywalnych drukarek laserowych. Ponadto, łatwe w konfiguracji ustawienia pozwalają firmom wybrać opcje drukowania, które najbardziej pasują do ich potrzeb, pozwalając tym samym zmniejszyć ilość odpadów.

Niskie koszty eksploatacji drukarki kolorowej ColorQube 8880 przekładają się na duże oszczędności na druku kolorowym. To urządzenie drukuje do 51 stron na minutę w kolorze oraz w czerni i w bieli, z wydrukiem pierwszej strony do 5 sekund. Wyposażony w rozdzielczości Xerox 2400 FinePoint i intuicyjną technologię korekcji koloru, model ColorQube 8880 zapewnia szybki i w wysokiej jakości wydruk, spełniając tym samym oczekiwania użytkowników.

Urządzenie posiada funkcję automatycznego druku dwustronnego oraz funkcję N-up, która pozwala użytkownikom na wydruk wielu stron pliku na jednym arkuszu – pozwala to na zmniejszenie kosztów wymiany papieru i tuszu oraz generuje znaczną oszczędność dla firm.

Drukarka kolorowa ColorQube 8580 stanowi wydajne, bezproblemowe i produkujące niewiele odpadów rozwiązanie charakteryzujące się łatwą obsługą i zapewniające produktywność, a także wysokiej jakości wydruki kolorowe. Wykorzystywanie kostek stałego atramentu to nawet o 90% mniej odpadów, niższe zużycie energii w całym okresie eksploatacji, a także mniejszy ślad węglowy w porównaniu do drukarek laserowych. Standardowe narzędzie GreenPrint pomaga w drukowaniu tylko tych stron, które chcemy wydrukować, tak aby zmniejszyć zużycie papieru i atramentu. Urządzenie oferuje funkcje pozwalające zaoszczędzić czas – tak jak model ColorQube 8880 wydruk pierwszej strony w kolorze oraz w czerni i bieli realizuje w ciągu zaledwie 5 sekund.

Oba produkty firmy Xerox są certyfikowane przez Mopria Alliance, organizację, która promuje, ułatwia i zwiększa dostępność bezprzewodowego drukowania ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Drukowanie jest łatwiejsze, nie wymaga ręcznego podłączenia do urządzenia lub instalacji specjalnego oprogramowania.

Dostępność i ceny:
ColorQube 8580ADN – 3.792 PLN Brutto – dostępność w grudniu
ColorQube 8880ADN – 7.507 PLN Brutto – dostępność w grudniu

www.xerox.com